Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Rada bi darovala

Rada bi darovala

…zamrznjenčke. Vem, da zakon tega ne dovojuje, a me zanima ali je v pripravi kakšen predlog za spremembo zakona. Z možem sva s pomočjo OBMP uspela dobiti dva otročka imava pa še zamrznjenčke. Veliko razmišljam, kako naj se odločiva, čeprav imava časa še štiri leta-ali je možno podaljšati ta rok in počakati, da bo v glavah naših oblastnikov kliknilo, da je tudi darovanje zarodka lepo altruistično dejanje in bo sledila sprememba zakona? Težko nama je, ker jih nočeva kar odpisati, hkrati pa se ne čutiva dovolj sposobna vzgajati še enega otroka.

Kako kaže? Se zdravniki na GK kaj pogovarjate na to temo in tudi vi strmite v to smer?

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Darovanje zarodkov je etično nesprejemljivo, tudi po stališčih Komisije za etiko Sveta Evrope. Zato tudi pri nas ni nobene potrebe po spremembi zakona.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Hvala za odgovor. Zanima me še, kako je z roki.

Vem, da je moja dolžnost, da spoštujem zakone, a bom vseeno dodala svoje mnenje.
Zakaj je darovanje zamrznjenčka etično nesprejemljivo, etično sprejemljivo pa je, da se odločiš za njihovo uničenje? Morda ni primerjave, a če bi s katerim od teh zarodkov zanosila, nato pa se odločila da otroka dam v posvojitev (seveda bi me okolica močno obsojala) ne bi naredila nekaj podobnega kot, če bi darovala zarodek?
Zavedam se, da zakonov niste pisali vi in, da imate pravico do povsem lastnega mnenja, vendar je zelo težko, ko prehodiš kar trnovo pot, da prideš do otroka, razmišlajti, da bi preostale zarodke “odpisal”. Zelo krivično bi bilo tudi do otroka, ki bil rasel iz tega zarodka, da si se zanj odločil, čeprav se ne čutiš najboj sposobnega vzgajati in dajati še njemu.

Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Kaj lahko jaz moje zarodke prenesem v kliniko ki si jo sama izberem ali moram et delati nujno pri vas? npr. v tuijno?
Vem da je v tujini to možno.

Spoštovani!

Svet Evrope ima široka etična stališča, ki so celo širša kot zakonske ureditve v nekaterih evropskih državah. Recimo, etični problem nadštevilnih zamrznjenih zarokov so v Italiji rešili tako, da dovolijo oploditi samo tri celice naenkrat, da ne bi imeli nadštevilnih zarodkov.
Etično priporočilo je, da naj bi bil vsaj eden od staršev genetski starš bodočega otroka. Izkušnje namreč kažejo, da je to najbolj varno za otroka.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Spoštovani!

Izročanje zarodkov po zakonu ni dovoljeno, da ne bi prišlo do trgovanja z zarodki.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close