Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic darovanje in prihodnje nosečnosti

darovanje in prihodnje nosečnosti

Trenutno sem v zadnji tretjini pričakovanja prvega otroka, vse je šlo v prvo, nosečnost krasna, zo možem se že veseliva naraščaja. Nameravava imeti 3 otroke, dokaj drugega za drugim, ker sva že oba starejša od 30 let. Radi bi postala tudi darovalka in moj mož tudi, a ne vem, kako je to možno ob takih planih. Napisali ste, da takoj po prenehanju dojenja (a polnega ali občasnega po 6 mesecu) lahko daruješ. Mi svetujete počakati do konca dojenja zadnjega otroka ali lahko npr. prihodnje leto junija ali julija darujem – avgusta namreč nameravam spet zanositi. Zanima me, kako se po postopku znova vzpostavlja hormonsko ravnovesje v telesu, kdaj po postopku imam spet menstruacijo… Ali lahko postopek kakorkoli zavre ali poškoduje jajčeca, ki jih še potrebujem…

Spoštovani!

Veseli nas, da ste tako pripravljeni pomagati neplodnim parom!

Za darovanje se lahko odločite takoj v naslednjem mesecu, ko boste popolno prenehali dojiti. Če se boste tako odločili, lahko darujete že po prvem porodu. Vaš partner pa lahko seveda daruje kadarkoli.

Postopek stimulacije jajčnikov z injkecijami na naslednjo menstruacijo in dozorevanje jajčec ne vpliva. S postopkom stimualcije namreč dozorijo tudi tista jajčeca, ki bi sicer v tistem ciklusu propadla, pa jih mi “umetno hranimo”, da zrastejo in jih “ulovimo” – punktiramo. Menstruacija nato nastopi običajno kot pri naravnem ciklusu. Tudi dozorevanje jajčec v naslednjem oz. naslednjih ciklusih je naravno in jajčeca niso zaradi darovanja nič poškodovana

Lep pozdrav.

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close