Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Prvi simptomi multiple skleroze

Prvi simptomi multiple skleroze

Kako so vam (ali vašim domačim ali znancem) ugotovili multiplo sklerozo? Zakaj ste posumili nanjo, kateri so bili začetni simptomi in koliko je trajalo, preden je bila bolezen potrjena? Hvala.

Težave pri hoji, zanasanje, močna utrujenost. Potrdili v par mesecih, po odvzemu likvorja in MR glave.

Kolegica – občutek oklepa okol prsnega koša.
In ob mižanju s kazalcem ni zadela nosne konice (nevrološki test).

nova
Uredništvo priporoča

Če gre v resnici za MS, potem ne obupaj. Takoj začni z LDN (več v skupini LDN Slovenija) in Coimbrovega vitamin D3 protokola.

Kolegici se je poslabšal vid in zanašalo jo je. Zdaj pri 40 ne more več v prvi stuk. Grozno, tako jo imam rada 🙁

…. ups… Coimbrovim vitamin D3 protokolom. Več o protokolu najdeš v FB skupini Vitamin D3 čudežni hormon.

Prijateljica ima to diagnozo že 15 let, je na bioloških zdravilih in hvala bogu bolezen ne napreduje. Živi povsem normalno.

Moja sovaščanka mi je povedala, da si je po simptomih, ki jih je imela, sama poiskala diagnozo na guglu. Takoj je šla h zdravniku in pričela z zdravljenjem. Povedala mi je, da je sedaj v stanju remisije. Je zelo korajžna in živi dokaj normalno.
Bratrančeva žena ima postavljeno diagnozo MS že kakšnih dvajset let, pri njej so se začele težave z vidom. Tudi ona živi dokaj normalno življenje.
Skratka, ni za obupat. Je pa takoj za poiskati zdravniško pomoč in pričeti z zdravljenjem. Avtorica, ti verjetno še samo sumiš, lahko pa sploh nimaš take diagnoze. Vse dobro ti želim in pogumno naprej.

Pri nas v druzini je bila popolna izguba vida v roku dveh dni. Pa potem se parkrat, enako, vsakic pozdravljeno. Od prvega zagona dobrih 20 let, brez zdravil, normalno zivljenje. Tudi zdravila imajo kar nekaj stranskih ucinkov 🙁

najprej zanašanje pri hoji. Takoj naj oseba začne jemati cbd, s tem zdravijo pediatri otroke z multiplo pri nas. Preberi si članek Tanje Bager, nanjo so se obrnili starši otrok z multiplo. Pa še poišči na Facebooku Tadejo Poljanšek, odlični članki v zvezi z multiplo in pomoč pri bolezni. Anda Marič enako koristen intervju, kjer imaš kar nekaj nasvetov.

Tudi jaz živim v konstantnem strahu pred to boleznijo, saj imam že dve drugi avtoimuni bolezni, pa imam čudne znake. Stalno trzljaje v mišicah povsod, obe šibki nogi… 🙁

Moja znanka je imela epizodo, ki so jo diagnosticirali kot manjšo kap. Izgubila je zavest, potem pa ni več mogla normalno hoditi. Šele po pol leta, ko ni bilo kapi primernih znakov okrevanja, so z dodatnimi preiskavami postavili novo diagnozo – MS.

…. ups… Coimbrovim vitamin D3 protokolom. Več o protokolu najdeš v FB skupini Vitamin D3 čudežni hormon.[/quote]
Glede D3 so mnenja deljena.

jaz imam strah, da nima kaj takega..imam trezljaje občasno v mišicah, čudne električne občutke v križu in glavobole…10 let nazaj sem imela zelo boleče noge in roke, brez najdenega vzroka..takrat MR ni pokazala nič..zdaj pa tudi pravi moj nevrolog, da je vse samo od migrene..imam še občasne vrtoglavice, tudi RTG vratne hrbtenice je pokazal določena odstopanja..ki naj bi povzročal moje sedanje težave.

…. ups… Coimbrovim vitamin D3 protokolom. Več o protokolu najdeš v FB skupini Vitamin D3 čudežni hormon.[/quote]
Glede D3 so mnenja deljena.[/quote]

Kakšna naj bi bila ta deljena mnenja?

Kaj če se nekoč ne bo ta izguba vida dala pozdraviti? Ne bi raje v družini delovali preventivno in bi uvedli LDN in D3?

Tukaj je zbranih 237 intervjujev s pacienti, ki imajo MS in jemljejo LDN. https://vimeo.com/album/3062767

Kaj če se nekoč ne bo ta izguba vida dala pozdraviti? Ne bi raje v družini delovali preventivno in bi uvedli LDN in D3?[/quote]

Se jemlje 10.000 i.e. D3 tedensko, recept nevrologa.

Kaj če se nekoč ne bo ta izguba vida dala pozdraviti? Ne bi raje v družini delovali preventivno in bi uvedli LDN in D3?[/quote]

Se jemlje 10.000 i.e. D3 tedensko, recept nevrologa.[/quote]

To je absolutno premalo. Verjemi. Po možnosti jemlje še Plivit D3, ki ima cel kup nepotrebnih filerjev. Jaz jemljem 10.000 iu na dan, pa nimam MS.

Naj gre v laboratorij izmeriti D3. Naj bo vsaj 60 ng/ml oziroma 150 nmol/l. Za MS bi bilo bolje ciljat na 100 ng/ml. Je pa zraven obvezen magnezij!!!! In vitamin K2. Res svetujem, da pokukate v skupino Vitamin D3 Čudežni hormon. Obstaja tudi ena knjiga na temo D3 prevedena v slovenščino – baje je na voljo v knjižnicah.

Se jemlje 10.000 i.e. D3 tedensko, recept nevrologa.[/quote]

To je absolutno premalo. Verjemi. Po možnosti jemlje še Plivit D3, ki ima cel kup nepotrebnih filerjev. Jaz jemljem 10.000 iu na dan, pa nimam MS.

Naj gre v laboratorij izmeriti D3. Naj bo vsaj 60 ng/ml oziroma 150 nmol/l. Za MS bi bilo bolje ciljat na 100 ng/ml. Je pa zraven obvezen magnezij!!!! In vitamin K2. Res svetujem, da pokukate v skupino Vitamin D3 Čudežni hormon. Obstaja tudi ena knjiga na temo D3 prevedena v slovenščino – baje je na voljo v knjižnicah.[/quote]

Bodi previden pri preventivnem dodajanju umetnih vitaminov. Povzročajo tumorje na ledvicah in jetrih. Raje se potrudi s pravilnim prehranjevanjem, da boš zadostil potrebam telesa.

New Report

Close