Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic ko se odločiš…

ko se odločiš…

Zanima me sledeče:
1.Obe stari mami sta v starosti(ne v mladosti) bili oz. je še sladkorni bolnik. Star oče je imel težave s srcem(kap). Moj oče je uradno umrl za malignim melanomom (obstaja verjetnost da je imel raka v možganih, ni bilo mogoče postaviti točne diagnoze zaradi nasprotujočih si mnenj in dejstev). Kolikor sem prebrala na vaših straneh (www.daruj..) sem mnenja da jaz ne utrezam zahtevam oz. bi me zavrnili. Ali je glede na zgoraj napisane podatke to verjetno sklepati?

2. Ko žensko pregledate ali ji ob morebitnih ugotovitvah da je kaj z njo narobe (npr, ni ovulacij, ni foliklov,……..) poveste kam se naj obrne in jo napotite na ustrezne zdravnike, ali jo z izvidi napotite k njenemu ginekologu/ inji. Govorim za ženske ki še niso darovale, rodile, ……..npr 21 letno dekle se odloči da bi darovala in pride k vam na pregled in tam odkrijete nepravilnosti kaj sledi potem?

3. Moški ne trpi bolečin pri oddaji semenčič (vsaj meni je to tako poznano), kaj pa ženska ko pride na odvzem jajčkov, ima bolečine? So te bolečine izrazitejše pri ženskah ki imajo med menstruacijo (in že kakšna dva tedna prej manjše bolečine) hujše bolečine (jaz takrat vzamem predpisani Ketonal 50mg), so bolečine od postopku podobne tem krčem?

Hvala

Spoštovani!

Hvala za vaša vprašanja:

1. Srčna kap, sladkorna bolezen ali rakavo obolenje v družini niso bolezni, zaradi katerih ne bi smeli darovati spolnih celic. Zato vas kot darovalko ne bi zavrnili.

2. Če bi pri pregledu ugotovilil kake nepravilnosti, bi ji svetovali, kaj je v določenem obdobju smiselno narediti. Npr. če nima ovulacij in še ne želi zanositi, zdravljenje ni potrebno, potrebno bi bilo le takrat, ko bi želela zanositi in če tudi takrat ne bi imela ovualcije. Če bi darovalka želela, bi se o izvidih lahko posvetovala tudi s svojim ginekologom, je pa to stvar njene odločitve.

3. Punkciji jajčnikov, s katerimi odvzamemo jajčeca, je zmerno boleč poseg, zato damo pred posegom lokalno v nožnico injekcijo proti bolečinam, s katero bolečine ob posegu omilimo. Občutljivost na bolečino pa je pri ženskah zelo različna. Nekatere ženske imajo “nizek prag” za bolečino, druge pa “visokega”. Običajno občutenje bolečine ni v povezavi z bolečinami ob menstruaciji.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close