Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Konec ugibanj – CCSVI povzroča MS! Potrjeno!

Konec ugibanj – CCSVI povzroča MS! Potrjeno!

danes bo ob 13.30 v Bologni v sklopu ISNVD konference, ki poteka pod pokroviteljstvom Vlade Republike Italije, tiskovna konferenca, na kateri bodo vodilni znanstveniki s celega sveta podali svoje najnovejše zaključke. te si že lahko preberete v prvih materialih za press, katere objavlja ISNVD.

CCSVI je po mnenju vodilnih svetovnih znastvenikov neposredna povzročiteljica MS! včeraj je bil sprejet tudi poseben nevrovaskularen dokument, po katerem sta CCSVI diagnostika in zdravljenje, kakor ju je razvil in predlagal dr. Paolo Zamboni, uradno sprejeta v obliki standarda za vse bolnike po svetu.

ISNVD konferenca še traja. na njej nastopa tudi slovensko poročilo (Medicorjeva klinična študija). katero bo ob 16.00 v imenu naših strokovnjakov podal dr. Miro Denišlič.

nove informacije še vedno lahko spremljate v fb skupini CCSVI & Multipla skleroza.

Nisem še tega zasledila? Lp

trditev izhaja iz preliminarnega sestanka. tam je bilo predstavljenih nekaj študij (Stanford, Buffalo, Hubbard fond., Weyne, Albany itd). na podlagi teh je sprejet dotični nevrovaskularni dokument kot standard za diagnostiko bolnikov po celem svetu in posledično zdravljenje. rezultati vseh študij jasno kažejo – CCSVI je prisotna v primeru cca 90 % bolnikov z MS in cca 8 % zdravih oseb. to so zdaj potrjeni podatki. v nadaljevanju se bodo študije ukvarjale še z povezavo med CCSVI in drugimi boleznimi. referati izidejo še ta mesec. press material je že sedaj dostopen.

čestitke za izjemen nastop dr. Mira Denišliča včeraj v Bologni!

nova
Uredništvo priporoča

Kdaj bo pa to, kaj več kje objavljeno, mislim po TV? Lp!

Aja ti boš vrjela sam ko boš vidla na tv?

vprašaj tv. italijanska tv je obširno poročala.

:))))))))))))))))))

naši bolniki so bili na tv. Dobro jutro, Preverjeno, 24 ur, Odmevi, Tednik …. še napadov so bili deležni. tudi tukaj. terry recimo je eno od nas žalila kar na nacionalni osnovi. msforum je danes prazen. znano je zakaj. hude žalitve od Barpi, dr_lawgirlie, ulabula, Barca etc. na tv so naši bolniki večkrat bili in se je njih obtožilo da reklamo delajo Medicorju … poskusni zajčki je napisal eden …

zdaj ni treba več nobenemu našemu bolniku iti na tv …

vprašaj tv. italijanska tv je obširno poročala.

:))))))))))))))))))

naši bolniki so bili na tv. Dobro jutro, Preverjeno, 24 ur, Odmevi, Tednik …. še napadov so bili deležni. tudi tukaj. terry recimo je eno od nas žalila kar na nacionalni osnovi. msforum je danes prazen. znano je zakaj. hude žalitve od Barpi, dr_lawgirlie, ulabula, Barca etc. na tv so naši bolniki večkrat bili in se je njih obtožilo da reklamo delajo Medicorju … poskusni zajčki je napisal eden …

zdaj ni treba več nobenemu našemu bolniku iti na tv …[/quote]

i know i know hehe 🙂 Sj se poznava iz fbja 😉 Ej sm vidu na lastne oči kako so napadl tud našo maro na tiskovki. Boril smo se lejga =) Pa zmagal smo 😛

WALL OF SHAME:

Napisal/-a barpi » Ne okt 31, 2010 7:28 am
Super, zelo sem vesel za Suzano ! Morda bi poskusila še z odstranitvijo mandeljnov, pa bi bilo morda še dosti bolje. So že bili taki primeri.

