Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Trzljaji v mišicah

Trzljaji v mišicah

Pozdravljeni!

mene pa zanima, če ima kdo od vas trzljeje v mišicah, kjerkoli po telesu in kako pogosto.

Sama imam namreč trzljeje ves čas, in sicer v nogah. Sumili so mi na MS, ovrgli, sedaj spet … Začaran krog in obiskov pri zrdavnikih.

Zanima me če si lahko sploh kako pomagam, da bi zmanjšala trzanje. Ali kdo pozna oziroma mogoče ima bolezen ASL(amiotrofična lateralna skleroza ?

NINA

Tudi jaz imam trzljaje in krče v mišicah. Občutek pekoče ali srbeče kože je tudi prisoten. Jemljem Megnesol šumeče tablete, B-complex dražeje in Ca šumeče tablete. Meni pomaga.
Na ASL ne mislite- to je večinoma moška bolezen in imeli bi težave z dihanjem.
Vse dobro

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

Hvala Lenča za odgovor. B-complex že jemljem, ostalo še nabavim. Sem pa probala že veliko stvari, od zdravstvenih diet, masaž itd. Pomagalo mi ni nič. S časom mi gre samo na slabše. Trzljaje čutim že zjutraj ko se zbudim in potem cel dan. Samo ponoči jih ne čutim. Imam pa tudi občutek srbeče in pekoče kože. Trzljaje pa čutim kot neko ‘pokanje pokovke’. Krči so tudi, a redkeje. Mislila sem da se bom sčasoma na to navadila (traja že pribl. 2 leti), pa se ne morem. Mogoče bi se lažje sprijaznila, navadila, ko bi vedela vzrok zakaj se mi to dogaja, čeprav dvomim.

Vi že veste kaj vam povzroča težave?

nova
Uredništvo priporoča

To so eni izmed znakov za MS. Je pa res, da ima bolezen veliko obrazov. Pri vsakemu ja drugače. Ste že imela MR , LP, VEP, SEP in APMD? Te preiskave ovržejo ali potrdijo MS.

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

Imela sem LP: Igg indeks negativen, sicer pa mejne vrednosti beljakovin in mislim da eritrocitov, MR glave, celotne hrbtenice – negativen, VEP – negativen, SEP pozitiven, EMG pozitiven. APMD – še čakam.

Sem v veliki dilemi, ker bi me radi dali na poskusno zdravljenje z kortiki. Glede na to, da nimam določene diagnoze in da so mi vmes ovrgli MS. Prav tako sem dobila drugo mnenje, da bi lahko šlo za obolenje perifernega živčevja. Vendar povsod čakam po par mesecev. Nekaj preiskav sem si tudi plačala, a vseh tudi ne morem. Ker bi rada imela otroka, si ne upam na kemijo, prav tako ne vem ali ga glede na trenutno stanje lahko imam… Ni fajn živeti v taki negotovosti.

Glede preiskav imaš bolj malo možnosti za MS, čeprav je pri vsakemu lahko drugače. Vsaj zaenkrat ti verjetno ne bodo postavili dokončne diagnoze. LP in MR sta ponavadi pozitivna. Tudi pri meni so vmes trdili, da gre za okvaro senzomotornega živčevja, kar pa so potem ovrgli.
Na tvojem mestu bi preverila še pri revmatologih, da izključijo fibromialgijo ali sistemsko bolezen vezivnega tkiva. O revmatskih boleznih si lahko prebereš na: http://www.revma.net/?show=show_page&page_id=342 .
Mogoče boš našla kaj koristnega.
Vse dobro Lenča

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

Hvala Lenča za vse nasvete in vspodbudne besede. Čeprav se čudno sliši, je včasih lažje če vidiš da nisi osamljen primer. Bila sem že res na tleh, ker mi ne znajo postaviti diagnoze. Prav tako dohterji ponavadi nimajo časa za pojasnila , ali pa so le – ta neutemeljena. Res pa je, da sklepam po tem kar sem doživela. Pa niso vsi isti.

Sedaj sem se za silo pobrala. Pa tud simptomi so milejši, verjetno zato ker se ne sekiram več tolk.

