Najdi forum

ALS

Pozdravljeni,
ima kdo/pozna koga, ki ima diagnozo ALS in je pripravljen govoriti z bolnikom, ki ima ALS. Prosim, naj se javi.

Hvala in lp

Pozdravljeni,
priznam, da nimam pojma, kaj je ALS, Toda, telo ima naravno sposobnost samozdravljenja in vsi mi smo zdravilci in nam je to dano že ob rojstvu.

Internet je neskončni vir informacij. Dobrih in slabih. Osredotočite se na zdravljenje, ne na bolezen. Svetujem vam, da ne iščete, kakšne simptome imajo drugi, ampak, kako se boste vi pozdravili. Vsak človek je nekaj posebnega in kar velja za enega, ni nujno, da velja tudi za drugega. Kaj imajo drugi, kako trpijo, to slabo vpliva na samozdravljenje.

Svetujem vam, da preberete moje prispevke na tem forumu.

Funkcionalna medicina ima drugačen pristop, kot klasična medicina in pozdravi kronične bolezni, ki jih klasična medicina ne zna.

Ena od opcij je, da pogledate spletno stran dr. Amy Myers in ji pišete, pa vam bo odgovorila, če vam njena funkcionalna medicina lahko pomaga.
https://www.amymyersmd.com/
email: Amy Myers MD

Druga je:
Chris Kresser

Oba vam bosta gotovo odpisala.

Energijska medicina se začne tam, kjer se klasična medicina konča. Če se sami naučimo, da si lahko vsak trenutek pomagamo, se morda lahko pozdravimo.

Svetujem vam, da pogledate na internetu, kako so se ljudje pozdravili, na kakšen način, ne kakšne težave imajo in kako trpijo. Ne pogovarjajte se o svoji bolezni z ljudmi, ki vam bodo rekli: “To pa ne gre, to se ne pa ne da…” Ali: ” Nima smisla, da se trudiš, saj ti ne bo uspelo.” Zaupajte v svoje sposobnosti in svojo intuicijo in verjemite, da lahko zmorete neverjetne stvari in, zmagate. Berite zgodbe zdravilcev, ki so se sami pozdravili.

Morda boste lahko zaustavili napredovanje bolezni, kdo ve…

Breda

Dr. Joe Dispenza je rekel :
“Your personality becomes your reality” spremeniti moraš svojo osebnost, če se hočeš pozdraviti.

Urolog Eric Robins je napisal:
»Nekega dne se bo medicinska stroka prebudila in spoznala, da so nerešene čustvene težave glavni vzrok za 85% ( v resnici je še malo več ) vseh bolezni. Ko se bo to zgodilo, bo metoda EFT med njihovimi temeljnimi načini zdravljenja … kot je tudi zame.«

Albert Einstein je napisal:
“Če delaš vedno eno in isto, ne pričakuj drugačnih rezultatov. “

Metod za samozdravljenje je veliko. Pri nekaterih je treba vanje verjeti, da delujejo, nekatere delujejo, tudi, če ne verjameš. Tega tudi zdravniki ne vedo. Neka gospa je povedala svojemu zdravniku, da se tapka. Odgovoril ji je ” Ja, če v to verjamete, deluje”. No, EFT deluje tudi, če ne verjamete.

Breda

nova
Uredništvo priporoča

Prebrala sem malo več o ALS. Dr. Mark Hyman, avtor številnih uspešnic in serije Broken brain in Funkcionalna medicina sta gotovo najboljši naslov za vaše težave. Ima veliko video posnetkov na internetu. On je pa res zdravnik, ki se trudi in mu ni vseeno za ljudi. Tudi njegova nov knjiga bo kmalu izšla. Svetujem vam, da mu pišete. Tukaj piše o ALS: https://www.naturalnewsblogs.com/5-natural-ways-help-cure-als/.

http://foodandhealthrevolution.com/category/als/
https://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=xmYFDkIa6kw

Morda še ne veste, kako zelo vam moji prispevki lahko pomagajo. No, pomagali bodo verjetno še številnim obiskovalcem tega foruma, da moje pisanje gotovo ni šlo v prazno. Škoda je le, da skoraj nihče ne napiše, če je kaj od tega, o čemer pišem in priporočam ali svetujem, poskusil in kako mu je pomagalo, da bi to vedeli tudi drugi.

