Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? privat psihiater??

privat psihiater??

Prosim za kontakt kakšnega PRIVAT psihiatra ni važno kje v Sloveniji.
V zdravstvenem domu prideš na vrsto po enem letu pa še nihče te resno ne jemlje.

Vprašaj tukaj

http://www.itis.si/Podjetje_Podrobnosti.aspx?4554305

Pa se seznam psihiatrov in psihologov v Sloveniji:
http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=37
Čakalne dobe pa so povsod.

nova
Uredništvo priporoča

Lahko tudi napraviš sceno:

– prikažeš, kot da delaš samomor; npr. pri parlamentu se obesiš na zanko droga od zastave

– lahko prideš direktno na Zaloško in naprej v Polje in imaš psihiatrov kolko očeš

Samo, kaj si obetaš od njih? Nafilali te bodo s tabletami, da boš brez moči in volje – vegetirala boš.

Poskusi pri dr. Petelin Miklavž (Ljubljana).
Ga najdeš v imeniku. Ima privat prakso. Toplo ga priporočam, čudovit človek!!!

lep dan

Greš kar direkt k psihiatru in tam sestri zunaj poveš, da slišiš glasove v glavi, ki ti nekaj govorijo. Garant prideš še isti dan na vrsto.

Odvisno kaj sploh potrebuješ; ali potrebuješ psihiatra, psihoterapevta ali psihologa?

Šele ko vemo to lahko svetujemo?

Nekakšna generalna razvrstitev je, da so psihiatri primerni za vse kar je povzročeno s fizičnimi spremembami/boleznimi in zahteva zdravila, psihologi za vse psihične probleme povezane z okoljem in socialo ter psihoterapevti za večino osebnih problemov, stisk in problemov, ki izhajajo iz našega razmišljanja in dojemanja.

Tako nekako – če sem se zmotil, pa naj me kdo popravi.

Rok, imaš prav. In prav neumno je za takega jebi vetra še plačevati.

Poglej na seznam čakalnih dob:

http://www.zzzs.si/cakdobe
(išči prvi pregled v spec.amb. psihiatrije)

Ne bo držalo, taka delitev je najmanj zelo zastarela in zelo netočna.

So psihiatri, ki so izobraženi tudi za izvajanje psihoterapije in so seveda tudi taki, ki pišejo recepte, ko jim ni treba. Prav tako niso vsi psihologi usposobljeni za svetovanje v stiski, itd. itd.

Po moje je še najboljša možnost psihiater, ki je usposobljen za psihoterapevta. Je pa seveda odvisno od tega kakšne težave imaš.

TOrej ti misliš, da neizobražen psihiater piše recepte, izobražen pa se poslužuje psihoterapevstkih tehnik? Če si ti iz stroke …
In psihoterapija seveda ni del speciaizacije iz psihiatrije?

Jaz tega nisem napisala, tako da ne spreobračaj mojih besed!
Psihoterapija v sklopu specializacije psihiatrije traja 4mesece, kar je daleč premalo za kakšno smiselno udejstvovanje v tej smeri. Izobraževanje za posamezno psihoaterapevtsko modaliteto pa traja nekaj let, od tega vključuje praktično vsaka od modalitet v prvi vrsti ”terapiranje” izobraževanca, kar je za moje pojme ključnega pomena za to, da bo nekdo dober terapevt.
Ampak dvomim, da si sploh razumel/a karkoli od napisanega….

Ne bo držalo, taka delitev je najmanj zelo zastarela in zelo netočna.

So psihiatri, ki so izobraženi tudi za izvajanje psihoterapije in so seveda tudi taki, ki pišejo recepte, ko jim ni treba. Prav tako niso vsi psihologi usposobljeni za svetovanje v stiski, itd. itd.

Po moje je še najboljša možnost psihiater, ki je usposobljen za psihoterapevta. Je pa seveda odvisno od tega kakšne težave imaš.[/quote]

Dobro povedano – hvala.
Ampak ker je za tiste, ki so v stiski in ne iz stroke, neka razdelitev/priporočilo lahko zelo koristna ko razmišljajo k komu bi šli – a lahko pomagaš še malo in poskusaš napisati neko svojo razdelitev teh poklicev?

Hello I am from Croatia and I have diagnosis of ADHD and prescripted concerta or ritalin but thing is they are way too expensive in Croatia,so I am interested does anybody know any psihiater who is willing (after proper examination offcourse) to prescript me Ritalin because with Slovenian recipe I can buy it in Slovenia and here is 300-400% cheaper then in Croatia.I would be very grateful if someone can tell me. Lep Pozdrav,David

Pozdravljeni,

mogoče kdo ve kontakt od dr. Petelina Miklavža. Iščem po netu pa ne najdem:(

Vnaprej hvala za odgovor.

LP,Saša

Zanima me ali kdo ve, če ima dr Miklavž Petelin še svojo ordinacijo v Šiški. Ga iščem v imeniku pa ne najdem njegove številke. Lepo prosim za pomoč.

New Report

Close