Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Rabim vašo pomoč. Prosim…

Rabim vašo pomoč. Prosim…

Pozdravljeni, prosim pomagajte in mi razložite tisti, ki me razumete. Pred petimi leti so se mi začele vrtoglavice, utrujenost, mravlinčenje po desni strani (noga, roka, obrat), krči v nogah. Najšprej so mi vsi govorili, das sem nervozna, ker sem bila še študentka. Po tem so mi postavili sum na MS. Opravila sem MR glave in punkcijo, toda izvidi so bili bp.
Po petih letih se stanje ni nič izboljšalo, slabša se. Konstantno čutim naslednje stvari:
– mravlinčenje po roki od komolca navzdol, po nogi od kolena navzdol, po desni polovici obraza
– pekoča bolečina po desni strani
– otrplost po desni strani, lahko se premikam, a čutim da noga in roka kaj šele obraz niso takšni kot bi morali biti
– čutim, kot bi imela otečeno oko

Zadnje dni mi otrplost na nogi izginja in se pojavlja na pet minut. Kot val pride, otrpne mi del noge od gležnja navzgor in mine, ne čist, ampak naval mine.
Kaj mislite? Kaj se mi dogaja?

Je to MS?
Je možno da sta bila MR in likvor neg pa gre vseeno za MS?
Kako zgledajo izbruhi MS-poslabšanja?
Kako hitro se mi lahko zgodi, da ne bi mogla več hoditi?
Moram k zdravniku?
Poznate kakšnega zasebnega nevrologa, da bi pregled plačala, ker so vrste čist predolge?
Morda obstaja kakšna bolezen, ki ima podobne simptome?

Čisto sem obupana, strah me spremlja že od tistega suma na MS. Nekaj časa sem se tolažila, da bo minilo, da sem res le živčna,sedaj pa vidim, da to verjetno ni ravno to. Popolnoma sem na tleh. Ne vem kaj naj.

Prosila bi vas za čim več informacij o simptomih, zagonih,drugih boleznih z isto simptomatiko….napišite čim več, hvaležna vam bom…poljubčke vsem, ki veste kako zgleda, če si na tleh

Zdravo,

tudi sama sem v podobnem položaju kot ti že kakšne dobre dve leti in pol. Punkcija in MRI bp. Simptomi pa nekako takšni kot tvoji, bolečine, mravljinčenje in trzanje mišic.

Obstaja veliko bolezni, ki bi imajo takšne simptome. Od perifernega živčevja, revmatoloških bolezni, ščitnica..

Predlagam, da greš tudi k endokrinologu. Čakalne dobe pri nevrologih so res ubitačne. Poskušaj pa nekako po nujno priti, in ne zapravlaj preveč denarja. Jaz sem ga za preiskave že ogromno, pa še vedno nimam diagnoze. Ali si že opravila SEP, VEP in APMD?

Živjo
Ne nisem, kaj pa je sploh to sep,vep in apmd in s čim se ukvarja endokrinolog?

Ful ti hvala za odgovor, res sem na tleh. Kako pa si ti kaj pomagaš? Kaj so pa tebi rekli zdravniki?

Mene je predvsem strah. Kar ne morem. Ker je pač vse slabše. Tebi se kaj slabša ali imaš že dve leti iste probleme?

Pa pa

nova
Uredništvo priporoča

V Ljubljani si pri nevrologih pogledana isti dan, kot prideš z napotnico.
Endokrinolog se ukvarja z žlezami z notranjim izločanjem. Z hipofizo, ščitnico, slinavko …Včasih so krivi hormoni za takšno stanje.
Najprej pa se pomiri, saj MS ni takšen bav bav. Preberi si malo o njej in boš videla, da ne pomeni nujno hude invalidnosti. Važno je pozitivno mišljenje in zdravo življenje. Obstaja že tudi veliko zdravil in nekateri se držijo prav dobro.
LP Lenča

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

Pa še to na forumu http://msforum.fido.si/index.php boš dobila veliko koristnih informacij.
Lenča

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

Hojla,

meni se težave stopnjujejo. Glede endokrinologa ti je odgovorila že Lenča.
SEP -somatosenzorični evocirani potenciali, meri ti prevajanje po centralnem živčnem sistemu (noge , roke), Vep- podobno samo za oči, APMD-za sluh.

