Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Postopek pri darovanju

Postopek pri darovanju

Spoštovani,
odločam se (no, skoraj sem že odločena), da tudi sama pomagam parom, ki nimajo možnosti zanositi z lastnimi spolnimi celicami, darujem svoje. Zanima me, kako poteka ta postopek, koliko časa bi mi vzelo in kakšen vse preiskave so potrebene. Ali ženske spolne celice potrebujete (verjamem, da jih) in kakšni so kriteriji, da lahko postaneš darovalec?
Lp, skoraj odločena

Spoštovani!

Veseli nas, da ste že skoraj odločeni! Vse podrobnosti o postopku, ki s stimulacijo vred traja približno 14 dni, najdete na naši spletni strani http://www.daruj.com! Potrebujemo pa še najmanj 50 darovalk za potrebe tekočega in naslednjega leta.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Pozdravljena!

Naj ti še iz prve roke povem nekaj o darovanju!

Najprej imaš obisk pri dr. Bojani Pinter (se mi zdi), kjer ti vse lepo razloži in pove. Je zelo prijazna in strokovna.

Potem pa se odločita za terapijo. Najprej si nekaj dni sama daješ injekcije (ali pa vZD, po želji), nato pa 5. (ali 7. dan – nisem sigurna) prideš na UZ v LJ. Potem pa naprej. Terapijo lahko povečajo (odvisno od dogajanja) in tako še kak dan prideš na kontrolo v LJ. Ponavadi daš najprej kri, potem pa na UZ. Le-tu včasih rabiš malce potrpljenja, saj so doktorji precej zasedeni. Toda, ko enkrat začne, zadeva steče ZELO hitro. Ko so folikli dovolj veliki, dobiš STOP injekcijo in nato sledi punkcija. Le-ta tudi ni nič takega (no, odvisno). Mene je bilo malce strah, ko nisem vedela kaj pričakovati. Pa ni bilo hujšega. Važno je, da zaupaš in se sprostiš!

Po punkciji pa še malo poležiš in nato greš domov. Jaz nisem imela nobenih težev, ne prej ne kasneje.

Upam, da sem ti kaj pomagala. Srečno in hvala!

New Report

Close