Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Vrednost AMH po operaciji

Vrednost AMH po operaciji

Spoštovani.

Operirana sem bila zaradi endometrioze jajčnikov. Rečeno mi je bilo, da so ciste “dobesedno pojedle” jajčnika. Približno 10 tedno po operaciji sem bila na odvzemu krvi za AMH in rezultat je 0,32 µg/L. Drugih vrednosti mi niso preverjali. Ker tudi jajčniki potrebujejo okrevanje po tako obsežni operaciji, se sprašujem, če nisem morda odala kri prezgodaj? Ker vem, da je ta rezultat zelo slab, me zanima ali je smiselno poskusiti z umetno oploditvijo, ali je bolje iti po darovano jajčno celico. Trenutno nosečnosti ne načrtujem, jemljem pa Visanne.

Najlepša hvala za odgovor.

Lep pozdrav,
punca87

Spoštovani,

vrednost AMH kaže na manjšo rezervo v jajčnikih, ni pa to dokaz, da ne morete zanositi. Glede nadaljnjih postopkov je najbolje, da se na kontrolnem pregledu dogovorite z zdravnikom/zdravnico, ki vas je operiral/a.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close