Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza KONVENCIONALNA, NEKONVENCIONALA IN FUNKCIONALNA MEDICINA

KONVENCIONALNA, NEKONVENCIONALA IN FUNKCIONALNA MEDICINA

Knjiga Unconventional medicine je namenjena zdravnikom, pa tudi bolnikom. Njen avtor je zdravnik Kris Kresser. Bil je hudo bolan in je trajalo 10 let, da si je opomogel. V tem času se je veliko naučil in to svoje znanje posreduje svojim pacientom.

Piše o tem, da so ljudje vedno bolj bolni. Res živijo dlje seveda s pomočjo zdravil, ki blažijo simptome. Temu pravi on počasna kuga. Statistika je pokazala, da se življenjska doba krajša in, da bodo naši otroci živeli krajši čas, kot mi. Ljudje so vedno bolj bolni. Zakaj? Ker se telo ne prilagaja tako hitro okolju, kot se okolje spreminja. Klasična medicina ne odkriva vzrokov bolezni, ne ukvarja se s preventivo, da ljudje ne bi zboleli, temveč samo blaži simptome. Kresser pravi, da je klasična medicina za časom. Ogromno denarja se porabi za zdravljenje bolnikov s kroničnimi boleznimi. Vsak pacient ima pri obisku zdravnika na razpolago 30 minut, da opiše svoje težave (pri nas 7 minut pri splošnem zdravniku.) Klasična medicina zna pozdraviti akutna stanja, pri kroničnih boleznih pa samo blaži simptome. To pomeni, da se bolnik ne pozdravi. Veliko zdravil ima škodljive stranske učinke.

Funkcionalna medicina je stopila iz okvirjev klasične medicine in je usmerjena v preprečevanju bolezni in zdravljenje in ne v prikrivanje simptomov, tako, da se bolniki res lahko pozdravijo. Če se bolezen že pojavi, se trudi odkriti vzrok za težavo in ga odpraviti. Obravnava bolnika na večih področij. Sprememba prehrane. Priporoča prehrano naših prednikov (paleodieta, hrana, ki vsebuje anti-vnetna živila), sprememba življenjskega sloga in okolja. Ponovna prilagoditev, ujemanje našega okolja z našimi geni. Neravnovesje hranil ( bolniki imajo pomanjkanje določenih vitaminov in mineralov), črevesje in HPA os.) Disfunkcija celic, toksičnost in hormonsko neravnovesje. Kronične infekcije, imunska disregulacija. Potem gibanje, socialno življenje, Delo in igra. Moderni način življenja vodi v moderne bolezni. Po potrebi dobijo seveda bolniki tudi zdravila in se opravi določene laboratorijske teste in preiskave. Obiski pri zdravniku naj bi bili manj pogosti in naj bi uporabljali tudi razgovora preko skypa.

Še ena zdravnica, ki prakticira funkcionalno medicino, dr. Amy Myers. Njena osebna zgodba je tukaj:
https://www.amymyersmd.com/about/my-story/

Njena spletna stran je tukaj:
https://www.amymyersmd.com/2014/02/functional-medicine-approach-multiple-sclerosis/

Brezplačni webinar, ne vem, če je še? je tukaj:
https://www.amymyersmd.com/lp/ai-webinar-registration :
5 Ways To Reverse Autoimmune Disease:
DURING THIS FREE TRAINING, YOU WILL DISCOVER:

How it is possible to reverse autoimmunity
The real root causes of autoimmunity (which your doctor will never tell you)
Surprisingly simple changes you can make to start feeling better QUICKLY
How YOU can eliminate your symptoms and live a life filled with energy and vitality
https://www.amymyersmd.com/lp/ai-webinar-registration
“Dr. Myers is the definitive voice of health for a new generation of doctors. She is a direct reflection of the advice and approach she offers her patients resulting in renewed health and longer living. Her patients can speak for themselves, but her reputation as a leader in this field is evident.”
Space is Limited, Don’t Miss This Event! Registre now

Mnenje dveh strokovnjakov o dr. Amy Myers:
Mark Hyman, MD, avtor serije Broken brain:
“Dr. Myers is the definitive voice of health for a new generation of doctors. She is a direct reflection of the advice and approach she offers her patients resulting in renewed health and longer living. Her patients can speak for themselves, but her reputation as a leader in this field is evident.”
Mark Hyman, MD, Six-time New York Times bestselling author and chairman of The Institute of Functional Medicine.

In David Perlmutter MD, avtor odlične knjige Požgani možgani, ki tudi nastopa v seriji požgani možgani.
The definition of the word “doctor” doesn’t mean healer, it means teacher. And this is why Dr. Amy Myers is so exceptional. Her message is always fundamentally on point with the most well-respected scientific literature fully supportive of her words.”
David Perlmutter, , Author of the #1 New York Times Bestseller: Grain Brain: The Surprising Truth about Wheat, Carbs, and Sugar–Your Brain’s Silent Killers

Knjiga dr. Amy Myers:
https://www.ebay.com/itm/The-Autoimmune-Solution-Prevent-and-Reverse-the-Full-Spectrum-of-Amy-Myers/302612094788?epid=202374991&hash=item4675161f44:g:S98AAOSwtKVaZkFV

Nisem zdravstveni delavec in nimam multiple skleroze. Ta prispevek sem napisala, ker sem v knjigi zasledila zgodbo bolnice z MS. dr. Amy Myers.

