Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? k zobozdravniku na Hrvaško?

k zobozdravniku na Hrvaško?

Slišala sem, da ljudje hodijo k zobozdravniku na Hrvaško. Meni se je odlomil del zoba in tu nikakor ne pridem na vrsto, poleg tega so mi povedli, da bo cena od 40-70, lahko pa tudi več sto evrov, odvisno pač kaj bo treba narediti.

Razmišljam o Hrvaški a ne vem, kam naj se obrnem. Kako to sploh izgleda? Se splača it, a se moraš naročit…?

Če kdo hodi tja ali ve za kakšne informacije, prosim za pomoč.

Jaz ( in moja družina) hodimo na hrvaško.

V SLO plačujem zavarovanje in za vsako p*** moram še doplačat (no, sem prej),.. tam pa grem, zrihta kot se spodobi,plačam (bistveno manj) in čao

v naših koncih hodi ogromno ljudi čez mejo k zobarju

v kater kraj pa misliš it?

Florecita, prosim, povej mi kaj več! Naročanje, cene…?

Kam mislim it, ne vem, ker sploh nič ne poznam. Ni se mi problem zapeljat praktično kamorkoli, če bi mi v redu porihtali pa za sprejemljivo ceno.

Drugače sem iz SV Slo, ampak saj pravim, tudi če je to nekje pri Brežicah, sem pripravlejna iti tja.

Mi lahko prosim napišeš še kaj več?

predlagam ti, da povprašaš, kater ”dober” zobozdravnik je nekje blizu tebe…
mi npr. hodimo k enemu v Ozalj (blizu Karlovca) in nam te 1 urne vožnje ni žal.

je pa moj mož hodil k njemu že kot dijak ( po tem, ko mu je šolska zobozdravnica v SLO dobesedno zaje*** zobe) in je potem avtomatsko potegnil še mene,..

Glede naročanja?

Jaz ga pokličem, povem kaj bi rada in me naroči. Potrebuješ samo denar 🙂

HVALA! Res sem ti iskreno hvaležna za odgovora! Seveda se bom še pozanimala tu naokrog, a če ne bo druge, meni tudi ni problem se do Karlovca zapeljat.

Zanimivo, da imava s tvojim možem zelo podobno zgodbo. Ko sem bila v OŠ, je zobozdravnica samo vrtala in vrtala, pulila živce … ni da ni, zdaj pač nosim(o) posledice. 🙁

midva z ženo sva šla v bosno
zdilala sva štiri mostičke in tri implatante v čeljust za 2500 €
v sloveniji ti za ta denar zobozdravnik še dober dan ne reče
res pa je da moraš biti previden in po zdravi pameti izbirat posege

Moj mož je ravno včeraj bil na Hrvaškem; takoj čez mejo pri zavrču. Tudi njemu se je odlomil zob. En teden prej je poklical, pa so ga naročili za par dni, je prišel dol, počakal eno uro in mu je naredila belo plombo za katero je plačal 20,00 EUR. Zraven tega mu je vse zobe še poslikala, ker si mora dat popravit še tudi neke druge. Za 9 zobov narejenih s porcelanom mu je rekla, da bi prišlo cc. 900 EUR. ful ugodno glede na to, koliko bi ga to prišlo pri nas. Tako, da on je bil včeraj ful zadovoljen, naredili so mu poceni in vredu. Svetovali so mu tako kot treba in ne tako, kot pri nas, da vidijo še tisto zanič, ki to sploh ni.

Pol že ni ta prav zobar, če ti je je dal implantante!

Ko so meni na maksilofacialni kliniki v Ljubljani vstavljali implantate, je bil zraven tudi učeči se stomatolog iz Bosne… Bilo je govora o garanciji, ki ti pri nas pripada, pri njih pa žal zaenkrat ne.

Ja, saj to garancijo pa bi vsi pol uveljavljali tukaj v Sloveniji. Še dobro, da jih naši potem lepo kar napotijo nazaj tja, kjer so jim naredili, kar so jim naredili. In potem spustijo nosove do tal. Ker ljudje smo hudo radi izvedenci za “kvaliteto”, dokler ne gre kaj narobe.

http://galekovic.net/o_nama.html

Jaz hodim že več let (sem iz MB), me slo zobozdravniki več ne vidijo. Samo upoštevaj to, da njihove ure naročanja ne držijo (žal čakaš vsaj 1 uro, čeprav naročajo na uro).
So pa strokovni, vedno dobre volje, seznanjeni z vsemi novostmi, ni to “kar nekaj”, ker so res poceni. Delata 2 sestri, obe super zobozdravnici, oče pa dela protetiko.

Če se pri Galekovićaih slučajno kaj zalomi (kolikor vem, jim implatante dela kirurg iz Zagreba), ti to brez problema priznajo in popravijo! To mi je osebno povedala gospa, ki je tudi čakala v čakalnici. Sicer pa – kakor kdo hoče. Jaz vem, da so tu super, pa me ni nikoli strah, se jim prepustiti. Pa tudi pred vsakršnim posegom (npr. tudi plombiranje) dajo brez vprašanj brezplačno injekcijo za omrtvičenje. To je pri njih rutina.
Jaz sem za opravljeno storitev vedno dobila račun. Bela plomba (ne mala) stane 20 EUR.

