Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Vprašanje glede darovanja jajčec

Vprašanje glede darovanja jajčec

Pozdravljeni,
Sem v postopku Ivf,-icsi uspelo je v prvem poizkusu. Ker sva s partnerjem pridelala še 7 oplojenih jajčec me zanima ali lahko kakšen zarodek tudi darujeva?
Zanima me tudi če se odločim za darovanje jajčec, kdaj po porodu lahko to naredim in ali ima darovanje lahko vpliv na mojo plodnost v prihodnje, prihodnje postopke Ivf oz. prezgodnji začetek menopavze? Zanima me, ker sem imela kar precej jajčnih celic (18) in da ni to slučajno preveč?
Hvala za odgovor.

Spoštovani,

Čestitam za uspešen postopek in hvala za vaše vprašanje. Darovanje zarodkov pri nas ni dovoljeno. Lahko pa darujete jajčne celice. Običajno se jih daruje dvema paroma, tako da več kot pridobimo celic, bolje je. Po porodu lahko darujete jajčne celice po šestih mesecih oz. kasneje po tem, ko končate z dojenjem. Darovanje ne bi vplivalo na vašo zalogo jajčnih celic in pojav menopavze.

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close