Napisal/-a dr_lawgirlie » To nov 02, 2010 9:59 pm
Eh, pa ne ljubi se mi brati člankov od teh fanatikov. Sej ne rečem, da nimajo v kateri točki prav, sam take skrajnosti kot se grejo

Napisal/-a barpi » Po dec 27, 2010 12:04 am
Zanimivo, da pa nihče ne piše o tisti osebi, ki so ji v Srbiji naredili angioplastiko, vendar niso napihnili katetra (niso razširili vene).
Pa ta oseba tudi poroča o izboljšanju, ki se nadaljuje še po posegu…
Nekaj takega, kot če katera zanosi od vibratorja…

Napisal/-a ulabula » Pe dec 31, 2010 8:56 am
kolegica, mislm, da tega za zdej tut ne boš mogla zasledit… medicor je namreč opravil te posege na tistih, k zdravil tkoaltko nimajo, ker so pač “požegnani” z najbol zajebano obliko ms…………..

Napisal/-a barpi » So jan 01, 2011 11:35 pm
Hja, tudi naša »kolegica« , ki se je končno spokala s tega foruma (vsaj upam tako), svetovna rekorderka v CCSVI disciplini, je imela najbolj zajebano obliko MS, kot mi, ki zdravil »tkoaltko« nimamo ?!?!?!?! Svetovni rekord je postavila s tekaškimi akcijami le nekaj dni po posegu in s »plesnimi vajami« v visokih petah pred zdravniki na tiskovni konferenci (Medicor)… Še nikomur to ni uspelo v tako kratkem času… Pa tako atraktivno, wow !
Kolikor sem do zdaj spremljal zadeve, je tokrat že drugič popolnoma ozdravela od »MS«. Imena pa menjava kot…
Reklamna akcija pred ZZZS ni najbolje uspela, =biga, bo šlo pač samoplačniško. Bo pač manjši biznis, če se kateremu od 50-tih slučajno ne odlepi flaster z ust… Nekaterim se je že skoraj… Potem ne bo biznisa…

************

vse navedeno samo v 1 temi .,… vse s strani bolnikov proti drugim bolnikom ….. namesto podpore zmerjanje, žalitve, podtikanja …..

žalostno … zms in del bolnikov (ne vsi) niso podprli udeležencev Medicorjeve študije.

dokazali smo svoje. adijo !

Ej nekaterih teh izjav se pa prav spomnem ja.

In ja dostkrat smo rekli kakšno na to temo ja. Žalostno, da medtem ko smo se nekateri borili so drugi kritizirali, žalili itd.

Res je zelo žalostno ja. Medtem ko bi lahko vsaj molčali so nam še otežval zadevo. Vseh 50 udeležencev študije ki jo je opravil medicor si zasluži najmanj pohvale. Čeprav jih je dosti dobilo restenozo so ostali optimistični in še vedno stavijo vrjamejo ter podpirajo CCSVI.

Res je! Dokazal smo, ker smo se boril!

tudi na arterijah se angioplastika ponavlja. stenoza (restenoza) je ozdravljiva. treba je zdravit CCSVI kateri se zdravi z širjenjem ven !

nekateri so ves ta čas ravnali kverulantsko. flaster naj se ‘odlepi z ust’, nekdo je klical policijo in kriminaliste nad Medicor … da je nekdo v Medicorju umrl po posegu ..,. vse to s strani samih bolnikov …

čas je za korak naprej … preč od kverulantov ! preč od organizacije katera ni podprla lastnih članov in njim ponudila pomoč ! preč od MMS kapljic , atlasa in kvazi medicine , ponudbe za bolnike ob kateri se lahko zjokamo (poglejte si katero punudbo nam dajejo in nov uspeh : Jagodna kopel za lepe roke 9,00 EUR !!!!!!!!)

preč od vsega tega !!!!!!!!