Zdravljenje se začne s hvaležnostjo. Do sebe in do drugih.

Breda

spoštovana gospa breda!
ALS je težka napredujoča bolezen, do sedaj še ni bilo junaka, ki bi izumil zdravilo zato tudi vaše pozitivne misli in samozdravljenje ne bodo pozdravili te težke bolezni. bodite realni.

spostovana _M_K_

pridobite napotnico za pregled pri fiziatru na URI- soča, tam imajo precej izkušenj z omenjeno boleznijo. opremili vas bodo z ustreznimi pripomočki, bolnik je delezen psiholoske obravnave….

Diagnoza dieta.

Glede na to, da gre pri simptomih za bolečine in okorelost v mišicah ter trzanje v mišicah je vzrok precej znan.
Glikoalkaloidi ter ostali pesticidi so dobro znani inhibitorji acetilholina in butiholina kar je vzrok za trzanje mišic. (Vaš link)
Okorelost in bolečine pa so tako kot pri fibromialgiji posledica avtoimunskega odziva na glikoalkaloide in pesticide.
Skratka dieta brez razhudnikov in izogibanje ostalim pesticidom in zadeva je reverzibilna. Seveda ne čez noč ampak čez leta.

ga. Breda vas pa lepo prosim, da se vzdržite komentarjem, ki nakazujejo na to, da je pol folka tu gor psihično bolanega. Vse kar pravite pa je brez ene same logične osnove (po domače megla). Prav tako psiha ne vpliva na avtoimunska protitelesa. Namesto, da prebirate to meglo raje začnite prebirati kakšne raziskave in izluščite seme od plevela.

Lepo pozdravljena oba!

Ne, gotovo ne delam tega. Nasprotno! Prepričana sem, da večina ljudi, ki hodi k psihiatru tja niti ne sodi. Zdravniki in psihiatri uporabljajo znanje, ki so se ga naučili v šolah. Znanost je pa od takrat precej napredovala. Ko zdravnik zboli, pa pogosto ne uporablja samo znanja klasične medicine.

Slabo počutje in bolezni so povezane z neravnovesjem energij v telesu, ki so pa posledica določenih čustev. Telo um in čustva so povezani. To so Kitajci že zdavnaj ugotovili. Ko spremeniš energije, se spremenijo tudi čustva in razmišljanje. Ko spremeniš enega od treh, se druga dva avtomatično spremenita.

Dr. Joe Dispenza je rekel: ” Vaša biografija bo postala vaša biologija”.

Moja najljubša znanstvenika sta Bruce Lipton in Gregg Braden. Zdravnikov, ki so pa svoje znanje medicine nadgradil z drugimi vedami je pa toliko, da jih ne bom naštevala. Danes zna znanost dokazati stvari, ki jih včasih ni znala. Ker medicina ne sodeluje z znanostjo je tudi znanstvenik, Bruce Lipton, ki je bil profesor na medicinski fakulteti 2 krat zamenjal fakulteto.

Znanstvenik:
https://int.search.myway.com/search/video.jhtml?n=783ad2f4&p2=%5EBA5%5Exdm492%5ETTAB02%5Esi&pg=video&pn=1&ptb=010FDA56-AFD9-4FE9-A822-F845C3E6FC8A&qs=&searchfor=bruce+lipton+about+placebo&si=EAIaIQobChMIyY3r8a__1wIVzYSyCh1mngyhEAEYASAAEgIgp_D_BwE&ss=sub&st=bar&tpr=sbt&trs=wtt

Zdravnica:
https://int.search.myway.com/search/video.jhtml?searchfor=lisa+rankin++mind+over+medicine+&n=783ad2f4&p2=%5EBA5%5Exdm492%5ETTAB02%5Esi&ptb=010FDA56-AFD9-4FE9-A822-F845C3E6FC8A&qs=&si=EAIaIQobChMIyY3r8a__1wIVzYSyCh1mngyhEAEYASAAEgIgp_D_BwE&ss=sub&st=bar&trs=wtt&tpr=sbt&ts=1519115228764

Prepričana sem, da avtor tega prispevka nujno potrebuje podporo in upanje. Da so rešitve, da se da. To si želi vsak bolnik. Če v to verjameš, že najdeš pravo pravo pot.

