Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic meni pa se zdi cudno?

meni pa se zdi cudno?

Jaz bi z veseljem darovala jajčeca, pa se mi poraja vprašanje:

kaj če se moja hčerka sreča recimo z otrokom, kateremu sem darovala jajčece jaz in bo fantek, se poročita,…
Kako je s tem? Ali ni Slo premajhna za to, ali čisto narobe razmišljam?
Se pravi, dedne lastnosti prevzame tudi od mene?

Spoštovani!

Teoretični izračuni so pokazali, da je verjetnost takih dogodkov zelo majhna. V Sloveniji je dovoljeno uporabiti spolne celice ene/ga darovalke/ca za največ dve družini, na ta način je možnost res neznatna.

Tudi če bi prišlo do takšne situacije, da bi se srečala dva vaša genetska otroka (ki bi v eni polovici svojih genov bila podobna vam in drug drugemu), z genetskega stališča (če bi npr. potem imela skupaj otroka) praktično ni nevarnosti za potomce.

Seveda zaradi vseh teh varnostnih omejitev v Sloveniji potrebujemo relativno več darovalk/cev spolnih celic in zato so naša prizadevanja za pridobivanje darovalk/cev toliko bolj pomembna.

V primeru, da želite še podrobnejše informacije, nas lahko pokličete na spodnjo telefonsko številko.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close