Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Postopki v tujini-za B.Pinter

Postopki v tujini-za B.Pinter

Pozdravljeni.
Napisali ste, da bo GK začela pošiljati na postopke v tujino ženske po 35 letu starosti. Zanima me, kam se pošlje izvide in ali potrebujem še kakšno dodatno zdravniško priporočilo. Menda je priporočljiva Češka, ker ima neke ISO standarde. Ali drži? Kako se pride do vseh informacij (kontakt z določenim zdravnikom, sam postopek itd)? Stara sem 36 let. Lani sem imela prvi in neuspešen postopek, drugi zamrznjenček pa ni preživel. Ali je res, da v tujini ne delajo z zamrznjenimi zarodki? Zanima me tudi kolikokrat plača postopek v tujini zavarovalnica? Najbrž enkrat?

Natrosila sem vam cel kup vprašanj in vas lepo prosim za odgovore. Leta tečejo in očitno je v Sloveniji dolga čakalna doba za prejemnice celic. Morda pa je tudi pri tem važno, če koga “ta pravega” poznaš, da te zrine preko vrste.

Spoštovani!

Priznam, da mi ni vseeno za vas, da vas mučijo takšni dvomi o korektnosti naših postopkov, ker vem, da s takšnim nezaupanjem v svet okoli vas ni lahko živeti… Zagotavljam vam, da se držimo vrstnega reda – pozitivne učinke ste začutili tudi sami, saj ste ena izmed tistih, ki ste, kot pravite, že bili pri nas na postopku z darovanimi jajčeci.

Sicer je resnica ta, da je v Sloveniji premalo darovalk, tako kot tudi drugod po svetu, kjer s spolnimi celicami ne trgujejo in ne dovolijo “trgovine z belim blagom”. Zagotovo pa v Sloveniji še niso izkoriščene vse možnosti, saj bi darovane celice lahko zbirali tudi v bolnišnici v Mariboru, pa s tem programom žal še niso začeli.

Če želite na postopek v tujino, morate poslati prošnjo na zavarovalnico, oni pa o utemeljenosti postopka ponavadi povprašajo našo kliniko. Na novo potrebujete torej odločbo zavarovalnice! Pri nas velja dogovor, da o postopkih za nazaj ne bomo dajali mnej (recimo, da greste na lastno pest na postopek v tujino, potem pa zahtevate povračilo stroškov). Zato se obrnite izključno na zavarovalnico, kjer vam bodo tudi povedali, koliko stroškov bodo krili. Načeloma pa vam lahko krijejo vse postopke, do katerih ste upravičeni.

Mi svetujemo opravljanje postopkov z darovanimi jajčnimi celicami v Pragi, na Pronatal Institute, ki ga vodi dr. Mardešić, imajo pa edini v naši okolici certifikat ISO o kvaliteti postopkov OBMP.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Hvala za informacije glede postopka v tujini. Zanima pa me, če posedujete tudi kontaktne tel.številke ali elektronski naslov PRONATAL INSTITUTE v Pragi. V nasprotnem primeru kam ali na koga naj se obrnem.
Z vsem spoštovanjem do dela v zvezi z OBMP na GK v Lj, saj imam pozitivne izkušnje, vendar preprosto ne morem čakati v nedogled kdaj pridem na vrsto. Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni.

Glede napotitev v tujino pokliči na Društvo za večjo rodnost in plodnost, ki je v Ljubljani in dobila boš vse informacije in napotke.
telefon 01 4271-393 ali 041 221-388

Pozdravljeni,

z možem sva imela že dva poskusa. Žal sta se oba končala takoj po punkciji, ko so ugotovili da imam degenerirane jajčne celice. Dr. Vladisavljevič je predlagal da predamo dopolnjeno dokumentacijo (razgovor s socialno delavko, psihologinjo in pravnico), ki sva jih že opravla državni komisiji. Sedaj čakama na odločitev komisije in upama da bo prišla hitro, saj čas ni najin zaveznik ker se bližam že 42 letu.

Prosim če mi lahko podate kakšne nasvete v zvezi z donatorstvom jajčnih celic doma in v tujini.

hvala za odgovor.

Boja

Spoštovani!

Po medicinski doktrini v Sloveniji neuspeli IVF ni indikacija za postopek OBMP z darovanimi jajčnimi celicami, ravno tako ne degenerirane jajčne celice. Indikacija je le v primeru odpovedi jajčnikov pred 40. letom starosti – prezgodnja menopavza, oz. hude genetske bolezni. Zato morda vaša prošnja ne bo odobrena.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close