Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Rjav izcedek v začetku nosečnosti

Rjav izcedek v začetku nosečnosti

Pozdravljeni

vem, da to ni ravno forum za moje težave, a imela sem kar nekaj postopkov neuspešnih ivf-jev.
Stara sem 42 let in to je moja 4 nosečnost. Prvi dve sta se končali s ss, tretja uspešna. Ob pozitivnem testu sem začela z jemanjem prosesterona in aspirina.
Menstrualni cikli so na 26 dni, a se od 21,22 dne dalje pojavljajo rjavi izcedki, ki trajajo do menstruacije. Če jemljem progesteron teh izcedkov ni.
Zadnja menstruacija je bila 1.11, ovulacija (ovulacijski test) 15.11, prvi rjavi izcedki pa 23.11, ki so trajali do 27.11, ko sem naredila test, ki je bil pozitiven.
Po dogovoru z ginekologom sem začela jemati progesteron. Pregled imam drugi teden. Izcedki še trajajo a so bolj blagi?
Kakšne so sploh možnosti? Ali gre za popustljivo rumeno telesce? Ali mi lahko progesteron sploh kaj pomaga?
Sem zelo prestrašena, ker končno po dolgih 4 letih plus.
hvala za odgovore in lp.
Andreja

Spoštovani,

krvavitev je lahko posledica same vgnezditve zarodka, ali pa popuščanja rumenega telesca, kar pa s tabletami tako ali tako preprečujete. Verjetnost za uspešno nosečnost je približno polovična, ker je lahko v vaši starosti več napak pri razvoju zarodka. Upanje, da se nosečnost dobro izteče vseeno obstaja.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close