Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Cena implantata – dr. Gornjanc

Cena implantata – dr. Gornjanc

Pozdravljeni!

Ali je mogoče kdo letos bil pri dr. Matiji Gorjancu v Ljubljani in ve koliko je cena implantata – to pomeni implantat + popolna keramična prevleka? Žal po telefonu tega ne povedo (niti približne cene – ali je to 1.500 € ali 2.000 € ali več). Za to moraš priti na pregled, ki stane 50 €. Cena mi je žal pomemben dejavnik, res pa je, da visoka cena vedno ne zagotavlja najvišje kvalitete.

Najlepša hvala za odgovor.

Dogovorite se za obisk in verjemite ne bo vam žal. Iz lastnih izkušenj vam lahko povem, da cena pri njem ni nikakršna skrivnost. Vse vam bo povedal, brez problema. Težko je pa “blekniti” ceno, tako na pamet, ko ne veš niti za kaj točno se gre.
Odvisno je za kateri zob gre, kakšno prevleko …… Res je, da lahko dobiš implantate od -do, a to žal ni vse, kar potrebuješ. Kaj pa v primeru komplikacij, težav …..
Lahko se odpeljete v Bolgarijo,tako poceni ne boste vsadka nikjer dobili. Potrebna je velika mera poguma :), jaz ga žal ali pa na srečo nimam.

LP Marjanca

Vem, da na obisku dobim vse informacije vendar pa je pri vsem skupaj potrebno gledati tudi z drugega vidika – če bi hotel obiskati nekaj implantologov, da dobiš vse informacije, potem te že ti obiski kar nekaj stanejo.
Ja, vem, da je cena odvisna od več dejavnikov, vendar pa mislim, da res ne bi smel biti problem povedati ceno implantata in prevleke, če ni drugih dejavnikov, ki vplivajo na ceno. Bila sem že pri enem, zadovoljna z odnosom, informacijami,… Ampak zobozdravnik, mi je priporočil dr. Gorjanca. Slišala sem, da je zelo dober, mudi se mi in ne vem, če kaj ne izgubljam s tem, ko čakam na pregled pri njemu (3 tedne), meni je pa vsak dan pomemben…
In, ne, izven meja Slovenije ne iščem, ker zaupam slovenskim strokovnjakom, pa čeprav so cene zasoljene. Vprašanje pa je, ali je res nekdo tako boljši od drugega, da ima dvakratno, trikratno ceno?
Sprašujem pa se, ali res nihče od vas, ki to prebirate ni bil pri njemu, ali pa je cena res skrivnost…

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Lahko vam povem toliko, da ima cene normalne. Cene vam tudi jaz žal ne bom razkrila, ker ne vem za kaj gre. Svetujem vam, da ne letate preveč okoli in ne zgubljajte časa in denarja. Lahko vam povem le toliko, da si je kolega, ki je kar pridno zbiral ponudbe,obiskal nekaj dr., odločil zanj . Internet je včasih čudovita stvar. Če se vam res tako zelo mudi, malo poguglajte, vtipkajte ime in priimek dr. Prišla boste do krasnih povezav, uporabite jih in “odvisno” od primera, če je res tako nujno, prišla lahko tudi prej na vrsto.
LP Marjanca

Hvala za vse.
Očitno ne znam surfati po internetu (tudi drugače bolj malo surfam, ker nimam časa, ki ga raje porabim za družino) 🙁
Ah, bom kar odnehala….

Tudi sama imam družino, 2 šoloobvezna otroka, z vrsto popoldanskih dejavnosti. Pa vendar, ko me nekaj zanima, nekaj potrebujem, ne odneham tako zlahka. Mislim, da moja družina zaradi tega nič ne trpi, ne čuti prav nikakršnega “pomanjkanja” mame. Ni razlika v tem koliko kdo surfa po netu, razlika je v vztrajnosti. Če ste se obrnila na ta forum in postavila vprašanje, nekaj že očitno znate. Še zadnja “pomoč”, ki vam jo dam = http://www.zmok.si/.
Da vas pripeljem bliže kot tako, je skoraj nemogoče.
Imate vse potrebno na razpolago. Izkoristite možnost, pa srečno.

