Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza je res možna MS

je res možna MS

Sem pri abrahamu, že nekaj let pa me spremljajo rahle težave. Te so se pričele precej stopnjevati, ob pogovoru s prijateljico (ima postavljen sum na MS, vendar odklonila punkcijo) pa me je pričel obhajati precejšen strah.
Že skoraj dve leti se mi občasno pojavi dvojni vid – pa izgine. Zadnje leto opažam, da pride kakšen dan, ali pa par ur v dnevu, ko ne vidim v redu niti podnapisov na TV – kot da je neka koprena ali vnete oči. Pa spet naslednjič v redu vidim. Tudi na pregledu za oči je bil vid čist v redu. Sem povedala, da včasih pa ne vidim v redu, ampak….zdravnik ni komentiral. Sedaj pa so se pričele težave še z govorom. Enostavno včasih vem kaj želim povedati, pa ne morem …kot da se pojavi blokada, potem pojecljam in nato spet brez težav naprej. Včasih se ne spomnim, kako se reče neki stvari oz vem, imam v mislih, ampak – spet kot neka blokada, da ne morem povedati kaj želim. Doma se včasih smejimo na ta račun, saj sem kot otrok – to, no, tooooo, toto….. Nazadnje sem zablokirala v trgovini…enostavno trgovki nisem in nisem mogla povedati kaj želim….kot pijancu se mi je zapletal jezik in nato sem bruhnila besede, kot bi se vsipal plaz. Tako mi je bilo nerodno – le kaj si je mislila ženska. Občasno se spotikam, se zaletim v vrata – kot da slabo precenim širino…tudi v hiši, doma. Imam že postavljen sum na psoriatični artritis (marca imam revmatologa), težave s hrbtenico, zadebeljene prste rok…. Zdaj pa se mi še to pojavlja. Skrbi me, ker se stopnjujejo zadeve. Edino – nimam nekih blaznih vrtoglavic, glavobolov…. Vse te težave so res zelo občasne, vendar zaradi njih sem že pred leti potarnala osebnemu zdravniku, ki je rekel, da je to pač od nizkega pritiska ter hrbtenice. Zato se s tem niti nisem obremenjevala, pa tudi, ker res ni tako pogosto, da bi človeka skrbelo. Me je pa sedaj glede govora, zaletavanja, spotikanja kar zaskrbelo. Krčev nimam v nogah – mogoče včasih v podplatu na stopalnem loku, vendar…..nič strašnega, da bi bilo potrebno omeniti. A bi še kaj bilo pomembno, ali bi res lahko bil sum na MS?? Naj opozorim revmatologa o teh težavah – osebnega zdravnika ne bom, ker ni ravno tak, ki bi se zavzel za pacienta. To so zadeve, ki so najbolj opazne drugemu človeku, ter me sedaj res motijo, da se bojim govoriti s kakšnim tujcem, če me ponovno doleti. Domači, ki me poznajo pač počakajo, da povem kar želim.

Zdravo, psoriatični artritis je tako kot MS avtoimunska bolezen. Pri obeh je težava torej v imunskem sistemu, ki napada tkiva. Če se ne pozdravi vzrokov za težave z imunskim sistemom, se lahko te bolezni tudi kopičijo ena za drugo. Niti ni pomembno, ali zdaj imate MS ali ne, dovolj so najbrž zoprni simptomi, ki jih opažate. Kot je že kdo na tem forumu opozoril, poskusite poiskati vzroke za to, da vam imunski sistem nagaja in marsikaj se bo izboljšalo. Velikokrat se izjemne rezultate doseže s spremembo prehrane, s tem, da se pozdravi črevesna flora, pa z obvladovanjem stresa, izogibanjem toksinom, kolikor je mogoče…

New Report

Close