Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic ALI SO ŠE MOŽNOSTI

ALI SO ŠE MOŽNOSTI

SPOŠTOVANI,

LETA 92 SO MI V LJUBLJANSKI GENETSKI POSVETOVALNICI (DR. PETERLIN IN EKIPA) OBRAZLOŽILI KAJ POMENI BOLEZEN “INKONTINENCA PIGMENTI”. V NOSEČNOSTI JE POTREBNO OPRAVITI BIOPSIJO HORIONSKIH RESI, DA S TEM POTRDIJO (95% VERJETNOST, DA JE DEKLICA TUDI OBOLELA ZA TO BOLEZNIJO) ALI OVRŽEJO GENTSKO NEPRAVILNOST. BOLEZEN SE SEVEDA DEDUJE DOMINANTNO.
4X SEM BILA NOSEČA: 2X SEM ŽE V PRVEM MESECU SPLAVILA, 1X RODILA ZDRAVO DEKLICO (PO USPEŠNO OPRAVLJENI PREIZKAVI) IN 1X NAČRTNO SPLAVILA V 4 MESECU NOSEČNOSTI, SAJ JE DEKLICA PODEDOVALA BOLEZEN! TAKO SO MI SVETOVALI IN MI NI ŽAL.
OB PREBIRANJU SPLETNIH STRANI OVER.NET SEM ZASLEDILA FORUM DAROVANJE SPOLNIH CELIC. ZANIMA ME ALI JE TA NAČIN OPLODITVE TUDI MOŽEN Z MOJO DIAGNOZO. BILO BI ZELO DOBRODOŠLO, ČE BI PRED VSADITVIJO “PLODA ” VEDELA, DA JE ZDRAV, SAJ ČAKANJE DO ČETRTEGA MESECA IN NATO ROJEVANJE NI ZA NOBENEGA ČLANA DRUŽINE POZITIVNO IN ZELO STRESNO. A ŽELJA PO ŠE ENEM OTROKU JE MOČNA IN SEDAJU SE MI JE MOGOČE UTRNILA ŠE ENA ISKRICA UPANJA.
HVALA IN LEP POZDRAV, SONKO

Spoštovani!
Pacientkam s težavami, podobnimi Vašim lahko danes uspešno pomagamo z metodo t.i. predimplantacijske genetske diagnostike. Pri tej metodi v postopku zunajtelesne oploditve in prenosa zarodka uporabimo Vajini spolni celici, zgodnjemu zarodku odščipnemo celico, ki jo genetsko pregledamo in tako ugotovimo kateri zarodek ne nosi omenjene genetske napake. Za prenos potem uporabimo le genetsko zdrave zarodke.
O možnosti tovrstnega zdravljenja se lahko pozanimate na oddelku za genetiko Ginekološke klinike v Ljubjani!

Lep pozdrav!

Sašo Drobnič, dr.med. spec. ginekologije in porodništva Ginekološka klinika Klinični center Ljubljana Šlajmerjeva 3 1000 Ljubljana tel.: 01-522-6074 (od9h do 12h) http://www.daruj.com

New Report

Close