Najdi forum

MS?

Pozdravljeni!

Že od novega leta imam težave z mravljinčenjem roke, noge in obraza (predvsem nos in ustnica), vse na levi strani, občutek je, kot da leva polovica telesa ni čisto moja, ampak je odrevenela, težka. Na začetku sem imela tudi nekaj vrtoglavic, to je zdaj boljše.

Napotili so me k nevrologu, klinični pregled bp, opravila sem CT glave, ki je bp, popolnoma normalen je tudi izvid MRI glave po protokolu za MS (nobenih lezij), lumbalna punkcija je tudi OK (oligoklonalnih trakov ni), normalen je tudi VEP. Izključili so boreliozo in težave s ščitnico, normalen je tudi nivo vitamina B12.

Nevrologinja je rekla, da demielinizacijo lahko izključimo, ampak moje težave kar ne ponehajo… Ker imate na tem forumu več izkušenj – a je ob takih (normalnih) izvidih še vedno možno, da bi bila to MS? Zdaj sem napotena še na RTG hrbtenice, ampak je fiziater rekel, da hrbtenica najbrž ni…

LP, B.

Pozdravljena, ali je to MS ali ne ti težko odgovorim je pa možno, saj se lahko MS pordi tudi s samim potekom bolezni. Pri meni so lezije včasih vidne včasih ne odvisno, kdo bere izvide oziroma kdaj snemajo magnet, pa imam MS že 34 let. upaj na dobre novice in lep pozdrav.

Pozdravljena,

Zanima me, kako so se stvari pri tebi razpletle? Sama imam namrec enako tezavo, pa so tudi vse preiskave bp. Mene pa to ze posteno utruja in si ne znam pomagati …

Mogoce pa dobim kaksen nasvet? 🙂

New Report

Close