šokirana sem, ko prebiram te besede in izjave. Sama sem stara 24 let in sem pred letom in pol dobila diagnozo ms. ampak nikoli mi pa ne bi padlo na misel, da bi napadala druge bolnike, ker se vsi borimo za čimbolj normalno življenje v tem čedalje bolj kaotičnem svetu. vsekakor smo lahko veseli, da če smo že v takšni situaciji, ko imamo tega “spremljevalca”, da živimo v tem času. sedaj je namreč čas velikih in učinkovitih novih zdravstvenih dosežkov. menim da je najboljše da se vsak veseli zaradi tega, če pa se ne, pa naj se vsaj ne meče polen pod noge tistim, ki jim ta odkritja dejasnko spremenijo življenje in jim dajo novo upanje… to je le moje mnenje, ne trdim da imam prav v očeh vseh, imam pa prav v svojih očeh! en lep stresa prost dan vam želim vsem bralcem morebitnim;)

Potem, pa se bomo zdaj enkrat za vselej rešili MS-ja. Sem, že dosti vsega probala in metala stran denarja za alternativo,…. Sem, že slišala, da so se nekaterim vene, ponovno zožale po posegu?
Sodeč, po tem je treba še vedno operacijo plačati?

vprašaj tv. italijanska tv je obširno poročala.

:))))))))))))))))))

naši bolniki so bili na tv. Dobro jutro, Preverjeno, 24 ur, Odmevi, Tednik …. še napadov so bili deležni. tudi tukaj. terry recimo je eno od nas žalila kar na nacionalni osnovi. msforum je danes prazen. znano je zakaj. hude žalitve od Barpi, dr_lawgirlie, ulabula, Barca etc. na tv so naši bolniki večkrat bili in se je njih obtožilo da reklamo delajo Medicorju … poskusni zajčki je napisal eden …

zdaj ni treba več nobenemu našemu bolniku iti na tv …[/quote]

Mene ne štej k tistim, ki so žalili … me pa štej med tiste, ki so nezaupljivi do vseh obljub, dokler ne vidijo dejanskih medicinsko potrjenih uspehov in to tudi napišem.

Priznam, sem nezaupljiva do takih in drugačnih “uspešnih” terapij, dokler ne vidim dokazov, da to res deluje.
Dokazov, ki so podprti z res medicinskimi testi in diagnostiko ter dokazi, da to ni le kratkotrajno prehodno izboljšanje.
In priznam še, da pa sem malo manj strpna do tistih, za katere smo bili nezaupljivci vse drugo, samo normalni ljudje ne.

In še vedno vztrajam pri istem mnenju; ko se bo dejansko pokazalo, da je to uspešna terapija, ki dolgoročno prinaša izboljšanja in nima stranskih učinkov ter bo vse skupaj tudi medicinsko dokazljivo, bom zelo vesela.

Nevem, kdaj bo to sploh potrjeno, mogoče čez 30 let .

… in zakaj ne?

v zvezi ostalega zapisanega … … …. … …. kar smo si imeli povedati smo povedali … vi ste kjer ste bili …. mi se še vedno borimo ZA ŽIVLJENJE … z veseljem in vse bolj zdravi …..

… in zakaj ne?

v zvezi ostalega zapisanega … … …. … …. kar smo si imeli povedati smo povedali … vi ste kjer ste bili …. mi se še vedno borimo ZA ŽIVLJENJE … z veseljem in vse bolj zdravi …..[/quote]

Zakaj ne?
Enostavno zato, ker je med tem, da nekoga žališ in tem, da izraziš in odkrito napišeš svoje dvome, velika razlika.

Sem že 100x povedala in še bom – ko bodo rezultati potrjeni, da je to res to, bom zelo vesela.

Dokler pa je vse skupaj še v testni fazi, dokler niso dokazane dolgoročne pozitivne posledice, dokler so dvomi (pa ne samo med pacienti), pa bom opazovala in čakala.
In še nekaj – tudi do zdravil sem nezaupljiva, zato sem brez terapije.