Breda

Dodala bi še dve knjigi prej omenjenih avtorjev:
http://www.emka.si/the-biology-of-belief-unleashing-the-power-of-consciousness-matter-and-miracles/PR/1877123,13182
http://www.bukla.si/?action=books&book_id=21728

Breda

Še na nekaj sem pozabila.
Ko sem začela pisati tukaj svoj odgovor, sem najprej pogledala na internet, kako se ALS pozdravi z energijskim zdravljenjem. Verjela sem, da se to da in sem tako tudi napisala. Nisem pa napisala, da odsvetujem kakršno koli klasično zdravljenje. Vsi zdravilci ki uporabljajo učinkovite metode in, ko to svojo metodo predstavijo potem na koncu napišejo, da to ni nadomestilo za medicinsko zdravljenje……Seveda ni. To je samo drugačen pristop. Toda, ko obiskuješ zdravnike se še vedno lahko izobražuješ in iščeš kaj so ugotovili drugi ljudje. En bolnik, ki ga spoznaš za izmenjavo izkušenj z ALS ni merilo. Je lahko celo nocebo efekt. Iz lastnih izkušenj vem, da večina bolnikov s fibromialgijo, ki pridejo v društvo, nima pojma, kaj je to sploh je in slepo ubogajo zdravnike. Pridne gospodinje si pa spečejo potičke in tortice in prinesejo sadne sokove, da to potem uživajo na srečanjih. Pa nimajo pojma, zakaj tako trpijo… Poznajo samo zdravila in nič drugega, kar bi jim izboljšalo počutje. Ko se pa pojavi tam moja malenkost, pa po slabe pol ure raznih energijskih vaj njihova bleda lica dobijo barvo in trpeči izraz na obrazu nasmeh.

Da se vrnem nazaj. Ko sem vtipkala Energy healing in ALS sem našla tole spodaj. Sama osebno bi poskusila, pa ne glede na to, če bi mi vsi domači in prijatelji rekli, da to nima smisla. Poskusila bi tudi, če še nikomur ni uspelo. Pa bi se trudila do svoje smrti. Gotovo bi si polepšala in podaljšala življenje vsak dan sproti.

http://energyhealingstrategies.com/my-healing-journey-through-als-and-back-again/
https://healingals.org/hals/als/
https://healingals.org/healedhealing-pals/
https://ehealthforum.com/health/topic86235.html
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4712627/
https://alsadotorg.wordpress.com/2016/07/06/als-reversals-what-are-they-and-how-can-we-make-them-happen-more-often/
In še več

Breda

Spoznala sm veliko bolnikov z omenjeno boleznijo in verjemite da je smrt v tem primeru odresitev. Na koncu eno samo trpljenje tako domačih kot bolnika samega. Nobene kvalitete. Ne verjamem da bi si v takem stanju zeleli podaljsevati zivljenje. Niti ne verjamem da bi razne cirecare bioenergetikov pripomogle k boljsemu pocutju. Seveda pa ima vsak pravico delati po svoje.

Morda pa ti bolniki niso bili deležni pravilne obravnave. Morda ni nihče razmišlja o vzrokih, zakaj je prišlo do tega stanja. Tudi, če ga medicina ne pozna, vzrok gotovo obstaja. Zdravnik Funkcionalne medicine ima gotovo toliko izkušenj, da to ve. Navedla sem tri zdravnike. Vse to, o čemer govorijo na odličnih seminarjih, ki sem jih priporočala (eden trenutno še poteka) je gotovo uporabno. Telo ima naravno sposobnost samozdravljenja in, če odstraniš vzrok, zaradi katerega je do bolezni prišlo, in odstraniš strupe, ki jih dobiva telo iz okolja in ob zdravi hrani, ki je dobila energijo sonca, zemlje in vode (brez pesticidov), tako pozdraviš črevesje, odpraviš težke kovine in zajedavce iz telesa, dodaš zdravo vodo, dovolj spanja, zmanjšaš stres, in tako podpreš imunski sistem, poskrbiš za primerno gibanje in pretok energije po telesu, se lahko pozdravi skoraj vsaka bolezen. Tako pravijo. Potrebni so še kakšni dodatki, pa seveda veliko trdne volje. Meditacija je stanje, ko nas ni strah, ko ima telo občutek obilja, in takrat se telo zdravi. Zato je zelo priporočljiva.