Njena življenska zgodba:
https://www.amymyersmd.com/about/my-story/
Knjiga:
https://www.amazon.com/Autoimmune-Solution-Spectrum-Inflammatory-Symptoms/dp/0062347489
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=tFKIv4klV5o

Res je, da je vse v angleščini. Toda, če gre za zdravje, se da tudi to znanje izpopolniti.

Breda

Se opravičujem, ker sem malo pomešala. Ni imela dr. Amy Myers multiple skleroze temveč neka druga zdravnica, ki je omenjena v knjig Unconventional medicine.
Toda dr. Amy Myers v svoji knjigi omenja, da bolniki, ki se ravnajo po njenih napotkih nimajo več simptomov. Brezplačni Webinar je jutri v soboto.

Breda

AUTOIMUNE SOLUITION PROGRAM JANUAR 2018 (Zapisano po seminarju 27.1.2018)

Dr Amy Myers ponuja 6 tedenski program, za preprečevanje in zdravljenje autoimunih bolezni. Z njim je pozdravila sebe in tudi številne svoje paciente.

Dr. Myers pravi, da se po klasični medicini autoimunih bolezni ne da pozdraviti, toda ona je prepričana, da se te bolezni lahko preprečijo in pozdravijo. Dr. Myers pravi da je 25% naših bolezni v genih, 75% pa nastane pod vplivom okolja. Zato teh 75 % lahko spremenimo.

5 korakov za preprečevanje in zdravljenje autoimunih bolezni:

1. Pozdraviti vaše črevo
2. Izboljšati vašo prehrano
3. Ukrotiti toksine
4. Pozdraviti infekcije
5. sprostiti stres

Kje vse se nahaja gluten? Več kot 55 bolezni je povezanih z glutenom.
Toksična hrana ( sladkor, kava, alkohol, barve in barvila, visoko fruktozni sirup iz koruze in gensko spremenjene živila. Nevarna je stalna izpostavljenost majhni dozi strupov, ki so v okolju, kot so kreme, čistila, voda, mikrovalovka, prigrizki in neorgansko sadje, ustekleničena voda in »coffe to go«, pečen zajtrk v »non stick pan« in tuširanje z vodo. Strupi poškodujejo celice in preveč spodbujajo imunski sistem in skrčijo timus. Omenja tudi EBV..
Stres. Veliko avtoimunih bolezni je povezanih z določenim stresnim dogodkom.

Dr. Myers ima tudi veliko zanimivih posnetkov na youtubu.

Breda

nova
Uredništvo priporoča

Takole piše dr. Amy Myers v svoji knjigi The autoimmune solution:

Mislim, da zdravniki klasične medicine nočejo sprejeti pomembnosti prehrane, zdravega črevesja, strupov, infekcij in stresa pri zdravljenju autoimunih bolezni -in seveda pri vseh tipih bolezni. Zdravnik klasične medicine vam bo rekel, da prehrana ni pomembna. Pa je. Videla sem številne bolnike, ki se jim je, samo zaradi spremembe prehrane, zdravje vrnilo in jim ni bilo treba več jemati zdravil. Za klasično medicino so zdravila edina opcija…

Osem mitov o autoimunih boleznih:

1. Autoimunih bolezni se ne da povrniti.
2. Vaši simptomi ne bodo izginili brez težkih zdravil.
3. Ko zdravite autoimune bolezni z zdravili, stranski učinki niso pomembni.
4. Izboljšanje prebave in zdravo črevesje nimajo vpliva na autoimune bolezni.
5. če se izogibate glutenu, to ne bo nič vplivalo na vašo autoimuno bolezen.
6. če imate autoimuno bolezen, je kvaliteta vašega življenja slabša
7. Ko pride do autoimune bolezni so samo vaši geni pomembni, vpliv okolja ni pomemben.
8. Vaš imunski sistem je tak, kot je in ga ne morete nič izboljšati.

Videla sem znanstvene raziskave in pozdravila sem tisoče bolnikov. Prepričana sem, da moj sistem (The Mayers way) deluje in želim, da ste prepričani tudi vi.

Tako piše Amy Myers

Breda

Nadaljujem iz knjige iz poglavja imunskem sistemu.

Konvencionalna medicina uporablja zdravila za nadzor imunskega sistema : zatiranje, oblikovanje, kompenziranje, pri čeme zdravi simptome, ki izhajajo iz njegovih okvar.
Pri tem nastaneta dve težavi. Prvič, pride do številnih težavnih stranskih učinkov kot ste sami opazili in drugič, ko zdravila zavirajo vaš imunski sistem, ni nujno, da ga bodo spravila v nazaj na normalni nivo.Lahko ga potlačijo pod normalni nivo, tako, da postanete nevarno občutljivi za viruse in bakterije….

