Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Kdaj po porodu?

Kdaj po porodu?

Spoštovani!
Zanima me, kdaj po porodu lahko ženska daruje svoja jajčeca in ali je to sploh v zvezi s tem, da na primer še nima menstruacije. Po prvem porodu sem dobila menstruacijo točno en mesec po tem in glede na to ter na ostalo delovanje svojih hormonov sklepam, da bo približno tako tudi po drugem porodu. Kdaj bi bila v takem primeru lahko pripravljena darovati (zaradi “bolniških” odsotnosti bi bilo to zame primerno v času porodniškega dopusta)? Hvala za odgovor.

Imam še eno vprašanje. Kako je z anonimnostjo darovalca? Ali je možno, da bi kot darovalka kadarkoli izvedela, ali kje še živi kakšen otrok, ki je bil spočet z mojo spolno celico?

Spoštovani!

Jajčne celice bi lahko darovali takoj, ko bi prenehali z dojenjem, s tem da bi s stimulacijo jajčnikov začeli ob naslednji menstruaciji po prenehanju dojenja.

Podatki o darovalcih in darovalkah ter prejemnih parih so anonimni, zato za podatke o izidu postopka (npr. nosečnosti, porodu) ne bi mogli izvedeti.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close