Odlična in enostavna metoda smozdravljenja je WHEE metoda, ki nam lahko takoj izboljša počutje. Med izmeničnim tapkanjem in izgovarjanjem določenih afirmacij spodbudimo podzavest, da pošlje našo energijo tja, kamor želimo. To sprosti napetost v tistem delu telesa in spodbudi samozdravljenje. Tapkamo lahko z rokami ali nogami. https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11052085

Vsak bolnik potrebuje ob sebi ljudi, ki ga spodbujajo in ki verjamejo, da se bo pozdravil. Morda dolgo časa ne bo spremembe na bolje, toda, tudi če je najprej sprememba na slabše, je včasih to dobro znamenje. Potem bo zelo verjetno sledilo izboljšanje. Treba se je veseliti in proslaviti vsako izboljšanje in se zahvaliti svojemu telesu, ker se tako dobro zdravi. Pa, seveda dobro je pisati dnevnik in se slikati na začetku zdravljenja in vsake toliko časa, da se vidijo spremembe.

Veliko stvari se je treba je treba začeti delati drugače…..

Breda

Običajno ljudi zanimajo dejstva in točni napotki in ne polno neke megle, ki se jo prodaja. Dejstvo je, da je prehrana glavni problem vseh avtoimunskih in še kakšnih drugih stanj. Seveda obstaja možnost, da pri določenem odstotku ljudi težave povzroča kaj drugega. Vendar je ta odstotek zelo majhen. Razna tapkanja in neke energije ter ostale woodoo zadeve imajo več placebo efekta kot vpliva na kakršnokoli resno izboljšanje.
Malo je alternativcev, ki dejansko vedo za kaj gre. Velika večina jih prodaja meglo in sploh nima pojma za kaj gre (govorim iz lastnih izkušenj).
O uradni medicini pa nebi izgubljal besed, ker tam je pa sploh tema, kar se tiče avtoimunskih in kroničnih stanj.
In ne, zdravila za lajšanje simptomov niso enako kot odstranitev vzroka vseh težav.
Prav tako se nobena stvar na tem svetu ne naredi brez razloga, kot tudi naše telo ni tako neumno, da bi napadalo samo sebe.
Res pa je, da je kdaj potrebno vložiti malce več časa in preizkušanja, da najdemo vzrok kaj nam povzroča težave. Tudi, ko ugotovimo, kje točno je problem pa lahko traja še leta, da se stanje zares močno izboljša. Običajno se stanje izboljšuje tako počasi, da misliš, da se sploh ne izboljšuje pa vendar se. In ja vmes so poslabšanja v približno enakomernih obdobjih. Jaz lahko po 3 letih rečem samo WOW in to je nekje 85 do 90% izboljšanje.
Problem ljudi pa je predvsem, da bi vsi radi ozdraveli čez noč. Veliko ljudem tu je pretežko spremeniti življenje in izločiti določene skupine živil. Na začetku je res malce težje. Ampak čez nekaj časa postanejo stvari veliko lažje.
Jaz sem sebi dokazal, da se da in kako se da. Tisti, ki jim je narediti spremembo v življenu pretežko, pa očitno še niso dovolj bolni.

Gotovo vam bo pomagala knjiga Požgani možgani. Imajo jo tudi v knjižnici. Dr. David Perlmutter je nastopal tudi v seriji Broken brain.
Del knjige v pdf obliki je tudi na internetu:https://www.bukla.si/upload/book_media/24436_19959.pdf

Metod zdravljenja in samozdravljenja je veliko.

Odlična metoda je Quantum touc. Njen avtor Richard Gordon ima v svoji knjigi Quantum touch 2 posebno poglavje Working in the brain (18 strani). Piše, da je zdravljenje možganov s to metodo zelo učinkovito in, da tudi drugi terapevti poročajo o svojih uspehih. Metoda je zelo enostavna in nauči se je lahko vsakdo.

Pri zdravljenju telo vedno sprejme toliko energije, kot jo potrebuje za zdravljenje in energija gre vedno sama tja, kjer je potrebna. Tako se ne more narediti nič narobe.

V Sloveniji uči to metodo Polona Pajk: https://www.svetloba.si/imenik/poslovni-profil-polona-pajk . Če se metode nauči eden od svojcev, vam lahko vedno pomaga.

