Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Razlaga izvidov MR

Razlaga izvidov MR

Pozdravljeni, zaradi suma na multiplo sklerozo sem bila poslana na MR. Ker sem pri osebnem zdravniku naročena šele čez dober teden, bi prosila za razlago izvidov, ker sem trenutno zelo v skrbeh. Hvala!

MRI glave (po protokolu za MS s KS): Razmerje med sivo in belo možganovino je normalno. Več od 3 mm do 7 mm v premeru velikih za demielinizacijsko obolenje značilnih sprememb v globoki beli možganovini periventrikularno v obeh frontalnih in parietalnih režnjih. Podobna sprememba je v globoki beli možganovini ob temporalnem in okcipitalnem rogu levega stranskega ventrikla. Posamezne podobne spremembe so tudi v subkortikalni beli možganovini obeh frontalnih in parietalnih režnjev. 5 mm v premeru velika podobna sprememba je v dorzalnem delu zadnjega kraka desne kapsule interne. 10 x 6 mm v premeru velika podobna sprememba je v desnem srednjem cerebelarnem pedunklu. Po kontrastu se obarva 10 x 5 mm v premeru velika sprememba v subkortikalni beli možganovini dorzalnega dela levega frontalnega režnja in medialno od nje 3 mm v premeru velika sprememba v globoki beli možganovini. Obarva se še sprememba v desnem srednjem cerebelarnem pedunklu. Pri današnji preiskavi tudi po kontrastu ne vidim drugih morfoloških patoloških sprememb posameznih delov možganov.
Ventrikli in ostali intrakranialni likvorski prostori so normalno oblikovani in starosti primerno široki. Pomikov osrednjih struktur ni.
Prikazane žile so normalne.
Orbiti in obnosne votline so v mejah normalnega.

Mnenje: Demielinizacijsko obolenje

New Report

Close