Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza RESNICA IN PREPRIČANJE

RESNICA IN PREPRIČANJE

Ali ste že kdaj pomislili, da je vaše prepričanje vaša resnica. Nekdo je nekaj rekel, pa ste rekli:” To ni res!”. Ja, naše prepričanje je nekaj, kar v resnici niti ni naše. Vcepili so nam ga drugi ljudje, pa smo ga potem vzeli za svojega. Toda, prepričanje se lahko spremeni. Zavestno težko, ker je to prepričanje zakoreninjeno v naši podzavest. Nekateri ljudje to vedo in so prepričani, da se tega ne da spremeniti. Ja, pa se da! zavestno lahko spremenimo svoja podzavestna prepričanja. Ena od metod je tudi EFT. Nekaj prepirčanj smo dobili v otroštvu, nekaj kasneje. Eno od prepričanj je, da nas bo zdravnik pozdravil, da samo on to zna in mi tukaj nimamo kaj. Ko zbolimo gremo k zdravniku, da dobimo diagnozo in zdravila. Vsi bi radi diagnozo, bolj, kot zdravje.

Zdravniki so prepričani, da so nekatere bolezni neozdravljive. Potem nam to svoje prepričanje posredujejo in nam se sesuje svet.Telo ima naravno sposobnost samozdravljenje, toda, ko smo v stresu, paniki, se to ne dogaja. O tem, kako naj bi zdravniki obravnavali svoje paciente piše dr. Lisa Rankin v knjigi Z umom nad medicino (imajo v knjižnici) in jo priporočam je:
http://www.emka.si/z-umom-nad-medicino/PR/1700259

Odličen film Matrica življenja (imajo v knjižnici), gledala sem ga že velikokrat, ker je določene stvari treba večkrat pogledati, ali prebrati. Nekdo reče: ” Če ste prepričani, da je vaša bolezen ozdravljiva, je to res, če reče, da ni ozdravljiva, je to tudi res.” Ja, če verjamete, je to že 30-50% uspeha- placbo efekt. Če ne verjamete, je to 100% neuspeh. To prepričanje vas lahko celo ubije.”

Torej, če se hočete pozdraviti morate najprej biti prepričani, da se to da, da to vi zmoremo. Če niste, morate najprej spremeniti svoje prepričanje in začeti verjeti v čudež. Ljudje, ki verjamejo v čudeže se laže pozdravijo. Pa o tem ne razpravljajte s takimi ljudmi s takimi ljudmi, ki mislijo drugače in vas ne podpirajo, da vam ne pade energija. Vsaka misel ima svojo energijo in za samozdravljenje potrebujemo veliko energije. Nešteto ljudi se je pozdravilo, kljub njihovi diagnozi in prepričanju zdravnikov. Ker so verjeli, da je nekje še nekaj več, da se da, da oni to zmorejo.

In potem smo zataknjeni v svojih prepričanjih in bolezni in stokamo in jokamo in jamramo, da nam nobena stvar ne pomaga, ne glede na to, kako se trudimo ali ne trudimo. Pa brskamo po internetu in iščemo, kaj pišejo drugi o svojih težavah, da bi našli podobne simptome.

Bolj pomembno od tega, česar nočemo, je to, kar hočemo. Ko imamo pred seboj cilj, ko vemo, kaj hočemo, nam to da energijo. če vemo, kaj hočemo, če je naš namen, da se pozdravimo, se zdravljenje v telesu že začenja.

Vsi mi smo zdravilci, ker smo se taki rodili. Tudi o tem ima vsak svoje mnenje ali prepričanje. Kako se znebiti negativnih prepričanj, da bi lahko začeli s samozdravljenjem. Veliko ljudi ne verjame, da je EFT učinkovita tehnika in tudi to je njihovo prepričanje. Toda s to metodo se lahko znebimo veliko svojih negativnih prepričanj, ki nas ne podpirajo. So pa tudi še druge metode.

Ko imamo svoj cilj jasno pred seboj, začnemo zbirati informacije in ukrepati. En korak na enkrat, pa se daleč pride. Iz interneta in knjig se a veliko naučiti. Če česa ne razumemo, je treba večkrat prebrati ali poslušati. Iz mojih prispevkov na internetu (lani je bilo čez 400.000 ogledov) se lahko kar veliko naučite.

Samozdravljenje je velik projekt, najbolje je začeti pri prehrani. Potem pa počasi naprej..

Treba se je potruditi in malo potrpeti, tudi, če ni takojšnjega uspeha. Če nastopi najprej poslabšanje, to pomeni, da ste na pravi poti. Treba je vztrajati. Zmaga tisti, ki nikoli ne odneha. Enkrat se bo premik gotovo zgodil. Verjemite vase in v svoje sposobnosti. Prebrala sem nešteto zgodb in pogledala nešteto video posnetkov in poslušala nešteto zvočnih posnetkov, kjer ljudje pripovedujejo o tem, kako so se pozdravili.