Zdravljenje poteka tako, da terapevt položi svoji roki na predel, kjer je potrebno zdravljenje. Potem s pomočjo dihanja pošlje svojo energijo skozi svoji roki v ta predel. Energija gre sama tja, kjer je potrebna. Zdravi se lahko tudi na daljavo. Lahko si nekdo sam zdravi določene dele telesa tudi, če se jih ne more dotakniti tako, da uporabi zdravljenje na daljavo. Zdravi sebe na daljavo. Tako si lahko pomaga vsak trenutek sam.

Lahko pišete Poloni ali Richardu. Slednji ima gotovo kakšne izkušnje z zdravljenjem ALS -ja.

Video o zdravljenju MS z metodo Quantum touch:
https://youtu.be/6eHxT2Ih8i0

Pa še zdravljenje na daljavo preko video posnetka z metodo Quantum touch: https://youtu.be/7AXqL8Yq8bY . Pri meni deluje.

Breda

Megla je neznanje. Ko se malo izobraziš iz megle posije sonce.

Draga Breda, se strinjam, megla je neznanje in vašega je poln forum. In potem se sprašujete zakaj ni nobnene hvaležnosti in zahvale. Najbolje, da se še malce sprašujete…
Saj mariskatero zdravilo tudi pomaga pa vendar ne odstani vzroka. To, da nekaj pomaga je daleč od tega, da se bolezen pozdravi oziroma gre v remisijo. Vam vaš woodoo pomaga, jaz pa bom čez nekaj let 100% brez simptomov in zdrav, ker sem odstranil vzrok. Tu je glavna razlika.

Sicer pa vidim, da je z vami škoda izgubljati čas.

Vse, kar ste napisali je res. Razen megle, seveda. Je pa še veliko drugih stvari, ki so tudi res, pa jih vi še ne poznate dovolj.

Tapkanje ni ” Kr neki. “. Je zelo učinkovita metoda. Pri EFT tapkamo po akupunkturnih točkah na meridianih, ki so povezani z organi, ki os občutljivi na stres. Deluje kot akupunktura, ki je stara 5000 let. Tako odpravimo motnjo v energijskem sistemu, ki je nastala zaradi določenega čustva. Ko med tem izgovarjamo določene afirmacije, vplivamo direktno na podzavest in ta pošlje v predel, ki ga omenimo energijo in to povzroči samozdravljenje. To je kvantna fizika. Dve muhi na en mah. Zdravita sproščena energija v meridianih in zavest. EFT pogosto deluje tam, kjer vse drugo odpove. Ker naša podzavest ve, kaj je z nami narobe in zna to pozdraviti.

Whee metoda, tudi ta ni ” Kr neki” ima za osnovo EFT metodo. Uporablja samo kvantno fiziko. Ko izmenično tapkamo levo in desno stran telesa, aktiviramo izmenično levo in desno polovico možganov, v resnici pa smo z mislimi večino časa vmes med lev in desno stranjo. Tam je pa v resnici ni nič, ničelna točka ali zero point. smo takoj v podzavesti. Tako direktno vplivamo na podzavest in ta pošlje zdravljenje v tisti del telesa, ki ga omenimo. Zato je tako učinkovita metoda.

Ni placebo! Deluje tudi, če ne vanjo ne verjameš.

Breda

Očitno ste prebrali premalo mojega pisanja. Pisala sem veliko o vzrokih za nastanek bolezni. Ravno Funkcionalna medicina se loteva odpraviti vzrok za nastanek bolezni.

Nihče nima pravice nekomu odsvetovati klasičnega zdravljenja in svetovati, da preneha jemati zdravila, ki jih predpisuje klasična medicina. Do tega spoznanja, da zdravila za kronične bolezni ne zdravijo, mora priti vsak sam. Na žalost večina ljudi nikoli ne pride in to iz več razlogov. Najenostavneje preložiti odgovornost na svoje zdravje na nekoga drugega, na zdravnika, To ti da občutek varnosti. Ko zboliš si v paniki, ne samo v stresu. Če prevzameš zdravljenje v svoje roke, si moraš sam dati ta občutek varnosti. Telo se zdravi, ko nisi v stresu in si zadovoljen, ko so vibracije v telesu dovolj visoke. Če te je strah, če si v stanju boja ali bega, se telo ne zdravi. Ni tako preprosto. Strahu se pa lahko brez zdravil znebimo vsak trenutek s tapkanjem.

