Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Endokrinolog v KC Ljubljana – jezna!!!!!!!!!

Endokrinolog v KC Ljubljana – jezna!!!!!!!!!

Osebna zdravnica me je v decembru napotila k endokrinologu. Takoj sem se šla naročit, čakalna doba pa je približno eno leto (naročili bi me decembra 2012). Zaradi želene zanositve ne morem čakati tako dolgo, zato sem se odločila za samoplačniški pregled, na katerega sem čakala en mesec in zanj plačala 80 EUR. Ob naročanju sem vprašala, če je v ceno vključen tudi odvzem krvi in laboratorijski izvidi, da ne bom potem spet plačevala. Potrdili so mi, da je vse vključeno.

No, z 80 EUR sem si kupila eno leto in 5 minut razgovora z endokrinologom. Namreč, za laboratorijsko preiskavo krvi (odvzem sem imela en teden kasneje) sem morala prinesti napotnico!

Kar pa me je najbolj razjezilo – zdravnik mi je dal poleg drugega pregledati tudi ščitnične hormone (mi je to povedal in bilo je napisano na napotnici za laboratorij), izvidov za to pa nisem dobila. Ko sem klicala, so bili vsaj toliko prijazni, da so pogledali v mojo kartoteko in mi vedeli povedati “da notri ni izvidov za ščitnico in da mi tega niso pregledali”.

Mah, res sem jezna! Dvakrat sem morala v Ljubljano (dobra ura vožnje v eno smer), dva dni dopusta, dobila izvid zdravnika brez diagnoze, pa vendar s predpisanim zdravilom (metformin), brez izvidov za ščitnico in brez nadaljnih pregledov.

pozdravljeni

tudi jaz cakam na prgled pri endokrinologu. moram pregledati sirsi spekter hormonov. katerega endokrinologa mi svetujete? koliko casa se caka z napotnico stopnja 2 ?

hvala in lp

Tudi jaz postanem slabe volje, če se spomnim, koliko denarja sem tja znosila. Pa so bile cene nižje, če se ne motim, sem plačevala po 30 EUR. Za pregled v tujini mi je zavarovalnica vrnila nekaj čez 9 EUR. Menda našim zdravnikom plačajo nekaj čez 11 EUR. Človek res ne ve, bi se jokal ali smejal.
Koga priporočiti? Jej, res ne vem, odvisno od vrste težav. Pri nas sem jaz kar obupala. Tako nobene pomoči nisem dobila pa tako zelo hudo je bilo. Še vedno se čudim, kako se mi je v tako poraznem stanju uspelo privleči v tujino. Pri nas mi je bilo nazadnje rečeno, da medicina nima ničesar zame. Zelo pogumna izjava, mar ne? Na srečo ji nisem verjela, me je pa spravila v hudo stisko.

Srečno,

Alenka

nova
Uredništvo priporoča

kje v tujini pa ste bila in kaksne so cene?

LP

V Bruslju, 155 EUR za 1,5 do 2 uri. Prvič se je zdravnica 3 ure mučila z mano, tja sem prišla v tako patetičnem stanju, da sem bila komaj še sposobna kaj povedati.
Lep pozdrav,

Alenka

Jaz sem s takšno napotnico čakala 3 mesece. Bila pa sem pri endokrinologinji dr. Mojci Jensterle Sever. Meni se je zdela super. Se mi je posvetila in tudi napotila na vse možne preiskave. Mimogrede sem jo prosila, če mi izmerijo MKG in mi je prijazno naredila tudi to.
Je pa na Polikliniki v Ljubljani.

https://www.facebook.com/actio.si

Pozdravljeni

evo…dobila datum. junij 2013. ja, 2013……meni se zdi tako cudno…katastrofa no..
bom poklicala, da preverim.

hvala za informacije. kaj pa je to MKG?

