Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Cistokela, rektokela in menstrualna skodelica

Cistokela, rektokela in menstrualna skodelica

Pozdravljeni,

stara sem 29 let, za sabo imam dva poroda (zadnji maja 2017) ter diagnosticirano cistokelo in rektokelo.

Sedaj se odločam o nakupu menstrualne skodelice – ali je glede na mojo diagnozo cistokele in rektokela njena uporaba sploh mogoča oz. ali jo bom lahko normalno uporabljala? (predvsem se mi ta vprašanja zastavljajo zaradi ginekologovega pojasnila zakaj ne morem uporabljati mirene: ker zaradi moje diagnoze ne bi obstala notri, ker je vse razrahljano in sili ven…ali potemtakem to velja tudi za menstrualno skodelico?)

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani,

Če sta cisto- in rektokela izraženi, potem bi verjetno bile težave z menstrualno skodelico.

Vsekakor bi bilo dobro, da vas pogleda še ginekolog-kirurg v ambulatni bolnišnice. Cisto- in rektokelo je možno lepo operirati, še posebej, če ne nameravate več roditi. Po tem boste lahko normalno imela tudi Mireno oz. uporabljala menstrualno skodelico.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close