Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza MS, Parkinsova, morda kaj drugega?

MS, Parkinsova, morda kaj drugega?

Lepo pozdravljeni! Moje skrbi se nanašajo tako kot na psihiatrijo kot nevrologijo, nisem točno vedela kje naj to objavim, mogoče je to vprašanje nevropsihologije. Vseeno upam na odgovor.

Najprej bi rada navedla dejstva:

Dobila sem diagnozo Paranoidna shizofrenija, dvakrat sem bila v Lj Polje.
Imela sem blodnje, prisluhe, nenavadne skrbi, itd.
1. v LJ Polje
Testi:
Mikrobiološki pregled : HIV; hepatitis B in C : nereaktiven
Mikrobiološki pregled : VDRL-RPR: nereaktiven; TPHA : negativen
Mikrobiološki pregled: IFT- IgM: negativno, IFT-IgG: negativno
EKG: sin. tahikardija 110/min, pokončna os, inkompletni DKB
Hematološke preiskave: eozinofilci 22.0, eozinofilci 2.18, trombociti 383, ostalo bp.
EEG: Zaključek: lahno abnormen EEG z difuznim theta in beta ritmom.
Radiološki izvid: CT glave: Mnenje: Normalen izvid.
Hematološke preiskave: eozinofilci 8.7, eozinofilci 0.78, trombociti 345, ostalo bp.
Hematološke preiskave: MCV 96, ostalo bp.

Terapija ob odpustu:
Abilify, Leponex, Lorsilan, Buscopan, Propranolol, Sanval

2. LJ Polje

Testi:
Hematološke preiskave: eozino 0, eozino 0.00, ostalo bp.
Biokemijske preiskave: hole 5.3, HDL hole 1.2, LDL hole 3.6, ostalo bp
Imunološke preiskave: TSH 4,38, ostalo bp.
EKG: Rsr 90/min, normotip, inkompletni DKB

Terapija obodpustu:
Leponex,propranolol, sanval,ketonal

Blodnje so mi izginile z rednim jemanje zdravil in tudi prisluhi. Že med bivanjem v LJ POlje se mi je vesčas zelo zelo vrtelo. Priti do jedilnice je bilo zelo težko, da stopnic ne omenjam. Padala sem na tla pod tušem, v jedilnici mi je vilica kar iz rok skočila (kot tresavica). Noge sem imela vesčas šibke a se nisem dovolj pozanimala zakaj toliko padam. Najbolj mi je bilo stresno bit kje zunaj med ljudmi, kjer ni bilo trave, saj se je moje telo podzavestno takoj ustrašila, da ce sedaj padem, bom padla na trda tla

Po odpustu se to ni nehalo. Pri mojih starših sem padla na tla, roke so se mi nelogino začele v močnih sunkih premikati. Če sem zadremala za nekaj časa je bilo bolje. Ko sem se zbudila se je včasih v isti moči nadaljevalo, včasih pa ne.
To se mi je ponovilo tudi, ko sem bila sama v stanovanju, zato smo šli na nevrološki oddelek.

Dobila sem napotnico, kjer je bilo vprašanje epilepsije: Gospa ima terapijo leponex 3 krat 200 mg in Propranolol 2 krat 20 mg. Imela je več epizod nenadnih nezavesti, ki sodeč po hetero in avtoanamnezi, nimajo vseh znakov, ki bi govorilo za epileptično genezo napadov. Čeprav je teoretično možno, da antipsihotik izzove epileptične napade. Priporočam znižanje Leponexa na 2 krat 200 mg, propranolol ostane isto.

Pregled:

Snemalni pogoji: 21 kanalski EEg aparat Nihon-Kohden, namestitev 22 elektrod po sistemu 10-20 v mirovanju, hiperventilaciji in intermintentni fotostimulaciji

Pacient med preiskavo: mirna, sodeluje

V mirovanju: je v zadnjih arealih nizek alfa ritem s frekvenco 9-10 Hz, ki reagira na odpiranje in zapiranje oči in se ne širi na navspred. Pogosti so izbruhi generalizirane trn val in bifazični trn val kompleksov.

