Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Ce darujes celice

Ce darujes celice

Ce bi se odlocila jaz ali moj partner darovati celice… Ali bi jih v vsakem primeru zamrznili (uspešnost je v tem primeru seveda bistveno slabša)…

Ne razumem zakaj raje prej ne preverjajo darovalcev (recimo pol leta in v tem času pregledajo vse bolezni, ki bi jih lahko nosil/dedeoval)…

Zdi se mi neumno, da jih sedaj zmrzujejo, ker je odstotek uspešnih oploditev in normalnih nosečnosti temu primerno manjši…

Kaj pravite?

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Spoštovani!

Hvala za vaše vprašanje. Seme je potrebno zamrzniti zato, ker je v času darovanja lahko darovalec okužen s kakšno spolno prenosljivo boleznijo (ki se prenaša tudi s semenom), krvni izvidi pa tega še ne bi pokazali. Inkubacijska doba, da so testi pozitivni, je pri nekaterih boleznih do šest mesecev. Tako s testom čez šest mesecev ugotovimo, ali je bil darovalec okužen pred šestimi meseci, ko je daroval, ali ne.

Enako velja za darovalke. Ker jajčeca slabše preživijo zamrzovanje kot zarodki, jih takoj oplodimo in zamrznemo zarodke. Če so testi čez šest mesecev negativni, lahko zarodke prenesemo.

Več o postopkih si lahko ogledate na naši spletni strani , ali pa se oglasite pri nas na informativni posvet.

Lep pozdrav!

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close