Najdi forum

vprašanje

Pozdravljeni,
zanima me, zakaj pri nas ni urejeno za ženske, ki ne moremo donosit?
Enega otroka izgubila v 8 mesecu, drugega v začetnih tednih. Imam hipotirozo, po smrti otroka zaradi sepse pa veliko posledic, imela tudi konizacijo, zelo kratek mat. vrat.
Zdaj sem pa že v srednjih letih pa izredno močna želja po otroku. Dobila sem tudi pravega partnerja. Sama pa imam že znake menopavze. Pred leti sem že spraševala, ko so bile še redne menstruacije, če se lahko kakšna celica shrani za pozneje.
Jaz bi najverjetneje rabila nadomestno mater. Tu berem, kaj vse se da..donatorske celice, umetne oploditve…
Zakaj za naš primer ni ustrezne rešitve, otrok pa bi imel ljubeče starše. Poznam dosti parov, ki so izgubili otroke zaradi prekratkega materničnega vrata in poskušali še in še..ampak donositev ni možna.
Hvala vnaprej za odgovor.

Spoštovani,

v primeru kratkega materničnega vratu se lahko opravi učinkovita operacija, cerklaža, skozi nožnico ali pa laparoskopsko. Nadomestno materinstvo pri nas, tako kot v večini držav, ni dovoljeno zaradi medicinsko-etičnih razlogov.

Svetujem vam, da se glede možnosti ukrepanja v nosečnosti zgladite na posvet na Ginekološki kliniki UKC Ljubljana z napotnico osebnega ginekologa.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close