Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza PRESADITEV KOSTNEGA MOZGA

PRESADITEV KOSTNEGA MOZGA

V zadnji Jani, V TOREK,dne 1.2. 2005 je bilo v članku napisano , da se MS in revmatoidni artritis lahko pozdravita tudi s presaditvijo kostnega mozga!? Čisto prvič slišim, da bi kaj takšnega obstajalo oz. bi bilo možno. Torej sprašujem ; ali je že kdo seznanjen s kakšnim takšnim primerkom? Ali to delajo že v tujini?

DA, je mogoče. Problem nastane, komu zaupati v naši ljubi Sloveniji, ki delajo take napake.

Tudi jaz sem to zasledila v Jani.Razumela sem da tega ne delajo še, ampak je samo v “pripravi”. Kaj pa s tem dosežejo, popolno ozdravitev ali samo začasno zboljšanje? M.etka povej še kaj več.

pozdravček

nova
Uredništvo priporoča

Tule je ena zgodb(ic)a, osebna izkušnja.

http://www.mult-sclerosis.org/craigsstory.html

Se splača prebiti skozi. Mene je sicer nekaj stvari rahlo potrlo, ampak je zgodbica vseeno lepo in pregledno napisana.

Pričakujem komentarje…

LP, Damjan

Hvala za odgovor, vendar naslova ne morem odpreti. Me pa zelo zanima kaj piše. Zadnja informacija, ki sem jo dobila od znanke v zvezi s krvjo je, da resnično kar nekaj primerov tujcev si je že v Nemčiji privoščilo neko blazno drago terapijo z menjavo krvi pri nem. zdravniku. Rezultate v tej smeri dobim, ko se vrne iz Nem.tudi naša sotrpinka.

Poskusi s kopiranjem/lepljenjem naslova v brskalnikovo vrstico z naslovom. Naslov označiš, pritisneš Ctrl+C, potem pa se postaviš v prazno vrstico z naslovom in pritisneš Ctrl+V.

Drugače lahko naslov tudi prepišeš ali pa greš na stran http://www.mult-sclerosis.org, zgoraj klikneš Personal Experience, Craigova zgodba je prva.

LP, Damjan

V Švici so začeli so terapijo pred enim letom, do sedaj so jo uspešno izvedli pri 20 pacientih. Zdravniki opozarjajo pred velikimi pričakovanji. Od terapije pričakujejo, da zaustavi razvoj bolezni za najmanj 7 let, ne pa da bi lahko popravila/odpravila okvare iz preteklosti. Poleg tega je izbor primernih kandidatov zelo selektiven. Osnovni kriteriji so: trenutno stanje bolezni (da še ni preveč napredovala), fizično stanje pacientov, njihova starost in njihova občutljivost na kemoterapijo. Terapija je zelo zahtevna, saj je zelo podobna terapiji v boju proti raku. V osnovi odvzamejo pacientu celice kostnega mozga, mu s kemoterapijo uničijo imunski sistem in potem z vračanjem kostnih celic imunski sistem na novo “zgradijo”. Po terapiji je imunski sistem močnejši in tako zaustavi razvoj bolezni.

So v Ljubljani že našli prostovoljca? Ker v nekem članku je pisalo, da ga ne najdejo.

New Report

Close