Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic koliko jih čaka

koliko jih čaka

koliko žensk čaka na žensko spolno celico (če to lahko poveste) in v kolikem času od samega postopka do prvega poskusa oploditve je potrebno čakati. prebrala sem vaš članek a mi ni čisto jasen.

………………………………………Vsi postopki………………Prejemni pari
Število prejemnih parov………………37………………………..32
Število prenosov zarodkov………….30…………………………18
Število nosečnosti……………………….6…………………………..6
% nosečnosti na prenos zarodka…20%……………………..33%

a to pomeni da je v vrsti za ta postopek 32 parov ali da jih je toliko že prišlo na vrsto čaka pa jih veliko več? In ali je 6 parov zanosilo, ter je od teh eden že rodil?

Hvala za odgovor in upam da niso moja vprašanja že kje odgovorjena in sem ji spregledala.

LP Tina

Spoštovani!

Za postopek z darovanimi jajčnimi celicami je pri nas prijavljenih 55 parov. Do februarja smo en postopek (oploditev za daorvano celico in zamrznitev zarodkov) opravili pri 32 parih, v zadnjih tednih pa je bilo opravljenih še nekaj postopkov (3 naše pacientke pa so bile na posoptkih v tujini), tako je skupno število parov, za katere je že poskrbljeno 44. Pri zadnjih med njimi bomo prenos zarodkov, po ponovnih preiskavah darovalk, izvedli čez 6 mesecev. Šest pacientk jih je že zanosilo (pri vseh še namreč ni bil izveden prenos zarodkov), ena pa rodila.

Nobenega postopka ni imelo še 11 parov, za 8 med njimi že imamo prijavljenje in pregledane darovalke. Čakajočih parov o tem še nismo obvestili, saj jih bomo poklicali takrat, ko bodo darovalke prišle v postopek.

Ker so postopki za darovanimi jajčnimi celicami uspešni v 20-30%, še potrebujemo nove darovalke – za nov krog postopkov.

Lep pozdrav!

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close