Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? SHH-Sindrom hiatusne hernije želodca-bolečine-masaža

SHH-Sindrom hiatusne hernije želodca-bolečine-masaža

Spoštovani, že nekajkrat se mi je pojavil dvig želodca zaradi hiatusne hernije (le-ta je bila ugotovljena na gastroskopiji) in velike bolečine v predelu pleksusa, ki so s tem povezane. Prav tako se ob tem pojavi še refluks in pekoča bolečina v grlu; zaradi stiska pljuč pa nastopi kratko in plitvo dihanje ter s tem občutek tesnobe, saj pljuča ne morejo zadihati polno zaradi pritiska prepone. Te težave zelo natančno razlaga dr. Theodor A. Baroody v knjigi Sindrom histusne hernije, ki se je kot eden redkih zdravnikov specialno posvetil tej težavi in vsem posledicam, ki nastanejo na drugih organih, nastalih zaradi dviga želodca in s tem pritiska na prepono in vagusni živec. Prosim, če mi lahko odgovorite na naslednje:
1. ali po vašem vedenju v Sloveniji kakšen gastoenterolog priznava ugotovitve omenjenega ameriškega zdravnika oz. kako Vi osebno gledate na te ugotovitve?
2. lahko navedete kakšno institucijo ali konkretnega zdravnika, ki se s SHH poglobljeno ukvarja?
3. glede na zdravnikove ugotovitve je težavo dvignjenega želodca moč mehansko odpraviti s strani kiropraktika, ki obvlada zadevo. Poznate kakšnega, ki bi se ukvarjal s tem?
4. kakšna je statistika uspešnosti tovrstnih operacij in ali je operacija zahtevna oz. tvegana in ali je težava za vedno odpravljena?

Ker mislim, da bi bilo pametno, da si izkušnje med sabo izmenjujemo in si s tem tudi pomagamo. Imam tudi kontakte in informacije, katere bi Vas utegnile zanimati ali pa pomagati tistim, ki imajo podobne težave. Če težav nimate več, Vas kljub temu prosim, da me kontaktirate, saj življenje s to boleznijo ni lahko in Vam bom zelo hvaležen za vsako informacijo. Prosim tudi, če se lahko oglasi Alenka123, katera je na forumu opisala enake težave, kot jih imam sam. Želim Vam lep dan in lepo pozdravljeni !

DaniAli: 041-37-28-17

Jst mam velike tezave zdravjem glede hiatusne kile na zelodcu,pozna kdo kakeka kiropraktika ,ki bi to znal nsm
Namestitnazaj ns mesto?bolecine po celemt
Telesu,grlo,glava,usesa,tesnoba,slabosti po vsaki zauziti hrani in pijaci,bakterija v zelodcu,gastritis,bolecine,hrbet,lopatice,predvsem leva stran telesa,ce ima kdo kaksne izkusnje stem,bi srcno prosila,ksksne kontakte,,

Pozdravljeni!

Zanima me če ste že pozdravili probleme s hiatalno hernijo?
Imam enake težave in me zanima kakšne somrešitve glede tega ali pa vsaj s čim se da zadevo olajšati?

Hvala in lp

New Report

Close