LP Marjanca

Pozdravljeni,

Nedavno sem bil v podobni situaciji in sem bil nekoliko od bližje seznanjen tudi s cenami za izvedbo implantata. Cena kirurškega posega (samo vstavitev implantata) je nekje od 900 do 1200 € za en implantat. Ko se titanijev vijak vraste v kost je potrebno seči v žep še za zobni nastavek, ki se ga na implantat namesti, še tja nekje do 600€. Verjetno je potrebno prišteti še sredstva za odtis in druge podrobnosti (če niso vštete v ceno). Predvidevam, da so cene višje v privatnih ordinacijah. Za en zobek je torej cena nekje do 2000 €…

Pa veselo grizenje z novim zobom!

LP
M

Hvala MatejKo. V tem vmesnem času nisem šla nič na ta forum, ker takrat, ko sem potrebovala informacijo ni bilo nikogar, ki bi mi jo hotel dati…

Glede na to, da morajo po zakonu biti ceniki na voljo in da je pri dr. Gorjancu očitno to več kot skrivnost, ki jo skrbno hranijo tudi vsi okoli njega, sem se odločila in šla k drugemu (med njima sem kolebala). Moram povedati, da sem res imela srečo, kajti je oralni kirurg, zobozdravnik in kar je najpomembneje – je tudi človek. Vem, da je vse to tudi dr. Gorjanc (sva se včasih v KC tudi redno srečevala ampak jaz sem vedela kdo je, zanj pa sem bila samo ena izmed “ta modrih”), ampak tiste osnovne cene izključno za vsadek mu (jim) pa tudi ne bi bilo potrebno tako zelo zelo skrivati. Lahko bi rekli: “Implantat stane toliko in toliko, nadgradnja toliko in toliko, vse ostalo lahko dorečemo na pregledu.” In verjemite mi – z veseljem bi prišla, če bi bil konkurenčen. Pa mi ne bi bilo škoda 50 € za pregled in posvet. Da bom pa hodila na pregled in tam izvedela nekonkurenčno ceno – ja, za to pa mi je škoda vsakega €.
Pri mojemu pa so mi pri prvem stiku po telefonu (ne osebno!) povedali ceno za implantat, prevleko, ceno posveta…No, cena za implantat (vsadek, nadgradnja in popolna keramična prevleka) pri mojemu oralnemu krg. je 1.500 €, sem pa v postopku pridobitve implantata.

Moram pa povedati, da sem bila popolnoma razdvojena, ko sem pisala vprašanje v začetku oktobra, kajti moja zobozdravnica mi je svetovala dr. Gorjanca, čeprav je v Lj., najbližjega pa mi ni hotela priporočiti. In potem res nisem vedela kaj je na zadevi: ali je dr. Gorjanc res toliko boljši, ali pa je vse skupaj samo posledica tega, da konkurence nedaleč stran od njih niso hoteli svetovati.
Z dvomi sem se ukvarjala več kot teden dni… bolečina je bila res nora (mi je še danes groza, ko se spomnim). …In posledica je bilo tudi moje vprašanje zgoraj.
Posvetovala sem se še s kolegico zdravnico, ki je ravno takrat prišla k meni na obsik in mi je povedala, da osebno ne pozna nobenega izmed njinu, vendar pa, če je oralni krg. v mojem domačem kraju že nekaj let, to pomeni, da ne more biti slab, saj slab glas seže zelo daleč.

Sedaj sem bila že kar nekajkrat pri njemu in moram priznati, da si boljšega ne bi mogla želeti. To oceno pa dejem tudi z vidika poznavanja zdravnikov, njihovega dela (profesionalnosti), pristopa. Ker nisem laik jih lahko ocenjujem tudi z drugih plati.

Res moram priznati, da je bila to moja najboljša letošnja odločitev.

