Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Je bil že kdo kaznovan zaradi ne-cepljenja otroka

Je bil že kdo kaznovan zaradi ne-cepljenja otroka

Pozvali so nas na utemeljitev, zakaj nismo cepili otroka. Utemeljevali bomo z astmo in alergijami. Zanima me, ali je kdo že šel skozi ta postopek in kako se je končalo. Hvala tudi za morebitne nasvete! Lp

pri alergijah in možni alergiji na sestavino cepiva, se otroke cepi pod nadzorom.če vam je cepljenje odsvetoval pediater ali kateri drug zdravnik imate to zabeleženo tudi uradno ali na ambulantnem kartonu ali v kartoteki in lahko potem tako dokazujete. da pa je astma vzrok za necepljenje, pa slišim prvič, žal dvomim da boste z tem kaj dosti utemeljili. ampak poskusit ni greh.

mi smo kljub potrjeni alergiji na jajca (pomembno pri cepljenju OMR) in še nekatere druge za cepljenej nepomemben alergije na živila, cepljenje opravili po programu z par letnim zamikom, ker smo čakali na nadzor.

Glede na to, da sem bila kot otrok zelo hud asmtatik z veliko alergijami (med drugim tudi na jajca), pa sem brez težav dala skozi vsa cepljenja, najbrž da nisem edini tak primer in zdravniki to vedo – namreč, da astma in alergije niso kar po defaultu razlog za necepljenje. Tako da če se boste samo na to zgovarjali in da vaš primer ni neka specifika, o kateri nisi tu nič napisala in za katero imate vsa potrebna zdravniška mnenja glede necepljenja, boste po moje kar lepo plačali kazen.

nova
Uredništvo priporoča

Za vse tovrstne informacije (podprte z veliko izkušnjami in vedno ažurne) se obrni na svood.
http://www.svood.org/

greš na zagovor k zdravstveni inšpektorici, potem te napoti na komisijo in ta odloči ali se bo otrok cepil ali ne
je pa še ena zadeva, otroka lahko cepiš v nemčiji, kjer so cepiva ločene in s tem zmanjšaš alergijske reakcije

Nas niso klicali. Je pri vas očitno pediater podal prijavo.

Če bi mene klicali bi povedala svoje, takoj bi odšla k drugemu pediatru (sedanjemu bi pa povedala kar mu gre) in raje bi plačala kazen kot pa da bi izpostavila svojega otroka škodljivosti cepljenj. Gre se za mojega otroka in ne za en primer kateremu bi ob morebitnih posledicah samo napisali križec.

Je bil pred 2-3 tedni obširen članek na temo škodljivosti obveznih cepljenj v Nedeljskem dnevniku. Če povzamem: število primerov bolezni se ni zmanjšalo zaradi cepljenj ampak zaradi višje ravni življenja (beri: ureditve kanalizacij, pestre prehrane,…). Cepljenja so več ali manj zgolj podpiranje farmacevtske industrije pri kovanju njihovih astronomskih dobičkov.

Pred leti smo morali do inšpektorice. Razložila sva ji vzrok, zakaj ne želiva cepiti otrok. Malo naju je prepričevala, vendar na koncu podala ovadbo k sodniku za prekrške. Dobila sva odločbo, da morava plačati kazen. Na to odločbo sva se pismeno pritožila. Tega je gotovo že več kot sedem let. Ne vem kako je sedaj. Najini otroci so polnoletni in se sami odločajo sedaj ali se bodo cepili ali ne.
Nihče pa te ne more fizično prisiliti, da bi ti cepili otroka.
Obrni se na svood, tako kot ti je že ena zgoraj svetovala.
Držim pesti za vas, da se pravilno odločite.

Se podpišem po zgornji post, nima čisto nič za dodat! Nihče nas ne bi smel v nič prisilit. Sem za ukinitev obveznega cepljenja! Samo fermacevtsko zaslužkarstvo:(

KAJ točno bi mu povedala?!? Pediater je po zakonu dolžan prijaviti, da so starši zavrnili cepljenje, a zdaj bo pa zaradi tebe kršil zakon? Svašta…

Ja, in NEDELJSKI DNEVNIK je zanesljiv, soliden, nesporen vir informacij:)))

joj, kaj vse se sprehaja tule, na podlagi česa folk prihaja do sklepov. Adijo pamet, res. Ubogi zdravniki, kaj vse morajo prenašat in poslušat.

Ja žalostno je tudi, da se druga stran sam na Nedelca sklicuje. Povej še ti svoj argument zakaj si za? Najlažje je kazat s prstom na nekoga ki izbira na napačnem mestu……a to je tvoj argument, da jih cepiš, če jih…..
btw mislim da se avtorica ni sklicevala le na Nedelo.