Kakšna pa je cena implantatov in keramičnih prevlek – jaz bom potrebovala za vse zobe zgoraj, zato me je groza, ko pomislim na račun.

Tudi jaz sem po slabih izkusnjah v osnovni soli, pa potem v srednji soli itd.nasla nekoga na Hrvaskem. Super, narocil me je takoj cez kaksen dan ali dva, poceni, hitro naredil, brez bolecin… Zdaj pa si moram- v Sloveniji, za velik denar- popravljat vse tiste katastrofe, ki mi jih je hitro, za mali denar, brez bolecin… naredil na Hrvaskem!

Veliko je barabinov pri nas, ampak jaz cez mejo ne grem nikoli vec, pa ce mi ponudijo vse naredit zastonj!!!!!!!!!!!!!! Poisci si spodobnega zobozdravnika pri nas, taksnega, da mu lahko zaupas. Jaz sem imela- koncno- to sreco. In kmalu bom imela- koncno- res zrihtane zobe.

Hja, sem tik na tem, da si bom morala po manj kot štirih letih dati zamenjati 5 kron, ki so mi jih naredili v Sloveniji, po 265 EUR na kos, v kao priznanem družinskem “medicinskem centru”. Sedaj imam seveda drugega zobozdravika, tudi v Sloveniji. Kaže, da je precej boljši, ampak lahko samo upam, da se nisem spet zmotila pri izbiri. Garancijo si pa lahko nekam vtaknem.

ja no kakor naletiš .Moja mama hodi čez mejo že 20 let .Galekoviču in je zelo zadovoljna .
Vsakič gre ko je kaj narobe npr.na ene 4,5 let. kakšno stvar ali kakšen zob porihtat.Zaenkrat ima še kar veliko svojih zob ki jih je treba rihtat in vem,da ko bom rabila jaz bom glih tako šla čez mejo in to tja kjer je preizkušeno .
Pa ljudje božji tam takoj čez mejo oni živijo od nas in valda ,da se ne bodo blamirali in delali po šalabajzersko.Gre se profesionalcih .
tudi pri nas ti lahko zafrknejo in pol ????
Od mojga moža brat je zdvignil kredit ko si je šel tukaj zobe štimat .! NORO !

Implantacija se dela v dveh fazah (v razdobju pol leta). Ti bom povedala za moje tri implantate:
1. faza: 1.760,00
2. faza: 420,00

Protetična dela so posebej, cena je seveda različna od protetika do protetika. Mene bo proteična nadgradnja stala približno 3.000 za tri implantate.

Ker se stroški porazdelijo skoraj na vse leto, se mi zdi, da je kar sprejemljivo.

Povejte mi, kateri Galeković pa je boljši? Kolikor vem, obstajata dve ordinaciji_ rumena hiša ali modra?? Kje je bolj kvalitetno in kje je ceneje?? Bi mi res prav prišel odgovor iz prve roke, ker iamma tudi sama katastrofo v ustih in že dolgo zbiram pogum- tudi travme iz otroštva in otroška zobozdravnica!! Hvala vsem za nasvete

Jaz hodim k tistim na levi strani ceste – par metrov dalje od onega drugega (na desni strani ceste). Hiš zgleda čisto navadna in parkirišče je zadaj za hišo.
Kako pa dela tisti drugi, žal ne vem. Nimam nobenih informacij.

Še mal pa ne bo na Hrvaškem nič ceneje k pri nas. Evropa prihaja. Drugače pa prav težko berem tele vaše izjave o cenah zdravstvenih storitev. Ko pa domačega ljubljenčka peljete k živinozdravniku pa ni škoda denarja. Ampak to je odločitev vsakega posameznika koliko bo na sebi ˝pršparav˝.
Najprej se vprašajte kakšne materiale kdo uporablja, da lahko postavlja tako ceno. Pri nas veljajo evropski normativi kaj lahko stroka uporablja in kaj ne. S tem da ne plačamo carine za materiale narejene v EU. Od kje potem Hrvaški in Bosanski zobozdravniki dobivajo materiale in kakšni higienski standardi veljajo pri njih, da si lahko privoščijo take cene?! Pomislite v kolikih ustih je bil inštrument brez sterilizacije preden se je znašel v vaših.
lp

Mi hodimo v Umag in smo zelo zadovoljni. Tu so rekli da zobe ne morejo pozdravit, da so za ven, tam je zrihtala. Sosedi mostiček za več zob še danes velja po 20tih letih. Cena se počasi zvišuje, ampak je še vedno boljše kot v Slo. Predvsem smo tam, ker zna zadeve rešiti, ne toliko zaradi cene.

New Report

Close