Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Kako na naraven način (sam) pozdraviti to nadlogo?

Kako na naraven način (sam) pozdraviti to nadlogo?

Ker je zadeva seveda precej nelagodna za obisk OZ, sprašujem tukaj, ali si jih je kdo pozdravil ( vem, da se dokončno ne da to pozdravit,razen z operacijo) omilil s kakšnim naravnim sredstvom..
kakšno kremo, karkoli.

problem je še ta, ker sem noseča in se mi ta nadloga sedaj kaže v dosti dosti večji luči kot pa prej.
Zdaj me ob veliki potrebi zelooo boli in pojavi se krvavitev..

Enkrat sem že rodila, od takrat jih tudi imam, zato vem, da je dobro to ”pozdraviti” pred ponovnim porodom..

kakšen nasvet?
Ker k osebni zdravnici riti kazat se mi res ne ljubi 🙂

Kako boš pa rodila? Takrat namreč tudi rit kažeš…

Te razumem, tudi meni se je zadeva pojavila pri prvi nosečnosti, pri naslednjih dveh ni bilo več težav. Nič posebnega ni tu za povedat – vse kar velja za zaprtost.
Veliko živil ki pomagajo pri zaprtosti, pa veliko vode, čaja….
AHA-tole sigurno pomaga: zjutraj na teše popij 2 dcl mlačne vode.
Namaži se s kakšno mastno kremo-npr. ribodermin, da ublažiš srbenje.

Krasna tema, ravno sedaj tudi zame aktualna. Prav tako sem jih dobila pri prvem porodu, sedaj po drugem je malo huje. Vsake tolko se pojavijo in kake 3x na leto tudi krvavim. Sem si kar nekaj prebrala in večina piše, da je treba redno prebavo-kar jo imam, blata pa tudi nimam pretrdega. Ne srbi. Samo pojavijo se in kot pišem-vsake tolko počijo. Kakšni so veliki? SO npr kot manjši lešnik že veliki?

Koža je kot sluznica tam doli, ne sme se osušit, mažite s kakšno mastno kremo, po možnosti lanolinsko.

Tašča je babica v porodnišnici, tam najbolj svetujejo hladilno kremo ali Faktu. Ono sr**** od Leka kot stranski učinek povzroča razjede 🙁

Joj, ja, to je eno tako sr*nje…dobesedno xD
Jaz mam notranje, zgleda, ker se nič ne vidi, samo boli ko hudič…da hodim ko raca še pol ure po opravljeni potrebi. Osebni mi je dal Faktu svečke, ni me pregledal (thnx god). Takrat je blo mal bolš, ampak zdaj je svečk že zmanjkalo in se je situacija spet poslabšala. Mažem s kremo Rektoakut, ki se dobi brez recepta v lekarni…ampak bo izgleda treba spet na obisk k osebnemu.

jaz isto…
ko neham s porodi, grem definitivno na operacijo.

za zdaj pa mi pomaga tusiranje z mrzlo vodo takoj po opravljeni veliki potrebi. se kar vsedem na rob banje in mocan curek mrzle vode gor, da ti skupaj potegne zilo.
pomaga se gel aloe vere naravnost iz hladilnika, zal za kratek cas.

Nabavi si hrastovo lubje, meni ga oče nabere v gozdu, če se dobi v lekarni ne vem. Daj ga kuhat, kakšnih 7 minut. Ohladi in se s tisto vodo umivaj večkrat na dan, ta hrastova voda mora biti mrzla. Meni je to vedno pomagalo. Sicer pa gibanje, veliko vode, manj kruha in podobnega sranja. Zjutraj mlačna voda z limono. Hemeroidi se ponavadi pojavijo od zaprtja.

Ce so H kronicni, je brez veze pol zivljenja pretrpeti! Meni je bilo grozno – recimo poleti na morju – vsi uzivali, jaz v bolecinah … Sli na izlet, mene vse bolelo … kar naprej tezave in bolecine. Dokler enkrat nisem zbrala poguma, šla k proktologu, trajalo je pet minut, prerezali in podvezali so vozliček, ki ga nikakor z ničemer, ne hrastovim lubjem, faktujem, prehrano, gibanjem, res ničemer leta nisem mogla pozdravit.

Res – če pogledaš tako – pet minut traja, zaboli le injekcija, po posegu malce peče, a nič hudega – sploh ker ni več težave in lahko živiš povsem svobodno – se absolutno splača zbrat pogum in iti na operacijo. Tudi če si noseča ni nobene težave, da ne bi opravila te operacije. Zberite pogum.

Od zaprtja? Jaz jih imam, pa grem čisto vsak dan na veliko potrebo. Od česa so mi pa potem nastali?

Me zanima o kater kremi od Leka govorite, ki ima za stranski ucinek razjede?

New Report

Close