Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza vse me boli

vse me boli

Pozdravljeni

že kakšno leto imam bolečine in sicer v predelu leve lopatice in v področju medenice. opravila sem že nekaj pregledov, od rtg hrbtenice, rtg medenice, magnet medenice, rtg vratne hrbtenice, uz trebuha… itd. imam obrabo vratne hrbtenice, tako pravi zdravnica, sedaj sem napotena na terapije v terme, moram omeniti da sem terapije v zd že imela lanu junija ampak ni bilo nič boljše. bila sem pri revmatologu aprila lani in sicer samoplačniško ,ta me je kar na hitro odpravil, češ, da so sklepi vredu in da imam blago fibromialgijo…bolečine še kar vztrajajo, pojavljajo se vsak dan, skozi ves dan, vedno bolj me boli proti večeru. fiziatrinja meni, da je treba okrepiti mišice ampak mene je zelo strah da bi lahko šlo za kaj nevrološkega izvora. namreč v lopatici mi tudi večkrat trza mišica. imam občutek, da me bolijo mišice in ne kosti…prav tako težje požiram hrano, bila sem tudi na pregledu za ščitnico ampak je vse ok…prav tako imam rdečkaste dlani in roke, kot nekakšne lise se mi pojavljajo do ramen…zdravnica meni, da je zaradi zimskih termperaratur. ker ne vem kaj se dogaja z mojim zdravjem, vas vljudno prosim, če mi svetujete kaj naj še naredim, ali naj opravim še kak pregled pri nevrologu ali revmatologu? bi v mojem primeru lahko šlo za polimiozitis?tega me je zelo strah…v upanju na odgovor vas lepo pozdravljam.

Vaša diagnoza je intoleranca na glikoalkaloide oziroma intoleranca na rastline iz družine razhudnikovk. Trzanje mišic je tako specifičen simptom, da v vašem primeru kaj drugega enostavno ne pride v poštev.
Ne trudite se hoditi okoli zdravnikov, ker ne bodo našli nič pametnega. Razen če mislite, da vam bo pri avtoimunskem obolenju (ja tudi fibromialgija je avtoimunskega izvora) diagnoza karkoli pomagala.

LP!

lahko kaj več poveste o tem… prvič slišim za kaj takega.

nova
Uredništvo priporoča

Razhudniki oz. ang. Nightshades, je skupina rastlin med katere se uvrščajo tudi tobak, krompir, paradižnik, paprika, pekoče paprike in čiliji, jajčevec ter goji jagode. Ta skupina rastlin za svojo obrambo pred škodljivci tvori glikoalkaloide oziroma pesticide kot so solanin, hakonin, tomatin, nikotin, kapsaicin itd. Pri ljudeh, ki so bolj občutljivi na te pesticide, se imuski sistem odzove s protitelesi in skozi leta in leta uživanja se začne začaran krog avtoimunskih bolezni vključno z fibromialgijo.

Med drugimi so ti pesticidi tudi inhibitorji (motilci) acetilholina (ACh). Acetilholin je kemični živčni prenašalec (več na Vaš link). Posledica te inhibicije je trzanje mišic oziroma v hujših primerih tudi nepojasnjeni krči mišic.

Spodaj še nekaj literature v angleščini.

Skratka, diagnoza dieta.

Vaš link
Vaš link
Vaš link

New Report

Close