Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza POMOC PROSIM

POMOC PROSIM

Pozdravljeni! Star sem 33 let in ne vem kaj naj se se obrnem pa sem se odlocil, da pisem na ta forum. Pred parimi leti se je v tricepsih pojavila nenadna bolecina/utrujenost, ki pa je izzvenela po kaksne pol ure. Na obeh straneh. Obcutek je bil, kot da sem delal 2 ure fitnessa samo za triceps… tako se je zacelo.Potem je to popolnoma izzvenelo sedaj pa imam ze 2-3 leta sibke prste na rokah… in nogah. To vidim pri finih gibih, recimo ko drzim z eno roko telefon in s palcem pritiskam tipke, se palec vcasih trese ker nima moci. Sklopka v avtu na enak princip, se trese noga. Tudi moci v velikih misicah nimam toliko kot prej. Ceprav mi zdravnik naredi test in pravi da stisnem mocno, vem, da to ni to, saj se v trgovini bojim prijemati stvari, da ne bi kaj dol vrgel. Ostale misice so tudi zelo hitro utrudljive. Po 20 min teka se komaj vsedem v avto zaradi utrujenosti misic. Ko grizem zilavo meso je enako, celjust se hitro utrudi. Cez dan pride, da se moram enostavno zaradi utrujenosti ulezti in zaspati. Ce me kdo moti pri tem postanem zelo nervozen. Spanje je tezava ze celo zivjenje. Zaspim brez problema, zbudim pa se nespocit. Ne vem kdaj sem nazadnje obcutil spocitost… Kot otrok sem imel veliko nocnih mor in slab spanec pa je mogoce to kaj povezano z mojimi tezavami. Hitreje dobim mravljince ce roke drzim v luft kot ostali ljudje. Pravijo, da je kri ok… sladkor, scitnica, b12, uglavnem vse kar sumijo da bi lahko blo. EMG pred enim letom je bil ok ponovim ga cez 3 mesece. Nevroloski testi tudi vse ok… Enostavno ne vem kaj naj se naredim, ce ima kdorkoli kaksno idejo in da svetuje kaj naj naredim.
Ze vnaprej se iskreno zahvaljujem za odgovore!
LP, Tim

Pozdravljeni,

smo pridobili nasvet zdravnice, prim. Končan Vračko:

“Ob navedenih, že opravljenih preiskavah in nepopolnih anamnestičnih podatkih, vključno familiarno anamnezo, ev. prestale poškodbe in vnetja, poklic in delovno okolje, pride v poštev podrobnejši nevrološki pregled, kontrolna EMG preiskava, kot že predvideno, določitev mišičnih fermentov v serumu in MRI ( magnetno rezonančna slikovna preiskava ) glave in vratnega predela hrbtenice s hrbtenjačo. Zelo me bodo zanimali ti izvidi dodatnih preiskav in bom lažje pomagala z nadaljnjim nasvetom in navodili. Oglasite se!”

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Najlepsa hvala za odgovor, nisem pricakoval, da se bo kdo odzval, še so dobri ljudje:) … se sigurno oglasim!
Hvala in lep pozdrav

New Report

Close