Vso srečo želim vsem, ki se spopadate z enakimi ali podobnimi zobnimi težavami. Vem pa, da bom vedno vsakemu pomagala z nasveti – tako kot do sedaj – vse kar bom vedela bom povedala, svetovala…

Gospa Marjanca mi pa v tistem mojem težkem času res ni bila v pomoč, vse kar mi je povedala sem že vedela – in še mnogo več (ampak ji takrat zaradi res hudih bolečin in dileme res nisem mogla bolj argumentirano napisti), kajti v to področje sem se poglobila tako močno, da je mislim ni stvari, ki je ne bi vedela (prebrala vse kar obstaja v slovenskem, angleškem in nemškem jeziku). Potrebovala sem samo ceno in kljub temu, da jo je ga. Marjanca vedela, mi jo ni hotela povedati oz. napisati (lahko bi bilo tudi na e-mail, če ni želela tukaj na forumu). Tega jaz ne bi nikomur storila, kajti vem kako hudo je, ko želiš v res hudih težavah izvedeti nekaj osnovnega, si olajšati, pa ne dobiš ene osnovne informacije, ker se jo skriva. Še huje pa je, ko vidiš, da bi nekdo lahko pomagal, pa noče oz. ne želi. Upam in želim ji, da ne bo nikdar v podobnem položaju.
Spet sem polna energija, optimizma in tudi vztrajnosti – le-te premorem v neomejenih količinah!

MatejKo:
p.s.: implantata še nimam, ker je bilo potrebno najprej nadomestiti primanjklaj kosti po izpuljenju zoba (večinoma z mojo kostjo). Imam pa res fenomenalnega zdravnika :))).

Implant!
Tudi jaz sem v podobni situaciji. Zobozdravnica mi je svetovala dr. Gorjanca, za koga drugega pa itak ne vem. Če ni problem, bi te prosila, če mi zaupaš kdo je ta zdravnik, s katerim si zadovoljna in kje ima ordinacijo.
lp

Pozdravljena,

se opravičujem, ker sedaj ne gledam več tako pogosto teh strani – HB nimam več problema.

Odšla sem k dr. Benjaminu Ravniharju, Mlaška cesta 109, Kranj.

Upam, da nisem prepozna in vso srečo.

Dr. Ravniharja lahko tudi jaz priporočim. Sicer mi ni delal implantantov, temveč odstranil dva modrostna zoba (pa še dva bo potrebno). Moram pa reči, da ima zelo OK odnos, tako kot že povedano.

Pozdravljena,mene pa zanima,kako je bilo z vgraditvijo implantata?Imam hude težave s tem,še najbolj s strahom in bi bila zelo vesela,če bi imela koga ,da bi o tem spregovorila par besed ali slišala kakšen nasvet.To je moja mora že mnogo let ! Hvala za odgovor !
Hvala !

Tudi jaz se mrzlično pripravljam na vsaditev implantatov. Na internetu sem zasledila spletno stran dr. Tomaža Rotarja. Njegove cene implantantov se mi zdijo dokaj konkurenčne. Ali ima kdo kakšno izkušnjo z njim, ste pri njem mogoče opravil tovrstne posege in kako ste zadovoljni? Zelo bom vesela vsakega odgovora, saj bi se res rada čim prej odločila h komu po implantat.

Mene čaka jutri vsaditev implantata, enega imam, drugi pride jutri zjutraj. Za dr. Rotarja sem slišala, je menda zelo prijazen, in tudi profesionalen. Sama sem se odločila za dr.Mezega v Zg.otoku pri Podvinu, ker mi je tudi on pred z leti naredil prvi implantat in se mi čudovito obnese. Imam pa še nekaj ostalih popravkov, ki mi jih bo naredil on, pa jih ne delajo vsi, pa tudi eden izmed redkih je, ki ima neki ekstra tri dimenzionalni rentgen, CT glave, ni da ni…

Shira, kaj mi prosim lahko poveš koliko te je prišel celotni zobni implantat (vsaditev, nadgradnja + krona) pri tvojem doktorju? Če te prav razmem je ta kraj tudi v bližini Radovljice, jaz sem namreč s Primorske. Najlepša hvala.