LP

Jaz sem tudi imela napotnico za endokrinologa v Ljubljani in sem bila na vrsti čez dva meseca, nisem čakala dolgo. Ne vem zakaj avtorica tega posta ima takšne težave glede endokrinologa. Škoda denarja za samoplačniško. Pokliči jih in vprašaj kaj se dogaja, kaj je to itd. Ne bit tiho.
lp,

lp, ena paččččč,
zanima me kje si bila in od kje si????
prosim za podatke, hvala

Lp, ve katera/i, za dobrega endokrinologa v mb, lahko tudi samoplačniško,rada bi pridobila na času, hvala

Saj ne morem verjeti, da zgoraj gospa je dobila za Endokrinologa šele junija 2013… Skoraj je nemogoče. Jaz sem prišla takoj na vrsto saj danes, če imaš močno vezo v zdravstvu prideš daleč. Imam zelo dobro dr. se je zelo zavzela zame, ker pač je bilo z strani višjih obveščena zame. Ambulanto imajo na polikliniki v Ljubljani, samo jaz ne vem točno, kje je ta ambulanta, ker jaz sem samo bila na oddelku in tam so mi naredili vse. Dali so mi celo priložnost, če želim lahko ostanem za kakšen dan ali dva, da naredijo generalko na meni hehe:))) Ker pravijo, da dobro se z dobrim vrača in jaz sem po srcu zelo dobra, da bi človeku pomagala vse kar je v moji moči tako, da tista gospa obala 17 mi lahko pusti meil, da stopiva v kontakt in vam bom zrihtala, da pridete takoj na vrsto. Ker imaš nick obala, pač si mislim, da si doma z Obale, ker jaz sem tudi doma z Obale….
Lep pozdrav

Oj hvala

po usmiljenju drugih Dr. sem tudi jaz dobila datum prej. Zdaj sem že opravila nekaj pregledov.
lahko tu pustim mail.ali je tu možnost pošiljanja privat sporočil?

lp

obala 17 pozdravljena

Tukaj ti pošiljam jaz moj meil pa mi lahko pišeš na moj meil. [email protected]
Ker obožujem Florido zato sem si tudi takšen e-mail registrirala, da ne bo kakšne pomote. Tukaj ne bova si zasebno pisala, ker ni sigurno, če boš prejela meil ali, če bo kdo bral itd.
Lep pozdravček

Živjo

Danes sem bila na pregledu pri dr.Jenstrle Mojca na polikliniki v Ljubljani zdravnica je super nimam nobenih pripomb imam pa velike pripombe da tako dolgo časa čakaš preden prideš do nje v čakalnici danes sem imela uro ob 9.10 prišla sem ob 9h v sprejemno pisarno na vrsti pri zdravnici sem bila pa ob 12h zanima me zakaj dajejo ure če se ne držijo 🙁 hodim že kr nekaj časa k njej sam danes je bilo pa katastrofa 🙁 kam pelje to,to ni več normalno svetujem če imate pregled pri enkrinologu na polikliniki v Lj da vzamete dopust ker nisi kmalu na vrsti 🙁

PROSIM ČE NI LAKO ZRIHTALI ENDOKRINOLOGA

Zanimivo branje.
Jaz čakam že natanko eno leto na pregled, ki ga imam 20.01.2014 na SPS interni kliniki v Ljubljani na Njegoševi. Dobro da imam na koledarju, če ne bi v enem letu že pozabla. Ali je tam že kdo bil in koliko časa traja da prideš na vrsto? Lp

Sedaj si že bila pri Endokrinologu sklepam po datumu. Kakšni so pa rezultati, če ni skrivnost? Jaz sem prišla takoj na vrsto, če ne bi umrla tako, da so mi potem ugotovili, da mi sploh niso delala nadledvična žleza. Sedaj pa jemljem veliko dozo zdravil.
lp, pa veliko zdravja ti želim

Bila enkrat pri endok. ,, v Ljubljani, živa groza, pregled trajal par minut, pa sploh ne za tisto kar sem rabila. Izvide čakala 2mesca. V vsakem navadnem zd rabijo en teden…

Prosim lepo, če mi pomagate za datum, gre se za mojo hčerko, ima velike težave s hormoni. Napotnico imamo. Hvala vam. Tel: 070132456

Obala173
Pri srcu me je stisnilo, ko si napisala, da se gre za tvojega otroka. Jaz poznam zelo dobrega Endokrinologa Janez Preželj dela na polikliniki v Ljubljani, je resnično zelo dober strokovnjak. Zelo te posluša, ko mu razlagaš kako se počutiš in je zelo natančen in ti napiše vse mogoče preiskave. Meni je še napisal ena zdravila, da jih jemljem iz preventive in je zelo prijazen dr. Janez Preželj. Če te še ni nihče poklical ali ti uredil za datum pregleda pri end. napiši in te jaz pokličem, bova s skupnimi močmi vse rešili, ker tukaj ne bi rada pisala.
Vse dobro ti želim tebi in tvojimi, posebej pa tvojemu otroku! Ker naši otroci so naše BOGATSTVO!!!
lp,

New Report

Close