Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Uspešnost postopkov

Uspešnost postopkov

Spoštovani,

mene pa zanima kolikšna je uspešnost postopkov z darovanimi celicami v primerjavi s postopki z lastnimi celicami? Vem, da je to zelo relativen podatek in odvisen od marsičesa, vendar pa mogoče imate kakšno statiko?

Lp.

Spoštovani!

Uspešnost postopkov z darovanim semenom je enaka uspešnosti pri nedarovanem semenu. Uspešnost postopkov z darovnimi jajčnimi celicami pa je okrog 20% nosečnosti na prenos zarodkov, kar je manj kot pri nedarovanih jajčecih. Uspešnost postopkov je manjša predvsem zaradi osnovne bolezni žensk, ki prejmejo darovane jajčne celice.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Pozdravljeni.
Kot sem brala v začetku izvajanja teh postopkov, je bilo parov, ki so čakali na darovano jajčno celico okrog 40.
Pozneje smo brali o samo enem porodu v teh postopkih.
Ali so res tako neuspešni, da ni prišlo do nobenega poroda več?
Zelo sem zaskrbljena in obupana.
Tudi meni ni uspelo z zanositvijo v takem postopku in ne vem kdaj bom spet na vrsti.

New Report

Close