Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza MS ali kak drugega?

MS ali kak drugega?

Pozdravljeni,
Stara sem 40 let in do zdaj živela aktivno brez problemov. Junija letos se mi je nekaj dogodilo in sicer zvecer lezala na sedežni in se hotela pokriti z deko nakr mi je levo nogo skrčilo in v gležnjo potegnilo navznoter brez kakršnih bolecin. Noge sam s svojo močjo nisem morala zravnati. Nakar mi je pomagal mož, brez bolečin ,ampak noga je bila zelo čudna občutek v kolenu kot da ni moja noga , ko sem hotela stopiti mi je sklecala,ni bilo moči in tudi takoj opazila da so vsi prsti na nogi postali mrtvi oz. ni bilo nobene fukcije da bi jih lahko skrcila. Takoj odsla k zdravniku, napotili v bolnici in prvi izvid prijelo je živec L5S1 in me brez kakrsnihkolu pregledov oz. Slikanj poslali domov. Sama sem prosila zdravnico za napotnico mr tega dela(l5s1), izvidi vse bp, nato naredila mr male medenice odšla na emg (vse bp). Dala skoz 8 fizioterapij, sama dodatno plačala še 30 fizioterapij, saj noga oz. najbolj stopalo in prsti niso delovali. Po vseh teh preizkavah bila pri nevrokirurgu, po pregledu mrijev z njegove strani mi ni moral nic pomagati. Njegove besede nic dobrega , pod nujno k neurologu in narediti vse neuroloske preizkave in vnetne presikave. Neurologinja dodatno naredila mti glave, teste za borelio in se 1x emg… soet vse bp. Trenutno sem napotena na SEP na inštitut nevrofiziologije. Noga je še vedno v istem stanju oz. Diagnoza trenutno pareza levega stopala. Prsti nimajo funkcije stopala premikam 20 %, bolecine imam do kolen v meči v prstah in stopalu.
Kaj bi lahko bilo?
Ali so to lahko simptomi MS?
Hvala za odgovor
Lp Anita

New Report

Close