Najdi forum

MR

Spoštovani, stara sem 37 let. Pred petimi meseci, po preboleli hudi gripi, sem začela opažati preveliko spastičnost levega dela telesa (noga in roka) ter občasno zatikanje pri govoru. Zaradi suma na epilepsijo, me je nevrolog napotil na EEG ter MR glave. Izvid EEG je bil v mejah normale, izvid MR s strani nevrologa tudi. Kar je od radiologa zapisano, me zanima tole: mastoida piramid sta videti pnevmatizirana. Malo so poglobljeni subarahnoidni likvorski prostori girusnih brazd na temenu, simetrično je videti frontoparietalno nekolikšno atrofijo kortikalno. Lezij ni. Naj povem, da se občasno pojavlja žgoča bolečina od zadnjega dela vratu, pod lopatico ter čez celo desno roko. Pri tem se pojavijo motnje motorike. Krvnih preiskav nisem imela. Odpravljena sem bila z mnenjem, da je vse brez posebnosti in naj vrat mažem s protivnetnim gelom. Da gre za verjetno vnetje živca. Prosim za vaše mnenje. Hvala. Lepo pozdravljeni.

Pozdravljeni Petra,

nekoliko pozno, pa vendar bo morda odgovor koristil še komu, vam odgovarjam, saj smo pridobili odgovor zdravnice Beatrike Končan Vračko:

“Vaše težave so bolj verjetno povezane s (kroničnim) vnetjem sluznice obnosnih votlin in ušesa, na tej strani – kar “zadebeljena sluznica mastoidnih celic” pomeni.
Dvojne slike, utrujenost imajo lahko različne vzroke. Včasih pomaga že, da si dobro odpočijemo.
Za natančno diagnostiko so potrebne preiskave, še posebno, če se bodo simptomi stopnjevali ali ne bodo izginili.”

V kolikor imate še kakšno vprašanje, imamo zdaj na voljo strokovno pomoč in lahko vprašate kar tu na forumu.

Andreja

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close