Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Strah pred diagnozo

Strah pred diagnozo

Pozdravljeni,
Pred leti sem imela prometno nesrečo. Kasneje so sumili epilepsijo in MS, kar kot dvajsetletnica seveda nisem sprejela.
No za zivljensko sopotnico me je izbrala gospa migrena.
Vse ok, do nekaj let nazaj, ko so pred migrenami začeli težavi z govorom. Misliš eno in potem s težavo poves nekaj drugega, ter beli fleki v levem vidnem polju.
Spremenila sem način prehrane in nazadnje zaradi migrene bila na infuziji za božične praznike leta 2017.
Vse ok, do letos. Težave z desno roko, prvo sem pomislila na vnetje živca.
Nekaj masažo za mano in kontrola pri fiziatru. Ta pa ugotovi slabšo moč na celi desni strani telesa, zanasanje pri zaprtih očeh in ne takoj napoti k nevrologu za izključitev suma kake demielinizijske bolezni(saj nevem če sem prav zapisala).
No, nevrologa imam konec meseca maja, mr v razne hrbtenice in MS pa konec aprila.
Maj povem, da je bolečina v desni roki stalna, bolj izrazita zjutraj. V roki je zelo pekoč obcutek, ter občutek mrtvicenja lopatice in večji del roke.
Kako je vaše mnenje glede teh simptomov? Kako ste se vi soočili z diagnozo?
Iskreno…. mislim, da me še v življenju ni bilo tako strah.
Opravičujem se za daljši zapis in želim vsem vam vse dobro.

Lep pozdrav,
Zaskrbljena

Ojla, jaz imam ms ze skoralj 10 let, stara sem 32 let in sem imela ze kar nekaj zagonov bolezni vendar sem vse zagone odlicno prestala brez vecjih posledic😀
Sedaj ze 2 leti nisem imela nobenega zagona, prejela sem infuzije lemtrade vendar ne popolne, ker sem dobila alergijo na te zdravila…
Meni se zdijo te simptomi kot jih imas ti znacilni za ms, vendar ni pa nujno obstaja se veliko drugih bolezni s podobnimi znaki… Kako sem se sprijaznila z diagnozo ms? Na zacetku zelo tezko, ker sploh nisem poznala te bolezni, kaksnih 7let ni minil dan, da nebi pomislila da sem bolana, sedaj pa se sem ter tja spomnim da nisem popolnoma zdrava, sprejela sem jo kot del sebe in probam cimbolj pozitivno razmisljati o zivljenju in na vse kar me se caka, ne jamram ne jemljem nobenih drugih zdravil ce ni potrebno, zdravo se prehranjujem in se probam veliko gibati kolikor mi cas dopusca zaradi sluzbe….
Vse lepo in pogumno naprej 😀

Pozdravljeni,
Napisala sem nekaj nasvetov, ki bi vam utegnili koristili.
Dr. Mark Hyman pripravlja dokumentarno serijo Broken Brain 2. Kot nalašč za vas. Gotovo je na internetu vsaj njegov uvodni video od lanske serije. Na internetu lahko poiščete, kdaj se začne, se prijavite, vas obvestijo potem po mailu in vsak posnetek lahko gledate 24 ur brezplačno. Po ugodni ceni jo lahko tudi kupite. Serija traja običajno en teden in je verjetno že objavljena vsebina. Tam boste veliko izvedeli. Naberite si čim več znanja, ker vam bo pomagalo pri zdravljenju. Raje poslušajte strokovnjake, kot bolnike. Tudi moje pisanje vam je lahko v pomoč. Ne čakajte na diagnozo, temveč se lotite svojih strahov. Diagnoza je samo ime za določene simptome. Pomemben je vzrok. Naučiti se morate, kako odpraviti vzrok. Potem bo pa lahko še vse v redu. Neznanje je tisto, ki vam lahko škoduje. S tapkanjem si lahko veliko pomagate. Poiščite si nekoga, ki vam lahko pri tem pomaga. Ne razmišljate o tem, kaj bo, če bo, temveč začnite sami iskati, kako si lahko pomagate. Najprej morate verjeti, da se lahko znebite svojih simptomov. Vsak začetek je težak. En korak na enkrat, pa bo šlo. Verjemite, da se lahko pozdravite in delajte na tem. Gotovo vam bo bolje.

Breda

New Report

Close