Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? otroški okulist-katastrofa!

otroški okulist-katastrofa!

Pred prejšnji teden sem svojega 8 letnega sina peljala na pregled k otroškemu okulistu na Metelkovo. Sinu že tako in tako ne hodi ravno z veseljem k zdravniku in ravno na tem pregledu naju je čakalo neprijetno presenečenje. Najprej sem bila zgrožena nad odnosom zdravnika do mojega sina ter mene. Zdravnik je bil aroganten, nepotrpežljiv, ni niti odzdravil, ko sva stopila v ordinacijo, ves čas med pregledom mi je kazal hrbet in komaj odgovarjal na moja vprašanja. Na koncu sem imela občutek, da je opravil pregled zelo malomarno. In občutek me ni varal. Na srečo sem imela možnost za drugo strokovno mnenje. Dioptrija je bila določena popolnoma napačno. Namesto -, +; višina cilindra pretirana. Že takoj, ko je drugi okulist namestil sinu očala s prvotno izmerjeno dioptrijo, je sin rekel, da z njimi vidi popolnoma megleno. Seveda, ker je bila napaka velika, bi na to sin opozoril takoj, ko bi dobil nova očala, vendar smo na srečo preprečili nastanek nepotrebnih stroškov z lečami. In se potem lahko vprašamo: kaj pa pri tistih otrocih, kjer je morebitna napaka ocene dioptrije manjša in ti otroci tega morda ne opazijo ali pa pri zelo majhnih, ki ne znajo niti povedati, da je nekaj narobe!? Zaradi tega bi rada tega zdravnika prijavila. Mi znate svetovati, kako postopati, kam naj ga prijavim, da ne bo naredil še večje in morda nepopravljive škode?
Pa še nekaj: brez vsakršne slabe vesti (saj imam seveda dokaze: napačne izvide!) tukaj objavljam tudi ime tega zdravnika, da se mu boste kolikor se bo dalo izognili: dr. Vid Anton Prosenc, ZD na Metelkovi.
Naja

Ker nisi prva s tako izkušnjo, je potrebno ubrati pravilne pritožne poti.
Na linku imaš pritožno pot:
http://www.zd-lj.si/zdlj/index.php?option=com_content&view=article&id=378&Itemid=380
Če bi se več ljudi pritožilo na pravi naslov, bi lahko v ZD tudi kaj ukrepali. Ne razburjajte se po forumih, ampak naredite tisto, kar je potrebno in na tistem mestu, kjer se lahko ukrepa! Uprave ZD ne berejo forumov, da bi vedeli, kaj se dogaja (to ne pišem zate, ampak na splošno).
Naj te ne mine, pritožbo napiši takoj, jasno in pregledno opiši, kaj se je dogajalo.

Oh, moj otrok je januarja naročen prav pri njem. Kriza.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za nasvet.
Na forum pišem tudi zato, ker so pritožne poti izredno počasne in se mi zdi prav, da o tem izvejo tudi drugi straši.

V Naklem pregleduje tudi otroke? Vem, da zelo pohvalijo neko okulistko, ki dela tam. Če mi lahko katera pomaga …

Hči je bila na Metelkovi pri dr. Dakskobler in smo zelo zadovoljni.

Pa saj ne gre za počasnost ali hitrost. Gre za to, da to izvejo tisti, ki lahko kaj naredijo. Ta forum ne more nič narediti, ni pa slabo, da se glas širi.
Le pritožna pot je tista, ki lahko kaj spremeni!

Najverjetneje je bila tudi najanaja danes popoldne pri njej! Ona je res odlična!

Seveda se strinjam: želela sem, da o tem izvejo drugi straši. Da se bom pritožila, pa brez skrbi.

Najverjetneje je bila tudi najanaja danes popoldne pri njej! Ona je res odlična![/quote]

Nisem bila, vendar verjetno še bom:)

Očesna ambulanta Naklo. Dr. Majda Volčini Krumpestar . mi hodimo s hčero tja in smo zadovoljni. na koncesijo se čaka cca 3 mesece

Verjetno misliš na pregled. Koncesija je pogodba zasebnega zdravnika z ZZZS, da dela za ZZZS.

Najprej se predstavi ti s polnim imenom in priimkom, potem pa s prstom kaži na kogarkoli hočeš. Se ti ne zdi, da je to nepravično in nepošteno, če samo ožigosaš nekoga, kar tako?

Če se podpišeš, potemtakem ima ta dotični zdravnik možnost, da se izjasni in pove svoje mnenje na tvoj napad.

Sem bila pri tem zdravniku in res je bolj molčeče sorte, a sem vendarle na svoja vprašanja dobila vse odgovore.

Od zdravnikov ne pričakujem da mi odzdravlja, da z mano raglja o tem in onem, ampak le da mi pojasni in odgovori na vprašanja in resda da pravilno diagnozo. Če sem s čemerkoli nezadovoljna, pa najprej stopim do te osebe, ki se je to tiče in na 4 oka vse razjasnim, če ostanejo nejasnosti se morda kdaj lahko poslužim tudi internetnega “blatenja”, vendar se bom takrat podpisala z imenom in priimkom!

Ne vem, če si dobro prebrala: mene je še najbolj zmotila napačna diagnoza!
Pa brez skrbi, se bom podpisala s polnim imenom in priimkom, ko se bom uradno pritožila. Pa ne želim in pričakujem odškodnih ali kaznovanja zdravnika, le želim, da se ga opozori na napako, da v bodoče takih napak več ne bo ponavljal!
Naja

Mi smo tudi na Metelkovi pri dr. Dakskobler in jo tudi lahko samo pohvalim!

Tudi jaz imam zelo dobre izkušnje z dr. Joneto Drakskobler (ni reklama!)

He, he, očitno vozi veliko mon svoje otroke v isto ordinacijo! Naslednjič, ko se srečamo čakalnici predlagam, da tuj pa tam katera zašepeta ‘mon, mon’ , da se spoznamo 🙂

Zdajle si mi pa pritisk dvignila. Sem se zopet spomnila na skoraj identično zgodbo, ki se je žal pri istem zdravniku pripetila tudi nam. Ker me zaradi katastrofalnega odnosa in pregleda, na Metelkovi niso želeli ponovno naročiti pri eni od dveh zdravnic, ki ravno tako delata tam in sta menda ok, sem vztrajala in dosegla pregled na očesni kliniki, kjer so ji ugotovili oz. izmerili pol manjšo dioptrijo, izvedli celo vrsto meritev…, ki jih dotični zdravnik ni (čeprav menda spadajo med rutinske zadeve oz. so skoraj nujni del pregleda), pokazali vaje za cilinder,…. da o samem odnosu dr. Koščeve sploh ne govorim.

Skratka, moj nasvet je ravno tako DALEČ STRAN OD NJEGA.

Lp.

Očesna klinika v Ljubljani je najboljša… 🙂

Tudi jaz hodim k dr. Prosencu pa moram reci, da se se noben okulist ni toliko zavzel zame,
pa jih ni bilo malo. Je prijazen si vzame cas za pacienta in svoje delo dobro opravi. Jaz ga ne zamenjam.

New Report

Close