Ne razmišljat o MS- glede na simptome je lahko ogromno stvari – tudi samo stres. Poleg tega pa, kot ti je že Lenča rekla, tudi MS ni bav bav. Ima jo veliko mladih ljudi, ki živijo popolnoma normalno. Nekateri so celo spoznali, kaj vse so v življnju zamudili in sedaj živijo popolnoma druagače in so celo srečnejši!

Tudi sama sem, mislim da tvojih let. Tvoj strah še predobro poznam. Kaj so meni rekli zdravniki? Ne vedo kaj mi je. Sumijo pa na na vse živo…. Meni včasih pomaga magnezij in kalcij, včasih to, da se zamotim z kakšno stvarjo in odmislim… včasih nič.

Drži se, vse bo še vredu!

hvala, ja v roku desetih dni imam ponovno punkcijo, ker se tudi meni slabša. Okoli gležnja me mrtviči, ko mirujem je malo bolje, ko hodim slabše…nič mi ni več jasno, strah pa me je čist preveč…razmišljam samo še o tem, o MS…groza me je…želim, da bi izginilo…psihično sem na tleh, ne morem si pomagat…grem laufat je sam še slabše…kar koli naredim je slabše…saj ne vem, ali pa se toliko sekiram…pozdravčke vsem

Preveč misliš na bolezen. Sprosti se, pojdi v naravo, kino ali s prijatelji žurat. Boš videla, da ti bo boljše. Mirno počakaj do LP in videla boš, da bo vse vredu.
Obstaja veliko bolezni, ki povzročajo podobne težave, ki jih imaš ti. Lahko ti pa sedaj nagajajo še živci, ker si se sama sebe prepričala, da imaš MS.
Zato uživaj življenje in odmisli bolezen. Vse bo vredu.

LP Lenča

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

Ojla, hvala, verjetn imaš prav, samo je pa dejstvo, da se simptomi skladajo a ne? Kaj pa še ima podobne simptome? Borelije nimam, revme tudi ne, kaj še?
Uh, res se moram malo sprostit, samo kar ne gre…malo se mi res že frklja, ker skos mislim da sem dobila enega od napadov, ker se mi slabša. Roko imam otrplo, nogo okoli gležnja tudi, lahko hodim, lahko se premikam, lahko premikam roko, a je drugače, čist drugače…res ne vem kaj naj…a misliš da imam tale izbruh? Poteka to počasi…kaj vem, vem da so tudi živci krivi, vem pa tudi da mi po desni vse mrgoli, me žge, drgačni občutki…je to tipično???

Ful ful ti hvala….

aja, pa kako se včlanim na tisti drugi forum msforum.fido.si? Že dvakrat sem se, pa dobim odgovor na mail, potrditev čakam pa že 14 dni, sem kaj narobe naredila?

Lenča, ful ti hvala za spodbudo, sam vprašam, kako pa si ti kaj?

MR je včasih negativna, LP bi pa morala biti pozitivna. Zato mislim, da pri tebi ne gre za MS.
Lahko bi šlo za fibromialgijo, kakšno sistemsko obolenje vezivnega tkiva, včasih gre za hormonsko neravnovesje in še bi lahko naštevala. Vse je boljše kot MS, zato se ne prestraši.
To je samo moje mnenje in ne more nadomestiti obiska zdravnika.
Ponavadi ti hitro potrdijo članstvo na forumu. Ne bi vedela zakaj se je pri tebi zapletlo. Poskusi še enkrat.
Jaz sem trenutno vredu.

LP Lenča

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

ful hvala…zakaj meniš, da nimam ms? Zaradi simptomov????
Ti si osebica, ki je zbolela za MS?
Torej mi v vsakem pogledu nekaj nagaja…sam straha ne morem in ne morem premagat…vem, vem, nisem edina…

LP bi morala biti pozitivna, pa tudi MR je ponavadi. Zato mislim, da ne gre za MS.
Jaz še nimam potrjene MS, imam pa kar nekaj pozitivnih izvidov.Imam sum na demializacijsko bolezen CŽS. Tako, da tudi jaz še čakam na dokončno diagnozo. Čaka me še LP. Bomo videli. Me pa ni strah. Sem razčistila pri sebi. Važno je, da te ni strah. Preberi si čimveč o tej bolezni in delaj na psihi in ti bo boljše. Samo ne prepričuj se, da imaš MS.
Srečujem se tudi z bolniki, ki imajo MS in sem spoznala, da živijo čisto normalno. Na zunaj se jim sploh ne vidi, da so zboleli in so zelo optimistični. Meni osebno je to zelo pomagalo. Z njihovo pomočjo sem premagala začetni strah. Veliko je mladih, kot si ti in normalno študirajo, načrtujejo družino …