Rada bi si dopisovala s tabo, če si zato. Povej in ti naslednjič objavim svoj privatni mail.

Lenča, še enkrat hvala, pa tudi tebi vse lepo!

Lahko si dopisujeva, saj je tako marsikdaj lažje. Razume nas lahko oseba, ki ima podobne težave.
LP Lenča

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

če ti še ne bije biološka ura raje z otrokom še počakaj do končne diagnoze in se potem posvetuj z nevrologom

Za Lenčo:
[email protected]

Še ne glih, a vseeno, mogoče se mi stanje tako poslabša, da potem res ne bom mogla imeti otrok. Je pa res, da moram prej vedeti kaj mi je. Samo te čakalne dobe so ubitačne.

Upam, da so ti ščitnične hormone preverili.
Srečno,

Alenka

Ups, se opravičujem, sem šele zdaj letnico opazila, po enem letu je tole gotovo povsem brez smisla.
Lep pozdrav,

Alenka

Hvala Alenka, četudi kasnej, a ni prepozno. Še vedno namreč nimam diagnoze. Mi so pa na revmatološki predlagali natančen pregled ščitnice kak teden nazaj :). TSH in hormone so mi ene dvakrat vmes že pogledali in je blo ok.

Alenka, sklepam, da imaš tudi ti podobne težave. Se motim?

Oprosti Nina, zadnjič sem bolj slučajno uletela na tale forum, potem pa malo pozabila vse skupaj, zato ti odgovarjam bolj pozno. Ja, tudi jaz imam težave s trzljaji po mišicah in tudi meni so razlagali, od česa vsega niso. Letos pa sem bila pri nevrologu, ki mi je lepo povedal, da v takih primerih vedno preverja ščitnične hormone. Ja, s tem gospodom sem bila neznansko zadovoljna. Imam namreč avtoimunsko obolenje ščitnice in že sama sem opazila, kako se mi trzljaji namnožijo, čim ščitnični hormoni malo padejo. Pa niti ni treba, da padejo izven referenčnih meja. Tisto, kar je ostalo kljub uravnanim ščitničnih hormonov pa izginja z nadomeščanjem kortizola – hormona nadledvičnih žlez. Tudi glede tega sem se namučila na številnih pogovorih z endokrinologi in navsezadnje iz obupa šla po pomoč v tujino. Nevrolog me sicer testira na multiplo sklerozo, vendar bolj za vsak slučaj, meni se zdi bolj verjetno, da imam podobne poškodbe zaradi dolgoletnih kandidiaz, moj imunski sistem je pač precej zdelan.
Nina, predlagam ti, da malo pobrskaš po forumu Hormonske motnje in po forumu društva Metuljčica. Včasih “normalen” TSH ni dovolj za izključitev obolenja ščitnice, predvsem to velja za tiroiditis Hashimoto. Še sploh če so v družini že avtoimunska obolenja. V tem primeru je natančen pregled ščitnice z meritvami protiteles in UZ nujen.
Vso srečo ti želim.

Alenka

Hvala Alenka. Sem že naročena pri tirologu konec meseca. Me pa zanima kaj bodo pri tebi ugotovili nevrologi. Mene že 3 leta ‘pacajo’ in me dajejo na poskusna zdravljenja. Poročaj kaj. Lahko mi pišeš tudi na [email protected].

Velja, ti sporočim, tudi jaz komaj čakam rezultate magnetne resonance, predvsem v upanju, da se je dovolj dobro videla hipofiza. Upam, da nevrolog ne bo čakal na VEP, ker bo še trajalo, preden bom na vrsti. Sporoči tudi ti, kaj si opravila pri tirologu.
Lep pozdrav,

Alenka

Ojla,

kot sem obljubila sporocam, kaj sem zvedela pri tirologu. Ves je bp. Hormoni in UZ. Alenka, pri tebi kaj novega?

Pozdravljena, Nina,
upam, da to pomeni, da imaš TSH pod 2,5 in da nimaš protiteles.
Pri meni še ni nič novega, še vedno nimam rezultatov magnetne resonance. Najbrž le še imam nekaj možganov, sicer bi verjetno že kdo zagnal vik in krik ;-).
Lep dan želim.

Alenka

New Report

Close