Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza PARASTEZIJA ROKE IN TRZANJE MISIC

PARASTEZIJA ROKE IN TRZANJE MISIC

prosim za pomoč ali nasvet sem nov na forumu in niti ne vem če sem na pravem naslovu za moje tezave…star sem 32 let..10 mesecev nazaj mi je začela trzat veka teden dni kasneje pa mi je začela mravljinciti konica kazalca.po dveh tednih mi je veka sicer nehala trzati vendar mravljinčenje se je razširilo na konice vseh prstov desne roke… Mesec dni kasneje po začetku navedenih težav pa so mi začele trzati mišice praktično po celem telesu..TRZANJE se največkrat pojavi v mirovanje npr ko ležim ali sedim..ko se gibam jih ne čutim.. Dal sem vse možne preiskave (pregled krvi,Mr glave,Mr vratne hrbtenice,emg) vsi izvidi so OK…No da skrajšam zgodbo danes torej 10 mesecev kasneje po zacetku mojih težav je stvar taka…parastezija se mi je razširila na celo roko na tak način da včasih čutim iglicenje na Rami delno tudi na prsih in vratu najpogosteje pa na zunanji strani dlani med zapestjem in prsti..naj omenim da so parastezije omejene samo na desni strani..imam tudi občutek da mi je zgornji del prstanca rahlo omrtvičen…izgube moči ne čutim… Seveda me skrbi TRZANJE mišic po celem telesu…imam tudi težave z spanjem saj se ponoči zbudim in težko zaspijo nazaj..sicer sem že prej imel slab spanec vendar ne tako slabo kot zdaj…torej…desna roka ima parastezije,mišice mi trzajo po celem telesu..vse to traja cca 10. Mescev..kaj bi mi lahko bilo??…prosim če mi kdo lahko kaj pove saj sem že pošteno obupan… Hvala

Zaradi dopusta zdravnika vam bomo lahko odgovorili po 18.4. Hvala za potrpljenje.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pozdravljeni,

težave, ki jih opisujete bi sicer lahko bili znak kakšne izmed nevroloških bolezni, vendar so le te, glede na normalne izvide opravljenih preiskav malo verjetne. Trzanje mišic je ob normalnem EMG lahko tudi fiziološko (normalno) in ne kaže na morebitno nevrološko bolezen. Včasih se ljudje po tem, ko imamo prehodno neko telesno težavo, nato še poglobljeno opazujemo in opazimo tudi stvari, ki jih sicer ne bi. To je lahko seveda še bolj poudarjeno v času povečanega stresa. Seveda pa takole preko foruma brez nevrološkega pregleda in natančnega pogovora težko dokončno sodimo o vzroku vaših težav.

Gregor Brecl Jakob

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pozabil sem omeniti da sem opravil tudi nevrološki pregled kjer nevrolog ni opazil nobenih posebnosti… Zanima Me kaksne vse nevrološke bolezni ste imeli v mislih….in katere preiskave mislite da bi še moral opraviti ?

New Report

Close