Najdi forum

MS?

Pozdravljeni
Že tri mesece imam precej težav. Najprej se je pojavila veliak utrujenost, boleča desna stran obraza ter manjše mravlinčenje v nogah, kar je trajalo nekaj dni, nato se je stanje malce izboljšalo a še vedno imam težave z desno stranjo telesa (slabša močv nogi, srbež po desni roki, nogi, občasno tudi zbadanje). Zmanjšana moč v desnem nogu je zelo neprijetna in moteča, saj imam vseskozi slab občutek “ošvohnelosti”.
Opravil sem CT, kjer niso našli nič, pa Doppler vratnih žil tudi nič. Izključili možnost kapi itd. Test na borelijo negativen. Opravil sem tudi MR glave in rezultati so:

Levo frontalno pred sprednjim delom inzule je na SWI viden do 1,8 cm velik venski angiom, kolektorska vena se zliva v sprednje leve inzularne vene. Na MR arterijski angiografiji v tem delu ni videti eventualnih patoloških arterij ali zgodnjih drenažnih ven, ki bi govorile za AVM. Spremeba ima videz DVA.
Levo frontalno je še ena drobna par mm velika lezija, nespecifična, verjetno klinično nepomembna, lahko ob migreni, manj verjetno trombifiliji?

Vse ostalo je OK.

Me ima zaradi tega izvida in simptomov kaj skrbeti za MS? Predvsem ta slab občutek v desni roki/nogi me zelo moti. V juniju imam še EMG, kjer bodo preverili to moč. Aja, pa tisti venski angiom, kaj je sploh to?

Pozabil sem še dodati da se mi občasno pojavlja tudi trzanje mišic po telesu, predvsem v spodnjem delu.

In kaj ste zvedeli? Je MS?

nova
Uredništvo priporoča

Ne.

New Report

Close