Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza MR glave brez kontrasta

MR glave brez kontrasta

Spoštovani,
naj najprej zapišem, da sem stara 38 let in sem rodila dvakrat. Avgusta 2017 sem prvič doživela glavobol zadaj desno, ki je vstajal nekaj dni (CT brez posebnosti), nato sem še nekaj časa občutila piskanje v glavi. Od takrat naprej se občasno pojavlja bolečina v glavi zadaj levo bolj kot pritisk in pekoči občutek v glavi zadaj. MR glave januarja 2018, ki ni pokazal nobenih sprememb.
Od novembra 2018 me spremljajo vrtoglavice in slabost z drisko.
Bolečine v vratni hrbtenici imam približno 5 let, ki pogosto izžarevajo v desno roko, ki v spanju pogosto odreveni. Ob obisku osebnega zdravnika sem v tem času večkrat dobila navodilo za mazanje z Voltaren gelom in protibolečinsko terapijo.

30. 12. 2018 sva s hčerko zlagali puzle in ko sem se zravnala, mi je odrevenela desna roka, v kateri sem imela krče in mravljince. Bolela me je glava, vrtoglavica se je povečala in piskalo mi je v glavi, tudi pekoči občutek je bil pogostejši. Osebna zdravnica mi je predpisala Sirdalud, po katerem so izzveneli krči, mravljinci so ostali. Januarja 2019 je bila kontrola pri nevrologu z izvidi MR iz januarja 2018 (čakalna doba). Zaradi vseh opisanih težav sem bila poslana na kontrolni MR ghlave, MR vratne hrbtenice in EMG zgornjih okončin.

MR glave: V posteriornem delu mezencefalona kavdalno na desni strani je vidna cca 4 x 5 mm v premeru velika hiperintenzivna sprememba na FLAIR in T2 poud. Drugje v možganovini ne vidim sprememb v inzenzivnosti signala na nobeni od sekvenc.
Sicer so ventrikli in ostali intrajkranialni likvorski prostori normalno oblikovani, primerno široki. Pomikov ali utesnitev možganovine ne vidim.
Blago zadebeljena sluznica v prikazanih obnosnih votlinah bolj na desni stran – motena drenaža? (8.2.2019)

MR cervikalne hrbtenice: izravnana je cervikalna londoza.
v nivoju C5-C6 je vidna dorzalna širokobazna diskus hernija, ki povsem iztiska sprenji likvorski prostor duralne vreče in se širi minimalno tudi na korpus C6 kaudalno ter povsem iztiska sprednji likvorski prostor in pritiska minimalno na hrbtenjačo.
na T2 poudarjenih MR slikah v hrbtenjači cervikalno ne vidim sprememb v intentiteti signala (8. 2. 2019).

EMG zgornjih okončin: vse meritve so pokazale normalne vrebosti. znakov utesnitvene nevropatije ni. Tud znakov okvare n. ulnariusa ni. Z igelnim EMG-jem registriram le blažje, kronične nevropatske spremembe potenciala motoričnih enot v mišicah miotomov oživčenih s strani korenin C8-th1 desno (14.2.2019).

Opravila sem tudi MRA možganskih arterij (s strani ORL): kjer je pokazalo, da so arterije primernega poteka in premera, brez hemodinamsko pomebnih stenoz, arteriovenskih malforacij ali anevrizmatskih razširitev (1.2.2019).

S strani ORL sem opravila tudi testiranje sluha in ravnotežja ter ultrazvok vratnih žil.
VNG normalen izvid.
ABR meritev pokaže upočasnjenost V. vala desno ob standardiziranem draženju. (1. 2. 2019).
UZ vratnega ožilja je v meji normalnega. Za zdravnico ORL je obravnava zaključena, čeprav mi ni razložila izvida ABR.

Glede na to, da so mi v ambulanti nevrokirurgije povedali, da bo potrebno na pregled pri zdravnici čakati, saj so dolge čakalne dobe, se obračam na Vas s prošnjo za razlago izvidov, ker me resnično skrbi izvid MR glave in vratu.

LP

New Report

Close