Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Multipla skleroza?

Multipla skleroza?

Pozdravljeni,

moje težave so se začele pred osmimi leti. Začelo me je mravljinčiti po vseh okončinah in po hrbtu, pojavila se je pekoča bolečina in zbadanje vzdolž vse hrbtenice, predvsem pa med lopaticama in v križu, občutek zategovanja in občasno trzanje mišic, neznosna utrujenost, tiščanje v vratu, izmenjujoč se občutek mrazu in vročine… Splošni zdravnik me je poslal v laboratorij in na slikanje pljuč, ker je bilo vse b.p. me je odpravil, češ, da sem psihično in fizično preutrujena. Simptomi so res postopno izzveneli, večkrat se mi je sicer vrnila bolečina v križu, vratu in med lopaticama, skoraj stalno pa vztraja bolečina v vratu pod levim ušesom, ki se včasih razširi za nad uho v levo polovico glave in navzdol. Vrat je normalno gibljiv, vendar stalno čuti nek pritisk in ob nenadnih gibih bolečino, oziroma zategovanje. Pred tremi leti se je vse skupaj spet poslabšalo. takrat sem bila nevrološko pregledana, opravila sem tudi MR glave in vratne hrbtenice. Ugotovljeno ni bilo nič posebnega. Zdaj imam poleg bolečega vratu spet občutek zategovanja v križu, nemoči v mišicah, občasno trzanje in zategovanje, hudo utrujenost. Kljub utrujenosti in občutku nemoči, moje pa moje gibanje ni ovirano. Vsak teden se najmanj enkrat povzpnem na Nanos in pri tem nimam hujših težav, Bi to lahko bila multipla skleroza?
Vem, da sem zelo dolga, kljub temu upam, da mi odgovorite in se vam zahvaljujem.

Lep pozdrav

Barbara

New Report

Close