V HV: je zaslediti več generaliziranih izbruhov trn val aktivnosti.

Med IFS: dobi krče rok in nog, svetloba jo zelo moti: se aktivirajo izbruhi generalizirane trn val aktivnosti.

Zaključek: abnormen EEG

Ko so mi migajoče luči usmerjali vame vse z večjo hitrostjo mi je bilo zelo grozno.

MIslim (nisem prepričana), da sem potem poleg Leponexa, Propranolola dobila še Depakine.

Vmes sem imela službo, nočno delo v pekarni, in med eno nočjo me je začelo zategovati tako kot enkrat v LJ, kjer so me pomirili z inekcijo. Vrat mi je postajal okoren in glava mi je silila nazaj. Stekla sem domov in pojedla dva leponexa, da sem zaspala. To je bil zadnji primer, ko mi jebilo grozno, sedaj je že okrog dve leti od tega.

Jemljem vse tri vrste tablet a leponex samo enkrat na dan, pred spanjem. Če ga vzemem tudi zjutraj sem celo dopoldne kot da me ni. Vem, da ne bi smela spremeniti tega kar mi je zdravnik predpisal, a dva sta bila zame preveč. Skoz se mi je spalo, glavo sem imela težko, blazine so bile zjutraj mokre odslinjenja…

Sledilo je težko delo. Vztrajati. Šla sempo sprehodih čeprav sem bilaomotična,včasih sem tudi tekla domov. Šla sem sama na kavo, banko. Postala semvsebolj “žilava” in sedaj recimo da sem90 posto dobra glede takih stvari. Imela sem tudi službo v telefonski prodaji in zdravje je bilo v redu gledetega.

Sedaj me po vsej verjetnosti čaka priložnost za delo v Adriji,ne vem pa še kakšno.Malo me skrbi,da če bom cel dan stala, da me noge ne bodo hotele držati. Hočem delati na vsak način, ker mi to pomaga zaradi večih razlogov. Tudi se nameravam letos vpisati na višjo šolo.

Vprašanja:

Zakaj mi noge postanejo šibke? Zelo se bojim da je to Parkinsova bolezen saj imam vse simptome. Lahko je pa tudi samo tremor. Vem, da pravijo, ne išči simptomov internetu:) Zakaj še posebej če se počutim zelo neugodno, mi vrat postane okorel in čuden, nenaravno potem gibljem glavo?

Menstruacijo nimam vsak mesec ampk na mesec in pol. Zelo se potim, če sem v družbi, ne samo pod pazduhami. Če sem doma aktivna se skoraj nič ne potim.

Drugače sem zelo pozitivna, veliko bolj kot marsikdo, srečna sem, opažam da se ta moja recimo temu agorofobija zmanjšuje. Znam se umiriti ob kakšnem manjšem paničnem napadu.

Rada bi nadaljevala življenje karseda normalno, mogoče šla kdaj tudi kam dlje iz mesta, česar se sedaj še bojim.

Ne uživam drog niti ne pijem – največ dva dl vina na dva meseca, res res priložnostno.

Zunaj sem kar dovolj, imam psa.
Začela sem tudi jogo izvajati.

Res bi rada delala in služila svoj denar in naredila šolo in dobila diplomo, saj sem sposobna.

Zato tudi pišem, rada bi zvedela več o tem kaj imam in ali je ta tremor recimo temu tako povezan z shizofrenijo ali se to ne da ugotoviti? Zakaj mi tisti test z lučjo izzove take neugodne reflekse?

Vem da mi zdravila pomagajo in da je to pravilna doza ki jo imam sedaj.

Morda pa obstajao še kakšne kapsule, samoplačniške za pomoč, če je ta tremor posledice anksioznosti, da bolj naravno pomirijo, govorili so mi tudi o nekakšni korenini.

Skratka, predvsem me zanima ali lahko še kaj več naredim zase, in ali je možna Parkinsova itd.

Najlepša hvala, Samanta

New Report

Close