Se strinjam in zaradi takih cvetk so se začele spet pojavljati (zelo nevarne) bolezni, ki so že popolnoma izginile in podležejo jim najšibkejši ….Me zanima, če se tej osebki zavedajo svoje odgovornosti pri tem.


Se strinjam in zaradi takih cvetk so se začele spet pojavljati (zelo nevarne) bolezni, ki so že popolnoma izginile in podležejo jim najšibkejši ….Me zanima, če se tej osebki zavedajo svoje odgovornosti pri tem.[/quote]

LAHKO PROSIM NATANČNO NAPIŠEŠ KATERE BOLEZNI SO SE ZAČELE SPET POJAVLJATI, CVETKA???

http://www.ifr128.prd.fr/affiches/Wild/measles_Marseille_2004.pdf
http://journals.lww.com/pidj/Citation/2011/03000/Re_emergence_of_Measles_in_Young_Infants.26.aspx
http://www.cdc.gov/ncidod/eid/vol6no4/demelker.htm

Kaj mi je to smešn: cepit ne bodo dale otrok (“sm pr frizerju slišala, da ni dobr, da škod”, “je v Lady pisal, da je zdej modern ne cepit”, …), futrale jih bodo pa z alpskim mlekom in podobnimi strupi. Babe fuknjene.

Tiste, ki ne cepite otrok:
1. Ja, nihče vas ne more prisiliti.
2. To si lahko privoščite na račun ostalih cepljenih otrok.

Mi je bil smešen primer mamice ( otroci so nekako vrstniki z mojimi) kako se je na vsa usta hvalila da se ne bodo cepili pod nobenim pogojem. Da je škodljivo…………………

Čez 2 leti je mož dobil sanjsko službo v Indiji. V roku enega meseca so dali vsa naša cepljenja + tista ki se zahtevajo tam dol čez in odpotovali.

Pa še to. Ob rojstvu so otroci dobili “moderna ” imena da jih bodo lažje izgovorili v svetu, kjer je prihodnost. Ni jim pa padlo na pamet da je svet lahko tudi Indija ali Afrika.


Podpišem in srh mi gre po telesu, kje nabirate informacije in v kaj vse se vtaknete. Seveda je bilo nekaj študij proti cepljenju, miljon študij ga pa podpira – ampak te mame se spravijo na tiste tri, ki ga ne. Res, svašta!!!

Moji otroci so cepljeni po programu. Priznam, da nisem nikoli razmišljala, da jih ne bi cepila in nisem preučevala razlogov za in proti – to sem vzela kot dejstvo. Je pa blazno zanimivo, kako se trendi pri vseh pomembnih vprašanjih okoli otrok vsakih nekaj let ali desetletij obrnejo povsem na glavo! In nekaj, kar je bilo še včeraj zakon, je danes najhujša nočna mora… Nekaj, kar s(m)o včeraj goreče zagovarjali kot edino pravilno, danes po tem pljuvamo. Pa malo smo moderni, če kričimo v drugi rog kot vsi ostali…
Avtorica, ti sama veš, kakšni so bili tvoji razlogi proti cepljenju in ti želim, da zaradi tega ne bi imela težav. Nasveta žal nimam konkretnega, upam, da je bila odločitev preudarna in da zaradi svoje odločitve ne boš bila bitke z mlini na veter.
Smo pa starši sami odgovorni za vse odločitve, ki jih v imenu svojih otrok sprejmemo – takšne in drugačne- čeprav jih vsi sprejemamo v dobri veri, da delamo v dobro svojih otrok!

Skrbi me, ko starši jemljejo v svoje roke prav vse, na kar se spoznajo in na kar se ne. Vsak je strokovnjak na svojem področju in le nekaj prebrati o tuji stroki ni dovolj.

Všeč mi je, da starši odgovorno sprejemajo odločitve za svojega otroka, ni pa mi všeč, da se vtikajo v stroko. Tajnica lahko oldično pozna pisarniške posle, mehanih delovanje strojev, terapevt duševni ustroj, zrdavnik pa medicino. Prav gotovo ima pri cepljenju zraven prste tudi farmacevtski lobi, ampak to ni razlog, da bi cepljenjevsevprek zavračali .

Precepljenost je trenutno še zelo velika in zaradi tega so necepljeni otroci relativno varni. KO se bo stopnja precepljenosti zmanjšala, bo hudič. Meni se zdi primerno poiskati varnejši način cepljenja (na primer enkratne doze namesto trikratnega koktajla), nikakor pa zavračanje cepljenja nasploh. Upam, da noben otrok teh staršev ne bo staknil na primer oslovskega kašlja, ki je že v porastu.

New Report

Close