LP Lenča

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

Vem to, samo preiskave so bile narejene leta 2002, ko se je vse skupaj šele začelo. Vem, da obstaja verjetnost, da na samem začetku ne pokaže nič…Kaj pa meniš o mojih simptomih? Imaš oz. si imela ti podobne? Tudi jaz čakam na ponovno punkcijo in MR. Veš ko so mi pred petimi leti rekli, da je vse negativno sem mislila, da je to to, da se s tem zaključi psihiranje glede tega, pa se ni….že spet je vse tukaj…težave imam tako in tako skoraj konstantno, en dan malo več, drugi dan manj. Razen zadnjih štirinajst dni, ko jih imam še več…
Vem, da sem čisto napsihirana, rada bi le vedela, če so moji simptomi podobni tistim, ki jih dobiš, če imaš demilizacijsko obolenje?
Veliko sem že prebrala, vendar se v vsakem članku najdem…vsi ti simptomi…fuck…ne znam bit močna, pa se trudim na vse pretege…
papa

Včasih na začetku res preiskave ne pokažejo nič posebnega. Tudi meni niso pred 9. leti. Lahko te samo potolažim, da mogoče le ni MS. Opravi preiskave in boš videla. Samoplačniško ne hodi, ker boš samo denar metala stran. Imaš pravico do pregleda.
Tvoji simptomi sicer kažejo, da bi lahko šlo za MS.
Pridruži se nam na forumu in ti bodo svetovali drugi, ki imajo več izkušenj. Videla sem, da je prijava uspela.

LP Lenča

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

kako? ko vpišem uporabniško ime in geslo napiše da še ni aktivirano???

Na seznamu novo pridruženih članov si. Bom vprašala administratorja.

LP Lenča

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

Hvala, res sem na seznamu, samo nisem dobila nobenega maila za potrditev, tako da se tudi prijaviti ne morem v forum. Že nekaj časa, sem se namreč že dvakrat registrirala. Pa nič.
Sicer pa, če ti ni odveč, mi lahko napišeš kakšne simptome imaš ti? Kako se ti je začelo devet let nazaj? Meni se je začelo sedem let nazaj…Katere preiskave so ti opravili? Katere imaš pozitivne?
Meni so pet let nazaj naredili punkcijo, vendar mi takrat v NM niso dali pregledati nekih olio…nevemkakšnih trakov. Morda veš če so ti pomembni? In pa MR glave na medilčabu, vendar niso nič zaznali.
So pri tebi težave prisotne skos ali minejo čist?

Hvala ti, za vse, predvsem spodbudne besede.
papa

Hojla,

malo se bom vključila v vajino debato. Pred nekaj časa sem bila tudi jaz v zeloooo slabem psihičnem stanju, zato te Medika čisto razumem. Po glavi ti grejo samo simptomi in iščeš vse odgovore na internetu in v zdravstvenih knjigah… na koncu ugotoviš, lahko imaš cel kup bolezni 🙂 Simptomi pa so zato še hujši.

Jaz opazim, da ko sem v družbi nanje čisto pozabim. Najprej je potrebno razčistiti pri sebi. Sem mnenja da vse bolezni izvirajo najprej iz psihičnega stanja.

Poskušaj najti nekaj kar te bo gnalo naprej. Ne smeš obupovati, ker ti lahko to precej škodi… Vedi, da smo na svetu ljudje, ki imamo prav takšne težave in nisi sama. Lahko mi pišeš tud na [email protected]. Mogoče ti ne bom takoj odgovorila, ker sem zadnje čase full zaposlena, vsekakor pa ti bom.

Punca drži se!!!!

Ojla, lepo pozdravljena. Se povsem strinjam s tabo, vse sem že prebrala, napsihirana sem do konca, berem pa itak samo še stvari o MS. Groza. Vem, vem, tudi to kar praviš mi vsi govorijo, jaz pa se ne morem izvlečt iz tega. Kako je tebi uspelo? Tudi jaz sem opazila, da mi je marsikdaj nazaj uspelo pozabiti za trenutek na vse, imela sem občutek, kot da je vse ok, pa žal ni bilo. Jaz pa sem se tolažila s temi trenutki in mislijo, da si vse skupaj samo domišljam,da bo izginilo.

Ti pišem na mail, pa se še kaj pomeniva, sedaj moram pa tudi jaz še malo delat…pa se zbrat…
papa

New Report

Close