Pa, proslavite in veselite se vsakega najmanjšega izboljšanja! Bodite prepričani, da vam bo uspelo. Pogovarjajte se s svojim telesom in deli telesa in jim bodite hvaležni, ker vam tako dobro služijo in ste vedno bolj zdravi. To kar pošljete od sebe, se vam prezrcali nazaj.

Breda

Navada je železna srajca. In prepričanje tudi. Včasih srečam koga, ki ima določene zdravstvene težave. pa mu rečem: ” Tole se pa da izboljšati, pozdraviti… ” Ta oseba v največ primerih ne pokaže nobenega navdušenja ali zanimanja za to, da bi si izboljšala počutje. Oh, jaz imam to že … let. Nekateri bi se takoj skregali za svoje prepričanje, da je njihova bolezen dedna in operacija neizogibna. Ali pa: “Ha. ha, ha, potem pa še reci, da tapkanje pomaga…, da se lahko pozdraviš…”.
Resnica je taka, da, če pomaga, ali ne, če verjamemo smo že skoraj na pol poti od uspeha. Placebo deluje 30-50%. Če smo prepričani, da nam lahko samo zdravniki pomagajo, pa se izkaže, da nam oni ne morejo, smo v resnih težavah.

Enkrat sem gledala Kosmiko na TV. Astrologinja je pripovedovala, kako je ona postala astrologinja. Študirala je, mislim, da matematiko in, da v astrologijo ni čisto nič verjela. Morda je bila celo jezna in prepričana, da take stvari ne obstajajo. Zato se je odločila za študij astrologije…. Pa je postala kar dobra astrologinja.

Sama o astrologiji nimam pojma, priznam. Sem se pa naučila kaj drugega. Recimo, kako si vsak dan sproti izboljšati počutje, kako ugotoviti, katera hrana in dodatki so dobri zame, kako si odpraviti določene zdravstvene težave, kako pomagati svojim bližnjim in domačim ljubljenčkom, kako počistiti negativne energije na osebah in v prostoru, kako se čim bolj izogniti sevanju in morda še kaj….

Breda

Večino svojega življenja sem bila prepričana, da je zdravnik tisti, ki me bo pozdravil. On me je poslušal in mi predpisal antidepresive. Potem mi je povedal, da imam verjetno fibromialgijo in da na internetu o tem veliko piše.

Danes vem, da zdravnik ni povezoval mojih težav s kandido, z intoleranco na hrano, s strupi v okolju…. Zakaj imam pa tako hude bolečine po vsem telesu, pa ni komentiral. Mislim, da je bil prepričan, da je vse v moji glavi… Da bodo antidepresivi rešili moje težave.

Trdno prepričana, da ne bom svojih težav prenašala do svoje smrti in se bom pozdravila sama, sem začela brskati po internetu. Nisem pa imela pa pojma, kaj in kje na iščem.

Najprej sem iskala kaj pravi klasična medicina o fibromialgiji. Potem sem pa naletela na članek, v katerem je pisalo, da so alternativne metode zdravljenja uspešnejše pri zdravljenju fibromilagije, kot klasična medicina.

Potem sem pred desetimi leti naletela na EFT priročnik in sem bila navdušena. Jaz, ki sem bila izrazito tehnični tip, sem bila navdušena nad Garyjevo razlago EFT-ja. Tudi to me je navdušilo, ker je bil on inženir strojništva, jaz arhitekt… – Pa sem mu verjela, ko je napisal, da je hotel študirati psihologijo, pa se zanjo ni odločil, ker je premalo uspešna in prepričljiva. Da so njene metode premalo učinkovite. On, z natančnim strojniškim načinom razmišljanja je pa hotel metodo, ki deluje 100 % ne samo 50 ali 60%. To me je še bolj navdušilo.

Ko sem bila na predstavitvi EFT metode v Naklem, in sem videla, kako tapkanje deluje na moj vdih in na mojo roko, ki jo je odneslo nazaj, dlje, kot sem pričakovala, sem bila navdušena. Nad metodo in tudi nad Piko Rajner.” To je metoda zame!” Takrat sem začela spreminjati svoje prepričanje, da mi pri mojih težavah lahko pomaga samo zdravnik.

Hotela sem vedeti več in me je kar vleklo naprej. Delavnica, seminar, internet… Končno sem našla nekaj, kar deluje. Metodo, s katero lahko spreminjam svoje občutke v telesu, da se počutim bolje, manj utrujeno….Moje telo me je prepričalo, da je metoda več, kot fantastična.

No, od takrat sem spremenila veliko svojih prepričanj. Tudi to, da sta kruh in mleko najbolj zdrava hrana.

Ko sem bila na NPP seminarju je predavatelj večkrat omenil izraz: “Out of the box”. Takrat nisem imela pojma, kaj naj to pomeni. Danes pa vem. In, ko stopiš iz svojih okvirov razmišljanja, se ti začnejo stvari dogajati….

Breda

New Report

Close