Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Sum na multiplo- obsesija in obup- zgolj psiha ali bolezen?

Sum na multiplo- obsesija in obup- zgolj psiha ali bolezen?

Zivjo!
Stara sem 22 let in imam kar precej nevroloskih simptomov v spremljavi hipohondrije in ne ravno stabilne psihe. Zadnje pol leta se soocam s konstantnim obsesivnim strahom pred multiplo sklerozo. Zacelo se je z mravljinci v stopalih, trenutno se soocam s konstantnim mravljincenjem v nogah in rokah (lokacija in intenziteta se spreminjata, vendar je prisotno vec ali manj ves cas), nevropatskimi bolecinami v okoncinah, bolecinami v misicah, prav tako se je nedavno pojavil simptom, ki v mojih nogah prebudi elektricne senzacije, ko plosknem z rokami. Bila sem ze na eeg, cakam na rezultate. Periferno zivcevje deluje ok, scitnica ok, nimam diabetesa, vitamini ok… septembra imam mr mozganov,cemur pa pripisujem pomen zivljenja ali smrti- vse skupaj me spravlja v obup. V zadnjih 7 mesecih ni bilo dneva, ko ne bi pomislila na to grozno bolezen, se pred postavljeno diagnozo me ta obsesija ovira v vseh ozirih mojega zivljenja, mnogokrat se znajdem celo na tocki, ko ne vidim vec smisla in vidim samomor kot edino opcijo v primeru, da se gre za multiplo. Nicesar si ne zelim bolj,kot da bi vsi, ki mi govorijo, da je vse skupaj psihosomatsko, imeli prav. Zdravniki pravijo, da jemalo moznosti, da se gre za to obolenje glede na simptome, vendar kolikor sem sama uspela preuciti bolezen, se vse se predobro ujema. Vem, da veliko vlogo pri sami intenziteti in dozivljanju simptomov igra tudi moja psiha, vendar si jih ne izmisljam, zame so vec kot resnicni. Res ne vem, kaj storiti. Sem na robu obupa, cakajoc na magnetno resonanco. Ima kdo morda podobno izkusnjo, mnenje o verjetnosti glede na simptome, nasvet?
Hvala in lp

Zdravo, kaj je pokazala MR? Za recidivno remitentno ms, ko te zadane je takrat tako hudo (dvojni vid, izguba ravnotežja, močni skeleči sunki po hrbtenici itd.), da si nekako oddahneš, da sploh dobiš diagnozo in da se začne zdravljenje. Zdravila so zelo učinkovita in imajo bolezen dokaj pod nadzorom. Če pa samo sumiš da nekaj ni v redu, je pa včasih strah res veliko hujši. Verjamem, da boš zadevi prišla do dna in našla rešitev. Pogumno.

New Report

Close