No, evo sedaj pa koliko je mene prišlo (implantat imam še svež v kosti:))):

Cene so samo od vsaditve naprej – tega koliko me je prišlo puljenje bom izpustila:

predpriprava za implantat – 140 EUR

vstavitev implantata – 992 EUR

pri vstavitvi si lahko še zraven malo računate kako umetno kost – tega se ponavadi ne da vnaprej predvidevati. Jaz sem jo rabila.

umetna kost – 305 EUR

pa seveda za osebno higieno vodo curasept plus curasept zobno pasto (enih 15evrov)

po približno 3 mesecih:

pri meni je to zob enka zgoraj zato me bo nadgradnja prišla:

porcelanasta krona 265
sulkus preparator 331
nadgradnja spredaj 358

plus lokalna anestezija plus cc. 85 EUR.

cc. 2500 EUR

Joj Shira, hvala ti, ker si to tako podrobno opisala. Ko gledam te cene, me kar glava boli … :)))
Ob tem se sprašujem, ali je mogoče, da naj bi pri dr. Rotarju celoten implantat (kot obljubljajo na netu), prišel le ca. 1300 eur? Ali ima kdo mogoče izkušnje glede cen implantata in samega posega pri omenjenem zdravniku? Zanima me če je ta cena realna, ali je končna cena spet precej višja kot obljubljajo?

Polxo;

v najboljšem primeru res lahko 1300 EUR, ali bo toliko ali ne, ti pa nihče ne bo mogel povedati, samo zobozdravnik ob dejanski vsaditvi implantata. Omenjenega zobozdravnika jaz osebno ne poznam, ga pa zelo pohvalijo, da je zelo prijazen in strokoven. Če se boš že odločila za implantat, se zavedaj rizika da bo treba še kak evro po vsej verjetnosti več, ker se določene stvari pokažejo sproti. Boš pa zadovoljna, saj je ob pravilni higieni lahko doživljenski zob. Pa svetujem ti, da se čimprej odločiš, ker je takle čas najbolj primeren za vsaditev.
Če te pa še kaj zanima pa vprašaj.

Hvala Shira, ker se lahko obrnem nate :))
V bistvu full kolebam med Dr. Gorjancem in dr. Rotarjem, sem se pa pri dr. Gorjancu že naročila na pregled, če bo predrag bo seveda treba pogledat še kam drugam :))
Hrvaška ima zelo mamljive cene, a kaj vem – nisem dovolj pogumna in zaupljiva, raje grem pod nož našim strokovnjakom, pa čeprav vem da preplačam storitev. Ni kaj, zdravje pač ima svojo ceno. :))) Kako si ti doživljala poseg implantacije, je kaj boleče oz. si hitro okrevala?

Evo Polxo, jaz sem šla danes dat ven šive, vse je blo čist ok in fajn, nobenih pretresov, mal sem sita pire krompirja in špinače, bo zdejle kmal en zrezek padu.
Kolikor sem seznanjena, če je implantat pravilno in dobro vstavljen, ko injekcija popusti, niti ne sme biti bolečine, niti je jaz nisem imela ne prvič, ne sedaj. Samo oteklino lahko pričakuješ ene 3 dni.
V tujino ne bi šla nikoli, ker ko bo kaj narobe, ti tega pri nas verjetno ne bo hotel nihče popraviti urgentno, ker bogve kake materiale imajo. Tudi jaz sem se pozanimala od Srbije pa do Brazilije, pa sem se odločila za Slovenijo.
Glede cen jaz na tvojem mestu ne bi razmišljala sploh (ne o kaki razliki 100 EUR), nima smisla, vsi so tam tam nekje v končnem rezultatu, pojdi raje k tistemu ki je boljši.

New Report

Close