Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza glavobol začetek MS?

glavobol začetek MS?

Pred enim mesecem se mi je pojavil stalen glavobol v predelu čela, ki nikakor ne izgine. Malo se izboljša samo ob jemanju protibolečinskih tablet. Po enem tednu se je pojavila še pekoča bolečina v rami, prav tako stalna. Ker imam že pol leta težave s čeljustnim sklepom ( pokanje med žvečenjem in občasno zatikanje čeljusti; 2x tudi rahla omrtvičenost okrog ust) sem najprej pomislila da imam težave s hrbtenico, mogoče z vretenci. Zdravnica pravi da je možno, ampak da je bolj verjetno da gre za nevrološke težave, ker me tudi ves čas rahlo zanaša. Na pregledu nisem opravila hoje po ravni črti miže in pri stoji miže sem padla nazaj. Prav tako se mi konstantno vrti ko vstanem, včasih pa tudi ko se poskušam usesti na stol. Pri daljši stoji mi postane slabo in se mi včasih zdi da bom padla skupaj. Velikokrat se po stanovanju zaletavam v vrata ali v omarice z glavo. Zadnji teden pa so se pojavile še težave z rokami in nogami. Večkrat me zaskeli v desni roki ali pa v obeh nogah, v gležnjih. Roke se mi zdijo težke in me bolijo ob vsaki aktivnosti kot da bi imela musklfiber. Težko pometam, sesam ipd..Ko tipkam na računalniku se mi zdi kot da imam trda zapetja in dlani in me rahlo bolijo. Ko se uležem me pogosto bolijo noge v mečih čeprav nisem bila fizično aktivna. Med hojo me pogosto zaboli v desni nogi tako da nekaj časa šepam, potem pa to po nekaj minutah izgine. Zvečer me grozno mrazi, koža se mi naježi, čeprav v hiši ni mrzlo. Po nogah me mrazi tako močno da me že kar boli. Podobno mravljincem. Po drugi strani pa mi je zelo hitro vroče, že ob manjši aktivnosti ali že po nekaj sekundah ko vstopim v topel prostor. Takoj se spotim, zato se ves čas oblačim in slačim ker mi je konstanto ali vroče ali pa me zebe, da se kar tresem. Parkrat sem poskušala telovadit pa se že po kratkem času slabo počutim, vroče mi je v glavo, rahlo slabo, vrti se mi. Pogosto se mi tudi tresejo roke, ponavadi ko sem lačna ali pa tudi ne. Pogosto mi je rahlo slabo, problem pa imam tudi z vidom. Nosim sicer očala, ampak ko berem se mi besede zameglijo in potem izostrijo (kot bi utripale) in če se fokusiram na predmet od blizu (do razdalje recimo 30cm) se mi pojavi dvojni vid. Velikokrat imam tudi krče v trebuhu ki trajajo par minut in popustijo, ampak to se dogaja že dlje časa. Včasih pa me grozno zbode pod levim rebrom in izgine ob spremembi položaja. Težave imam tudi s spominom, konstantno zalagam stvari (včasih v enem dnevu 3x iščem telefon in vedno je na istem mestu), grem v drug prostor in za trenutek pozabim zakaj sem prišla sem, včasih težko sledim pogovoru..Ko pridem v trgovino in gledam polno založene police se zmedem in težko skoncentriram na posamezni izdelek, težko najdem izdelek ki ga potrebujem. Mislite da bi v mojem primeru lahko šlo za MS? Verjetno sem slišati kot hipohonder ampak zadnji mesec me boli skoraj vse pregled pri nevrologu pa imam šele čez 3 mesece.

New Report

Close