Najdi forum

Pozdravljeni!

Imam en zelo močan pomislek proti “psihološko” slepemu darovanju spolnih celic.

Povprečna družina ne more zadovoljiti potreb nadpovprečnega otroka in nadpovprečna družina ima lahko težave z podpovprečnim. Nekdo ima umetniški karakter, nekdo bolj znanstven.

Problem nastane, ko se otrok čuti kot tujec v svojem domačem okolju, če prevladajo (se izrazijo) geni darovalca/ke. Tako lahko ima otrok hude probleme v obdobju iskanja identitete in posledično hudo krizo.

Zanimam me ali ima uporabnik semena/jajčeca kakšen vpogled ta psihološke karakteristike darovalca. Oz. ali se opravlja kakšna selekcija na podlagi “osebne zgodovine”.

Namreč osebno sem bral o poraznih zgodbah recimo matere, ki se je dala oploditi s semenom “nobelovega nagrajenca”, se potem ponašala s svojim inteligentim otrokom in mu “ukradla” otroštvo. (ko ga je kot mahnega vozila na šove in se ponašala z njegovimi sposobnostmi)

Druga zgodba je zgodba mojega deda zdravnika, ki je oplodil ženo njegove znanca (v tujini), ker je bil mož te ženske neploden. In rojena punca je imela karakterne sposbnosti mojega deda (ki je bil izjemno inteligenten) in je pri dvajsetih prišla v Slovenijo na srečanje z mojim dedom, ker je hotela razčistit s svojo identiteto (počutila se je tuja v svojem domačem in sicer ljubečem okolju). In po srečanju nenako razčistila s svojimi občutki odtujenosti.
Kaj pa otroci darovalcev, ki sploh nimajo možnosti videnja svojih pravih staršev, če bi prišlo do podbnih karakteroloških zapletov?

Zanima me, kako se soočate s tem problemov oz. če se sploh soočate?

Dean

Spoštovani!

Problem oblikovanja identitete lahko obstaja, zato so se v nekaterih državah (Švedska, Nizozemska in ZDA) odločili, da ima otrok spočet po OBMP z darovanimi spolnimi celicami pravico izvedeti za identiteto darovalca oz. darovalke. Pri nas po zakonu zaenkrat to ni možno. Darovalec oz. darovalka je anominen/na, otrok v nobenem primeru ne sme in ne more izvedeti za identiteto darovalca/ke. Prav tako ne izbiramo darovalcev/k po psiholoških značilostih.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close