Namesto, da bi potlačili vaš imunski sitem, imamo mi drugačen pristop. Mi podpremo vaš imunski sitem, odstranimo ovire, ki se vmešavajo njegovo delo, da ima vse vire, ki jih potrebuje tako, da ga nahranimo s prehranskimi dodatki visoke kvalitete. Prav tako odstranimo ovire, ki ovirajo vaš imunski sistem, da bi opravljal svoje delo, kakor tudi pozdravimo vaše črevesje. Zmanjšamo vaš stres in pozdravimo vaše infekcije. Vaš imunski sistem bo postal močan in zdrav, vaši simptomi bodo izginili in vaše normalno stanje bo postalo : ” Počutim se odlično”.

Breda

DE. Joseph Pizzorno je tudi eden od strokovnjakov iz serije Broken brain. Knjiga je o strupih v okolju in, kako si pomagati.

Knjiga:
https://www.amazon.com/Toxin-Solution-Products-Destroying-Health/dp/0062427458

Video:
https://int.search.myway.com/search/video.jhtml?n=783ad2f4&p2=%5EBA5%5Exdm492%5ETTAB02%5Esi&pg=video&pn=1&ptb=010FDA56-AFD9-4FE9-A822-F845C3E6FC8A&qs=&searchfor=The+Toxin+Solution%3A+How+Hidden+Poisons+in+the+Air%2C+Water%2C+Food%2C+and&si=EAIaIQobChMIyY3r8a__1wIVzYSyCh1mngyhEAEYASAAEgIgp_D_BwE&ss=sub&st=tab&tpr=sbt&trs=wtt

Prva stran iz knjige:

How to Use This Book.

How to Use This Book The Toxin Solution will help you learn why toxins are now the primary cause of chronic disease and what you can do to get them out of your body. The book offers a four-pronged How to Use This Book approach to accomplishing that which includes:    
       
   1. Understanding where toxins are found and how they cause disease.            
  2.     Preparing your detoxification systems to eliminate toxins quickly and safely.              
3.     Undergoing intense detoxification.            
  4.     Following simple guidelines for a toxin-free life. Chapters 1 and 2 present

Pizzorno, Joseph. The Toxin Solution: How Hidden Poisons in the Air, Water, Food, and Products We Use Are Destroying Our Health–AND WHAT WE CAN DO TO FIX IT . HarperCollins. Kindle Edition.

Breda

Zdravnica, ki sem jo na začetku omenila, da je imela MS in se je pozdravila je Terry Wahls,
https://www.ifm.org/about/profile/terry-wahls/
Avtorica knjige Wahls protokol.

V vseh serijah in Summitih, o zdravljenju s funkcionalno medicino, zdravljenju s prehrano, zelišči, eteričnimi oji, medicinskimi gobami, energijskem zdravljenju in zdravljenju z zavestjo, so bili skoraj sami zdravniki, ki si s klasično medicino niso mogli pomagati. Potem so iskali druge možnosti in so se pozdravili. Odkrili so drug svet energije, kvantne fizike, zdravila iz “božje lekarne” in se pozdravili. O svojih izkušnjah so napisali knjige. Vsako leto je vedno več brezplačnih serij kamor povabijo take, ki so napisali knjigo o svojih izkušnjah in je postala uspešnica.

Znajo pozdraviti težave, ki jih klasična medicina ne zna.

Sama sem že 10 let upokojena.
Do svojega 55 leta sem verjela v klasično medicino. Ko sem ugotovila, da zdravnik ne razume mojih težav in me je poslal po informacije na internet, da si preberem o fibromialgiji, se mi je odprl čudoviti svet energij… Začela sem odkrivati čudeže….

Obvladam nekaj metod zdravljenja, imam:
EFT 2 stopnjo, diplomo
Eden Method-Energijska medicina, potrdilo,
Quantum touch, potrdilo
Zdravljenje s ponovno povezavo 1.st. (nimam potrdila, ker je po drugi stopnji.
Zdravljenje s kristali, mednarodno potrdilo,
Poslušala sem še seminarje:
Samozdravljenje s kristsli
Zdravljenje z eteričnimi olji.
Zdravljenje s Qigongom.

Naučila sem se tudi nekaj metod po knjigah in iz brezplačnih videoposnetkov.

Na Medovernet že 12 let pišem o stvareh, za katere verjamem, da delujejo. Če je nekdo pripravljen delati na sebi, se mu počutje gotovo lahko izboljša.

Na Forumu Fibromialgija so po 15 letih ugotovili, da se pojavljajo nestrokovni nasveti in… Kakorkoli, moji nasveti nimajo stranskih učinkov… Tapkanje, energijske vaje, zdrava prehrana, prehranski dodatki in prizemljevanje gotovo nima negativnih posledic ali stranskih učinkov…
Ravno nasprotno.

Breda

New Report

Close