Breda

Če bi vi, gospod KKND gledali serijo Broken brain, Amy Myers, ali ta seminar o avtoimunskih boleznih, ki trenutno poteka, ali prebrali Požgane možgane, ki sem jih že nekajkrat omenila, potem se ne bi tako razburjali, ker ne pišem o prehrani. Če ne znate dovolj angleško, je knjiga v slovenščini. Seveda je prehrana najpomembnejša. Saj ste vi pisali o njej. Toda sama prehrana ni vzrok. Intoleranca in alergija na hrano so že posledica nekega stanja, travme, stresa… Vzrok je običajno nek travmatični dogodek ali dolgotrajni stres, ki v telesu povzroči stanje boja ali bega in s tem povišan kortizol. Energija gre iz prebavil v roke in noge, ker se telo pripravlja, da bi pobegnilo in prebavila nimajo dovolj energije za prebavljanje hrane. Posledica je pomanjkanje prebavnih encimov. Slabo prebavljena hrana pride v črevesje, ki se zato se poškoduje in dobimo sindrom propustnega črevesja. To postane propustne za bakterije, ki gredo v kri in telo in po telesu povzročajo vnetje. tudi v možganih. Ko uživamo hrano, na katero smo preobčutljivi, in to 3-5 x na dan, je naše telo vsakič v stresu. Imunski sistem se po vsakem obroku bori proti “strupom” v hrani in se tako izčrpa. Potem ne loči več, kaj je “sovražnik” in kaj ni- naše telo in začne napadati posamezne dele telesa, ki imajo podobno sestavo, kot npr. gluten….Napadajo čitnico, sklepe, možgane… Zato je potrebno iz prehrane izločiti hrano, ki škoduje črevesju, v prvi vrsti gluten in mlečne izdelke. Dodajati je treba močne probiotike in jih jemati nekaj mesecev. Dodajati je potrebno tudi prehranske dodatke, vitamine minerale… Priporočajo tudi jemanje prebavnih encimov.. Priporočajo paleolitsko dieto in tudi ketonsko dieto. Toliko o prehani. NIsem strokovnjak na tem področju, zato o prehrani ne pišem.

So pa tudi še druge stvari pommebne o katerih tudi govorijo v prej omenjenih serijah.

Tudi razne energijske metode zdravljenja lahko pomagajo, ki jih omenjam sama, da se zmanjša stres, dvigne energija v telesu in si telo hitreje opomore.

Breda

Intoleranca je v primeru glutena in razhudnikov dedna in ni posledica nobenih travm, stresov…
Vaša in še marsi katera druga interpretacija pa je popolnoma zgrešena. Ne strinjam se povsem niti z Amy Myers, ki sem jo bral. V določenih delih imate prav, vendar je celotna zgodba še vedno popolnoma zgrešena.
Iz prehrane pa je potrebno izločiti v prvi meri razhudnike naslednji, ki precejkrat povzroča težave je gluten, ostalo pa je še manj verjetno. Seveda vse je odvisno od simptomov in težav.
Kako pa gre meni meni brez vseh čira čar tako na bolje? Spremenil sem samo prehrano in nič drugega. Nobenih dodatkov, vitaminov, zdravljenj možganov, tapkanj in ostalih neumnosti. Od vitaminov je smiselno dodajati samo D3 pozimi oz. v času z manj sončnega sevanja. Sem probal dolečene “dokazano” protivnetne zadeve (črna kumina, CBD smola…) pa ni bilo nobenega efekta. Tako da je škoda denarja za polno nekih dodatkov in ostalih neumnosti. Imunski sistem se mora pač ohladiti in za to ni nobene bližnjice (vsaj jaz jo še nisem našel). Glavni vzrok je hrana in nič drugega. Boste morali prebrati še kaj drugega, kot samo nakladanja parih pametnjakovičev.

Tukaj, pod tem naslovom ALS je nekdo, ki je v stiski in je prosil za pomoč. Jaz sem mu skušala pomagati, vi me pa že en teden žalite. Res ne vem, zakaj vam nihče ne pove, da se to tako ne dela.

Breda

New Report

Close