Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Mravljinci v levi roki in bolečina

Mravljinci v levi roki in bolečina

Pozdravljeni
Že 14 dni imam težave z mravljinčenjem leve roke (predvsem dlani in še malo višje). Zraven nastopi tudi rahla bolečina. Opažam da je najhuje zvečer in ponoči, čez dan ko delam in migam me ne boli in mravljincev ni toliko čutiti. Zgodilo se mi je tudi, da sem imela mravljince tudi v levi stopali in nogi.
Čudno mi je da se to dogaja vse samo na levi strani.
Naj omenim da imam zadnje čase tudi glavobole ki so predvsem na sredini čela in sicer v predelu sinusov. Glavoboli so vsak dan, blažim si jih z oljem in gretjem. Malo me že vse skupaj skrbi da ni kaj povezano z glavo.
Mi lahko poveste kakšne so možnosti oz. za kaj nastanejo mravljinci.
hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,

nekoliko pozno, pa vendar bo morda odgovor koristil vam in še komu, zato vam odgovarjam. Pridobili smo odgovor zdravnice Beatrike Končan Vračko, dr. med., nevrologinje, ki pojasnjuje, da ni vsako mravljinčenje znak multiple skleroze, da pa je pomembno, če mravljinčenje ne izgine ali se pojavijo še kakšni drugi nenavadni občutki, obiščete zdravnika in se posvetujete.

Pravi, da je vaša vprašanje zelo kompleksno, prav tako tudi reševanje.
Potreben je nevrološki pregled in po potrebi dodatne slikovne preiskave (MRI) vratne hrbtenjače in glave – možganov.
Lahko, da gre za kombinirano patologijo – da je več vzrokov, kar bo morda ugotovil že osebni zdravnik, sicer pa nevrolog.

Če imate že ugotovljeno MS, pa toplota ni vedno priporočljiva v terapevtske namene.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close