… kaj meniš , uživaš da / ne zdravila , etc etc etc … vseeno … ve se koga ste žalili kako okrutno ste to zganjali … zdaj imate ‘deratiziran’ forum … dosegli ste svoje …. je nov cilj ta forum ? se še dobivate v kratochwillu ? je pivo bez nas boljše ?

cel tvoj odgovor je rahitičen in sprenevedaš se …. halo ?????? Bologna kliče barco !!!! ::: CCSVI je prisotna v primeru cca 90 % bolnikov z MS in cca 8 % zdravih oseb. to so zdaj potrjeni podatki. ako ga ti novega standarda ne priznavaš – svet ga priznava.

… kaj meniš , uživaš da / ne zdravila , etc etc etc … vseeno … ve se koga ste žalili kako okrutno ste to zganjali … zdaj imate ‘deratiziran’ forum … dosegli ste svoje …. je nov cilj ta forum ? se še dobivate v kratochwillu ? je pivo bez nas boljše ?

cel tvoj odgovor je rahitičen in sprenevedaš se …. halo ?????? Bologna kliče barco !!!! ::: CCSVI je prisotna v primeru cca 90 % bolnikov z MS in cca 8 % zdravih oseb. to so zdaj potrjeni podatki. ako ga ti novega standarda ne priznavaš – svet ga priznava.[/quote]

Verodostojni linki?

Prvi link, ki ga Goole najde z iskanjem Stanford (kot si ga omenjal zgoraj) + CCSVI http://neurology.stanford.edu/divisions/ms_news01202010.html ima namreč (še vedno) zapisano:

Does the Stanford MS Center recommend CCSVI treatment?

No, not at this time. There is insufficient evidence of benefit, and possible risk. Dr. Zamboni and collaborators in Italy have recently published results of preliminary research investigating whether a procedure known as percutaneous transluminal angioplasty (PTA) of selected extracranial veins shows any benefit in Multiple Sclerosis patients (Zamboni P et al 2009; Journal of Vascular Surgery; 50; 6: 1348-1358). Their publication has generated considerable excitement because it claims that PTA “positively influenced” quality of life parameters in 65 treated MS patients while being a safe and well tolerated procedure. News of these findings has been reported to the public by traditional media such as print and broadcast outlets in Canada; and has proliferated in new media on websites and in the blogosphere.

..,. in spet v nedogled naj se bavim s tvojimi zavajanji ? ….zanimivo kako si urno izbrala Stanford … njihova predstavljena študija je potekala na miškah … nadalje o Stanfordu … omenjam njihovo študijo katera je bila predstavljena na konferenci in bo publicirana še ta mesec v ugledni znanstveni reviji … kakor tudi druge ugledne študije … med njimi tudi naša katero je predstavil dr. Miro Denišlič …

… čudno kako vsi znamo guglati a domačega znanja in dosežkov ne izguglamo ….kašen slučaj !!!

..,. in spet v nedogled naj se bavim s tvojimi zavajanji ? ….zanimivo kako si urno izbrala Stanford … njihova predstavljena študija je potekala na miškah … nadalje o Stanfordu … omenjam njihovo študijo katera je bila predstavljena na konferenci in bo publicirana še ta mesec v ugledni znanstveni reviji … kakor tudi druge ugledne študije … med njimi tudi naša katero je predstavil dr. Miro Denišlič …

… čudno kako vsi znamo guglati a domačega znanja in dosežkov ne izguglamo ….kašen slučaj !!![/quote]

Glej, ker se očitno ne razumeva in se verjetno nikoli ne bova … nikakor nisem proti posegom, vesela sem za vsakega, ki je šel na poseg in mu je pomagalo, vesela sem, da se študije s posegi širijo, skratka, da se vse razvija v pozitivni smeri … sem pa proti temu, da se testne študije objavljajo kot uradna medicinska doktrina, dokler ni vse skupaj dokazano in da tiste, ki smo nezaupljivi, imenujete bebce.

Ko bo povezava nedvoumno dokazana, terapija s posegi potrjena, naj objavljajo še več in naj tudi nagradijo vse, ki so povezavo odkrili in dokazali.

In s tem debato z moje strani zaključujem.

New Report

Close