Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic izbira donorja

izbira donorja

Spoštovana dr. Pinter,

zdaj sva z možem že v čakalni vrsti za donorstvo za m celice. Zanima me ali sem prav razumela gospo, ki naju je sprejela in popisala podatke, da moraš dati zahtevo, če želiš, da se pri izboru darovalca upoštevajo barva las in oči kakršno ima mož oziroma v kolikšni meri to upoštevate. Midva sva oba rjavolasa (mož ima malce temnejše lase kakor tudi polt), jaz imam modre oči on pa rjave, on ima Rh0+ jaz pa A+. Sprašujem zato, ker če je potrebno, bi dala izjavo z posebnimi željami; ne bi namreč rada dobila npr. rdečelasega ali povsem svetlolasega otroka. Ali mi lahko poveste kakšni darovalci bi npr. prišli pri nama v poštev? PA še to, glede na najini krvni skupini – kakšno skupino bi najin otrok lahko dobil, če ne bi potrebovala donorske celice?

Opravičujem se za kup vprašanj.

Hvala za odgovore.

Spoštovani!

V naprej vam težko rečem, kakšne možnosti darovalcev bi lahko bile na voljo za vaše zunanje značilnosti. Glede na to, da imamo pri darovalcih nekaj maneverskega prostora, lahko tudi izrecno napišete, da ne želite čisto svetlolasega darovalca. Ali pa, da vas za vprašanje o zunanjih značilnostih pokličemo, ko boste na vrsti, in se boste takrat odločili. Po krvnih skupinah pa ne razvrščamo darovalcev, ker jim za to imamo premalo.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Hvala za odgovor.

Vem, da je težko vnaprej povedati kakšen bi bil izbor darovalca, ampak vseeno me zanima ali npr. pri “rjavolasemu paru” gledate na to, da je darovalec vsaj rjavolas ne pa tudi rdečelas ali svetlolas ali črnolas? Najbrž razumete mojo (najino) stisko…

Kam pa moram nasloviti svojo prošnjo za to, da me ob prihodu na vrsto prej pokličete za potrditev darovalca?

Hvala in lp.

Spoštovani!

Pri zunanjem usklajevanju parov in darovalcev gledamo na celokupne zunanje značilosti in seveda svetlolasim in svetlopoltim ne damo temnolasih in temnopoltih. Sicer pa, da vas pomirim, se tudi temnolasim in temnookim rodijo svtlosasi in plavooki otroci, ker se te značilnosti odvisne od kombinacije genov, ki morda pri starših niso izražene, so pa pri daljnih prednikih.

O tem, da želite, da vas prej pokličemo, se lahko dogovorite pri sr. Alenki Hribernik, najbolje osebno.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close